www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / pomocy! (3817 - wyświetleń)
- Autor rodzic Dodany 2007-12-06 21:51
prosze o pomoc, moja corka ma stopien niepelnosprawnosci umiarkowany,stopien uposledzenia lekki,niedosluch obustronny zaznacze ze ma aparaty,wade wymowy,lekka wade wzroku,problemy edukacyjne tz.matematyka pieta ahillesa,nie ma poczucia czasu,nie zna sie na zegarze.Na to wszystko wolne tempo pracy, zaburzenia koordynacji wzrokowo-ruchowej,a to wszystko przez wrodzona niedoczynnosc tarczycy wykryta za pozno bo dopiero gdy corka miala pol roku.Teraz napisze co  prosze,a wiec chce zlozyc wniosek o dofinansowanie na laptopa tylko już mnie poinformowali ze dofinansowanie dotyczy tylko komputerow a nie laptopow,nie wiem jaka jest prawda?a teraz dalsza czesc mojej prosby o pomoc,otoz musze zlozyc wniosek i napisac uzasadnienie.Nigdy nie korzystalam z takiego dofinansowania i nie wiem jak to napisac jak ujac to wszystko w paru zdaniach i żeby to brzmialo jasno i zrozumiale.napisalam  prawie wszysko jakby ktos mogl cos podpowiedziec,będę wdzieczna.Bardzo już dziekuje.
Nadrzędny Autor janjaneczek Dodany 2007-12-06 23:10
Witaj. Z tego co mi wiadomo to można ubiegać się tez o zakup laptopa. Przynajmniej mój kuzyn nie miał z tym problemu... Ale może to jest zależne od województwa? Wątpię. Tak czy inaczej zadzwoń infolinię pfron i tam zapytaj. Numer jest na oficjalnej stronie PFRON
Pozdrawiam i życzę powodzenia!!
Nadrzędny Autor Kasztan24 Dodany 2007-12-07 14:43
Dofinansowanie do zakupu komputera - bez różnicy laptop czy stacjonarny. Warunków jest oczywiście kilka, ale najważniejszy to znaczny stopień niepełnosprawności - dawna 1 grupa, oraz przynajmniej jedna niesprawna kończyna górna (wtedy jest większa szansa na dofinansowanie)

Program ten nosi nazwę Pegaz 2003 - Obszar B (nie wiem czy na rok 2008 jest przewidziana jego kontunuacja).
A to niektóre wymogi:

(...)
3. Moduł pomocy w aktywizowaniu osób niepełnosprawnych poprzez likwidację barier transportowych i w komunikowaniu się, obejmuje:
1) obszar A – pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do samochodu,
2) obszar B – pomoc w zakupie sprzętu komputerowego,
3) obszar C – pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym.

(...)

2. Adresatami programu w obszarze B są:

1) pełnoletnie osoby w wieku aktywności zawodowej, niepełnosprawne z powodu braku lub znacznego niedowładu obu kończyn górnych posiadające ważne orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne,
2) niepełnosprawne dzieci i młodzież w wieku do lat 18 z brakiem lub znacznym niedowładem obu kończyn górnych, posiadające aktualne orzeczenie o zaliczeniu do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności albo aktualne orzeczenie o niepełnosprawności,
3) osoby niepełnosprawne, posiadające ważne orzeczenie o zaliczeniu do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności (albo orzeczenie równoważne),, które są:
a) uczniami szkół ponadgimnazjalnych,
b) słuchaczami kolegiów,
c) studentami studiów pierwszego stopnia lub studentami studiów drugiego stopnia albo studentami jednolitych studiów magisterskich – prowadzonych przez szkoły wyższe,
d) posiadaczami dyplomu ukończenia studiów wyższych kształcącymi się na studiach podyplomowych prowadzonych przez szkoły wyższe lub przez inne jednostki uprawnione do prowadzenia tych studiów na podstawie odrębnych przepisów,
e) uczestnikami studiów doktoranckich prowadzonych przez szkoły wyższe lub przez inne jednostki uprawnione do prowadzenia tych studiów na podstawie odrębnych przepisów,
f) studentami uczelni zagranicznych,
g) studentami odbywającymi staż zawodowy za granicą w ramach programów Unii Europejskiej,pobierającymi naukę w systemie stacjonarnym lub naukę w systemie niestacjonarnym,
4) niepełnosprawne dzieci i młodzież z ważnym orzeczeniem o niepełnosprawności, z ubytkiem słuchu na poziomie od 90 decybeli, realizujący obowiązek szkolny lub obowiązek przygotowania przedszkolnego.

Z tego co się orientuję w 2007 roku dofianansowanie wynosiło max 4 tys pln. dla osób poniżej 18 roku życia.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / pomocy! (3817 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill