www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / świadczenie plg a najem mieszkania,domu (1955 - wyświetleń)
- Autor Alina L Dodany 2015-01-29 17:20
Jestem tu po raz pierwszy, mam kłopot i nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Otórz sprawa ma się tak: mamy dziecko niepełnosprawne, otrzymuję świadczenie plg, mąż pracuje.Mamy dość duży dom, starszy syn wyjechał na studia do innego miasta, postanowiliśmy więc, że może moglibyśmy wynająć np.poddasze. I TU MOJE PYTANIE, CZY MOŻEMY PROWADZIĆ WYNAJEM i czy ni będzie to kolidowało za świadczeniem pielegnacyjnym? Czy jest tu na forum jakaś dobra duszyczka, która mi pomoże. Będę wdzięczna.  Ala
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-02-02 21:25
Z tego co się orientuję, ponieważ przepisy nie ustalają żadnych zasad dotyczących innych dochodów, jedynym warunkiem otrzymywania świadczenia jest niepodejmowanie pracy. Z tego by wynikało, że wynajem z nim nie koliduje.

Nie jestem jednak specjalista i mogę się mylić - sugeruję zadanie tego pytania ponownie, w dziale Porady Centrum INTEGRACJI. Tam odpowiada specjalista.
Nadrzędny Autor Alina L Dodany 2015-02-03 20:26
Dziękuję za pomoc, też mi sie tak wydaje.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / świadczenie plg a najem mieszkania,domu (1955 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill