www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Sprawny dojazd - pomoc w nabyciu przez osoby niepełnosprawne (24233 - wyświetleń)
- Autor ice_vafel Dodany 2007-09-06 17:41
Witam .......
co myslicie o programie  „Sprawny dojazd - pomoc w nabyciu przez osoby niepełnosprawne samochodu osobowego oraz w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B” 
Nadrzędny - Autor lala_z Dodany 2007-09-07 08:54
Uważam, że ten program to totalka porażka systemu pomocy osobom niepełnosprawnym! Czekaliśmy z mężem cały rok na możliwość starania się o dofinansowanie - zakładając, że kupimy kilkuletni oprzyrządowany odpowiednio samochód - powiedzmy za ok. 20.000 złotych, z dofinansowaniem PFRON w granicach ok. 70-80% (p.s. przy likwidacji barier dofinansowanie wynosi właśnie 80%!) Tymczasem program przecież zakłada zakup tylko nowego (lub "prawie nowego") samochodu, gwarantując jednynie max. 50% dofinansowania! To prosty rachunek - samochód ok. 50.000 złotych, PFRON daje mi jakieś 19 tys. z kawałkiem, więc muszę dopłacić ... tylko 30.000 złotych! Który bank da inwalidzie z 760 zł renty kredyt na taką kwotę? Tak więc z tego programu są w stanie skorzystać jedynie Ci niepełnosprawni, którzy mają w miarę przywoity dochód..... nie wiem jaka to część społeczeństwa, ale zapewniam że nikła. Tylko przyzwoitość nie pozwala mi na zamieszczenie w tym miejscu mojego prawdziwego zdania na ten temat (sic!).....
Nadrzędny Autor ice_vafel Dodany 2007-09-07 22:00
Zgadzam sie z toba.............
..............sam byłem zainteresowany kupnem samochodu i  miałem nadzieje że  powstanie program , który da mi możliwość zakupu samochodu.  Zakup  za okoł 50 tys. zł. To jest wydatek nie osiągalny dla niektórych osób. A jak juz ktoś kupi to przy tej sumie  AC + OC  to tez ciekawe liczby  z czego to opłacic z tych naszych rent to nieosiągalne wiec obejde sie smakiem ........  Rozumie własny wkład finansowy w zakup samochodu............
raczej kupie coś używanego....... bo to .....>>>>>>
............................................................................................za wysokie progi jak na moje nogi.

Nadrzędny - Autor Kasztan24 Dodany 2007-11-25 21:58
Bzdury Totalne.

Osoby niepełnosprawne nie jeżdżą sami samochodami, bo leżą w łóżku i nie moga się przewrócić z boku na bok,
przesadzić się na wózek itd. więc jak miałyby prowadzić auto????????

Co innego ludzie z pewnymi niedogodnościami życiowymi np. tacy co sami mogą jeździć na wózku. Ci moga się przesadzić na wózek i do samochodu.

A co mają powiedzieć prawdziwi inwalidzi w 100% zależni od innych. Nawet sami się powiesić nie mogą, aby skończyć ten horror - o samochodzie to oni w ogóle nie myślą.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2007-11-27 12:28
KASZTAN
TY OD DŁUŻSZEGO CZASU PRZEGINASZ OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE TEŻ MAJĄ PRAWO DO ŻYCIA I W MIARĘ NORMALNEGO FUNKCJONOWANIA JEŚLI MASZ COŚ PRZECIWKO TYM OSOBOM TO NIE ZABIERAJ GŁOSU NA FORUM
Nadrzędny Autor Kasztan24 Dodany 2007-11-27 14:54
No przykro mi ja też jestem ON i to w dodatku z postępującą chorobą dlatego o samochodzie nie marzę  -nawet gdyby mnie było stać na jego kupno i nie mógł bym się do niego przesadzić. Bo z PFRON, dofinansowanie dostają tylko zdrowe konusy i wyłudzacze, którym wydaje się że są ON.
Nadrzędny - Autor Kasztan24 Dodany 2007-11-29 17:23
A co osobami rzeczywiście niepełnosprawnymi. Jak np. osoba, która sama nie może się przesadzić ma prowadzić samochód. W USA jest to możliwe - dostosowany van- a W polsce pokazuje się zdrowych inwalidów na wózkach, którzy mogą prowadzić auto. Przecież tak nie powinno być. Ten program sprawny dojazd jest CHORY.

Też chciałbym mieć samochód, moje życie zmieniłoby się nie dopoznania. Zamiast 1,5 godz. na do jazd do pracy i 1 godz. (jeśli mam szczęście) z powrotem, straciłbym góra 30 min na dojazd i powrót - czyli oszczedność 2 godz/dzień
Ale nie stać ma nie na dostosowanego vana, którego ceny zaczynają się od 100 tys PLN plus ok 30 tys. specjalna winda - czyli razem od 130 tys pln do 200 tys. Aż strach pomyśleć o kosztach ubezpieczenia.

W pierwszej kolejności powinny być finansowane zakupy vanów - w całości. Oczywiście to sie wiąże z weryfikacją systemu rentowego i orzecznictwa. Z 5 mln "inwalidów" zjechałbym do liczby góra 100 tys osób.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2007-11-30 20:44
a dlaczego akurat van a nie inny samochód
znam niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym i znacznym którzy poruszają się samochodami sama nie mam auta na własnośc ani nim nie kieruje ale to już  na uinny temat
Nadrzędny - Autor Kasztan24 Dodany 2007-11-30 20:57
A powiedz mi jak wjechać do samochodu wózkiem. Nie każdy może się sam przesiąść. A ci z "umiarkowanym" stopniem niepełnosprawności to konowały i konusy z wyłudzonymi rentami i grupami. Otwórz oczy i zobacz co się dzieje dookoła. W tym kraju jest góra 100 tys. osób niepełnosprawnych ale takich prawdziwych, co nie chodzą i są zależni od innych.

Ja samochodu też nie mam i mieć go w życiu nie będę, bo mnie i mnie podobnych okradają zdrowe konowały z II i III grupą, a czasami nawet z I chociaż nie powinni jej mieć.
Ale na tamtym świecie wszyscy będziemy równi.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2007-11-30 22:28
No i chwała Bogu, że nie masz szans mieć samochodu - i tak żaden psychiatra nie dał by Ci prawa do kierowania pojazdem mechanicznym...

PS 1. Właśnie przez takie postawy jak Twoja wiele systemowych i trwałych problemów ON jest nierozwiązywalnych - postawy nic nie wnoszące, ale jednak destrukcyjne (także samodestrukcyjne). Co zasiejesz, to i zbierzesz...
PS 2. Na tamtym świecie nie ma równości, lec sprawiedliwość - i mylisz się, sądząc, że zostaniemy wszyscy jednakowo potraktowani:)
PS 3. Pewnie, może od razy bezwarunkowo 9-osobowe mercedesy dla każdego???!!! Człowieku, kup fiata - też będzie dobrze, jeśli spełni swoją rolę...
Nadrzędny - Autor Kasztan24 Dodany 2007-12-01 14:45
[usunięte]
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2007-12-01 14:51
A na jakiej to podstawie sądzisz, że jestem konusem, złodziejem i bandytą, jeśli można wiedzieć...?...:-) Skąd wiesz, co mi jest, w jakiej jestem sytuacji i z czego żyję? Co i kiedy Tobie ukradłam? A dlaczego szanse na "lepsze życie" mają mieć tylko takie osoby jak Ty... (cokolwiek to znaczy)? Czy chciałbyś po prostu nie mieć dwóch nóg? Jakiż problem - odciąć wszystko się da:)
Nadrzędny - Autor Kasztan24 Dodany 2007-12-01 15:10
[usunięte]
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2007-12-01 16:01
Do Moderatora Forum - chyba czas najwyższy zbanować kolegę Kasztana. Czy to jest miejsce do poniewierania i obrażania wszystkich innych ludzi, niezależnie od sytuacji, stanu zdrowia, stopnia niepełnosprawności i wysokości dochodów...?
Nadrzędny Autor Kasztan24 Dodany 2007-12-01 16:22
Właśnie, jak ktoś ma inne poglądy to najlepiej zamknąć mu mordę, wkopać w ziemię.
Nikogo z imienia ani nazwiska nie obrażam, nie wskazuję na konkretne zawody itd.
Mamy wolność słowa, chociaż każdy pojmuję to pojęcie inaczej.

Ale to jest typowe zachowanie zdrowych konusów i konowałów. Zbanować komuś konto
aby zdrowe konowały z lewymi rentami mogli utrzymać status quo, bo jak ktoś zmądrzeje
w rządzie i przeprowadzi weryfikację wszystkich rent to lipa z lewej wyłudzonej rentki.

Dla mnie to nic nowego, codziennie tak mam. Kiedyś mnie to irytowało, ale
teraz to po mnie spływa.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2007-12-01 16:17
Kasztan - jeden szczegół: jak oskarżasz to przypilnuj, żebyś oskarżał tych "co trzeba". Akurat o ile pamiętam bluengel pracuje, renty nie pobiera, więc proponowałabym z tekstami o ucinaniu łbów przystopować.

Potrafię zrozumieć, że masz dużo przeciwko takim jak ja (renty nie wyłudziłam, ale mi ją cholera przyznali i mam czelność ją pobierać, chociaż do paraliżu czy zaniku mięśni mi daleko). Przyjmuję to do wiadomości. Pomóc Ci nie mogę, to chociaż sobie myśl co chcesz, może Ci będzie lepiej jak mnie Sądem Ostatecznym postraszysz. Ale pluj na tych, którym się w myśl Twojej teorii należy, a nie na wszystkich, jak leci.

Bluengel - ja proponuję zwyczajnie temat zostawić. Jeżeli ktoś się czuje urażony, może raport złożyć bezpośrednio do adminów (funkcja "Zgłoś"), a oni zachowają się tak, jak uznają za stosowne. Pewnych tematów najlepiej chyba nie drążyć, a pewnych ludzi - nie zaczepiać.
Nadrzędny - Autor Kasztan24 Dodany 2007-12-01 16:30
No tak ale jak on mi proponował ucinanie nóg to było OK, tak.
To jest publiczne forum i każdy ma prawo przedstawić swoje poglądy,
które nie zawsze podążają za trendem.

A tobie Bluengel proponuje faktycznie zostawić temat,
bo jak uderzysz w stół to nożyce się odezwą.
Daj sobie spokój bo ze stołu spadniesz i wtedy będziesz miał problem.

Złamiesz kręgosłup i wtedy się przekonasz, że moje słowa i tak są łagodne.
Ja po prostu się w tym środowisku obracam. Moje poglądy są bardzo wyważone.
Opinii rodziców tych ludzi co połamali kręgosłupy nie przyjąłby chyba nawet papier,
choć ten podobno przyjmie wszystko.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2007-12-01 17:20

> Daj sobie spokój bo ze stołu spadniesz i wtedy będziesz miał problem. Złamiesz kręgosłup i wtedy się przekonasz, że moje słowa i tak są łagodne. Ja po prostu się w tym środowisku obracam. Moje poglądy są bardzo wyważone. Opinii rodziców tych ludzi co połamali kręgosłupy nie przyjąłby chyba nawet papier, choć ten podobno przyjmie wszystko.


Cóż, moi znajomi z postępującymi chorobami, które odbierają im stopniowo i nieubłaganie sprawność, ludzie którzy całe życie spędzili nie wózku, jakoś nigdy nie nie straszyli, że ze stołu spadnę. Ale masz rację - temat niniejszym zostawiam, bo nic dobrego z tego być nie może ani dla Ciebie, ani dla mnie. Ani dla tych rodziców, których poglądy jak twierdzisz w pewnym stopniu wyrażasz.

Pax tecum
Nadrzędny - Autor Kasztan24 Dodany 2007-12-01 17:44
Nie twierdzę, że jestem aniołem. Ale diabłem tez nie pomagam innym. Udzielam in korepetycji z matmy,
jestem ich doradcą finansowym itd.

A poglądy. Prezentuję tylko własne.
Podlądy tych rodziców, to nawet ja bałbym się prezentować,
więc się od nich odcinam.
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2007-12-03 13:16
Cześć.
Kasztan totalnie gadasz nie do rzeczy.
ale fajnie że się przedstawiłeś
1)   doradca finansowy  -  jaki to doradca  ,  ja do takiego bzm sie nie zgłosiła, wyżywasz się na inwalidach, jest  powiedzenie  " nie sraj w swoje gniazdo"  , człowieku krzywdzisz nas inwalidów którzy i tak mamy cienko biednie i do chorobci  źle, przecież taki doradca pozwala tylko bardziej głodować , albo komu ty doradzasz że tak w nas inwalidów godzisz.
nie krzycz na nas tylko idź do rządzących i powiedz że to nie godziwe aby człowiek , choćby sparaliżowany od góry w dól lub w śpiączce, lub ślepy lub....  miał przynajmniej 2000 zł,  Ty sam powinieneś tak mieć ,przynajmniej powtarzam,  spokojniej żyć , konstytucje przeczytaj
2)dobry z Ciebie matematyk , wiec policz , jak za darmo , od tylu lat rządzący roztrwaniają społeczne pieniądze to dla ciebie innych ledwo żyjących jest mało, przyzwalasz na to ? ,
            za to że czasem ustawy nie umie przeczytać , ma od tego ludzi bo sam nie umie napisać i  bierze za to 10 000 to dla Ciebie jest w porządku? Rozbija si służbowym samochodem  , jego kawa kosztuje co twoje całe opakowanie .....tomografia be kolejki .............

Skończ iść tym torem bo tylko pogarszasz i tak juz skrajną sytuację
nie chce być dociekliwa ale czy zarejestrowałeś działalność  i opłacasz wszystkie należne świadczenia państwu  , od korepetycji też  itd.   , bo władza tak chce   , czy Ty się w ogóle orientujesz jak jest ciężko  i co szykują złego dla nas niepełnosprawnych ?

Masz tam koło siebie jakichś sąsiadów nie fer , nie żyjesz z nimi w porządku i myślisz że wszyscy tak robią i takim skłóconym tonem do nas krzyczysz , winien jesteś co nie co jednak przeprosiny grupie ludzi może jeszcze bardziej chorej od Ciebie.
Nadrzędny - Autor admin_01 Dodany 2007-12-03 12:45
Do uzytkownika Kasztan24: Pana wypowiedzi w tym wątku naruszają punkt 4 d) regulaminu naszego forum, w brzmieniu: "Zabrania się zamieszczania w Serwisie treści zawierających wulgaryzmy oraz w inny sposób naruszające zasady współżycia społecznego". W przypadku dalszego łamania przez Pana regulaminu, będziemy zmuszeniu usunąć Pana z grona użytkowników forum.
Nadrzędny - Autor Kasztan24 Dodany 2007-12-03 15:44
[usunięte]
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2007-12-03 16:24 Zmieniony 2007-12-03 17:16
Kasztan musisz leczyć głowę ,jesteś bardzo........
przeczytałam proponowane  Przez Ciebie strony,
mam jedno pytanie
P. Świtaj  Janusz , bo o nim wspominasz,
ile osób widziało tego niepełnosprawnego w telewizji, dużo, czy wszyscy mamy tam biec, aby sie przedstawić,
ale zapomniałeś o jednym, fundacja Anny Dymnej dała mu pracę , taką na miarę jego możliwości , a czy zastanowiłeś się przez chwilę po co ?

Tobie życzę więcej ciepła w sercu dla innych słabeuszy, żebyś czasem sam nie zaczął płakać ,  więcej pokory, jak na razie jeszcze jesteś na tyle zdrowy aby krzyczeć, ale w twojej chorobie, żadna to tajemnica że chorują neurony i wszystkie komórki nerwowe, czy to przyczyna twoich dziwnych zachowań ?

A tak w ogóle to założę się z Tobą  że jeśli nawet części osób zbiorą rentę  , niech to będzie dla Ciebie i duża grupa , to i tak makabrycznej podwyżki nie dostaniesz , skrzywdzisz samego siebie a panom ministrom dogodzisz , tak się dzieje od kilku lat , skłócony naród , łatwiej nim manipulować , w myśl zasady gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta , ale nim na pewno nie jest zwykły człowiek. Opisywałam , znowu nieprawda taki tytuł wątku, i ręczę Ci że ta wiadomość o wypłatach naczelników ZUS to wiadomość wiarygodna, więc proszę idź nakrzycz , dlaczego tak ma byś , A nie domagaj się od osób na skraju zdrowia , przepaścią śmierci , nie krzycz do rodziców rencistów, czy TY człowieku wiesz co to być ciężko chorym i wychowywać dzieci i martwić się o nie , nie mieć przed sobą tylko własnego nosa
Pytanie skromne , pomimo wszystko ile osób Ci pomaga w życiu codziennym ,chyba sporo, mówisz że wszystko co robisz  robisz za darmo , gdzie indziej piszesz że malo  zł , to wszystko nie pachnie prawdą , bez  pieniędzy  a taki samowystarczalny. Piszesz ze nawet 200 % jesteś zależny i kto Cię tak obsługuje za darmo , a leki , opłaty domu, jedzenie.
wszędzie znaki zapytania .
Nadrzędny - Autor Kasztan24 Dodany 2007-12-03 17:20
Żyję dzięki mamie. Ubiera mie, zawozi do pracy, jest dla mnie przyjacielem i darmową pielęgniarką.
I tu masz odpowiedź na swoje wątpliwości. Gdyby nie ona to bym zdychał leżąc w łózku bo nawet nie miałbym
jak zawołać o pomoc.

Pamietam taką sytuację. Byłem w NFZ - dokładnie już nie pamiętam po co.
Nagle z gabinetu dyrektora wypada jakiś facet, wrzeszcząc że poda ten cały (tu cała wiązanka) do sądu.
Facet mnie nie zauważył i wpadł na mnie. Myślał, że skoro jestem na wózku to pewnie skoczyłem na główkę (a tak nie jest). A facet przyszedł do NFZ o pieniądze na leczenie syna, którego potrącił pijany kierowca.Wtedy się zaczęło.
Człowiek zaczął mnie wyzywać, że na takich debili i kretynów co z własnej głupoty są inwalidami są pieniądze na leczenie (koszty zaczynają się od 100 tys zł i to było ze 3-4 lata temu), a dla jego syna tych pieniędzy nie ma.
Pewnie - krzyczał dalej -lepieć być kretynem i skakać na główkę, a później ciągnąć kasę skąd się da, no bo jesteś ON.
Wtedy to usłyszałem, że takich debili jak powinno się gazować i jeszcze parę innych rzeczy.

Doznałem szoku. Owszem słyszałem już inne obrażliwe inwektywy pod swoim adresem, ale nigdy nikt mi nie powiedział, że powinno się mnie zagazować. Popłakałem się jak dziecko.
Przyjechałem do domu i zacząłem się nad tym wszystkim zastanawiać. I wiesz co - doszłem do wniosku że facet po prostu ma rację. Z tym, że prawdziwych ON już się gazuje, ale nie przy użyciu Cyklonu B tylko przy użyciu ekonomicznych środków. Od tamtej pory stałem się zgryźliwy. Facet otworzył mi oczy. Tak rzeczywiście. Zacząłem się interesować PFRON  i ich programami. To był kolejny szok. Do tej instytucji zwracają o pomoc ZDROWE OSOBY.
Trochę mają rękę niesprawną, trochę nogą pociągają i oni nazywają siebie ON. To co ja mam powiedzieć. Mam ręce i nogi, ale siła jak u 5 letniego dziecka i jest coraz gorzej. Też kiedyś biegałem, chodziłem, lubiałem podróżować. Teraz jak mam wyjść z domu i jechać po tych dziurach to normalnie czuję się jakby ktoś chciał mnie zamordować - istny horror. Samochód ułatwił by mi życie. Ale to po za moim zasięgiem. Owszem stać mnie by było na taki pseudo dostosowany używany samochód, ale ja się do niego sam nie przesadzę. A taki warunek spełnia tylko dostosowany van. Wózkiem wieżdżasz do środka, a zamiast kierownicy masz joystick. SUPER.

Wystarczy zobaczyć ogłoszenia na tym portalu - dam lub szukam pracy. Sami zdrowi z grupami lekkimi lub umiarkowanymi, a pracodawcy też takich szukają a później ciągną kasę z PFRON. To jest nienormalne.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2007-12-03 17:40
miło mi, w ostatnim poście można porozmawiać było bez obrzucania się słownym błotem.
i tak jak piszesz ty sie denerwujesz a ci co przyznają pieniądze  z dofinansowań kierują się , nie wiem czym yo oni są winni czy tak źle skonstruowano program a to tworzyli ustawodawcy z sejmu  , pomyśl ile jest błędów a oni za to biorą wypłatę , i to jaką , z jakiej paki wszystkich wozić wszędzie samochodem i na paliwo takie jest, a gdzie indziej dzieciaki ze wsi nie w mogą dojechać bo gimbus szkolny nie ma paliwa , wiesz jak krytykowane są gimnazja ale to też nie jest wymysł przeciętnego człowieka .
A ja to jestem zła dlaczego więzień ma tak mieć dobrze , skazany z e ścianami z glazury telewizorek, opieka wszystkich specjalistów medycznych , itd, miesięcznie tyle pieniędzy za to że , a do lochu z nimi do kamieniołomu.
a widzisz pomyśl głębiej co komu się należy , a to wszystko państwowe fundusze.
Nadrzędny - Autor Kasztan24 Dodany 2007-12-03 17:50
No widzisz nawet ty mnie rozumiesz. Zgadzam się prawie ze wszystkim co napisałeś/aś.
Moja sytuacja jest na wskroś podobna do tej - tylko moja mam jest nieco zdrowsza i o parę lat młodsza,
no i nie mam dzieci.

http://www.idn.org.pl/j_roguski.html

Ps. staram się nigdy nikogo konkretnego nie obrażać. Raz mi się tylko zdarzyło.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2007-12-03 18:54
nerwy nami noszą , ale musimy panować nad sytuacją, my niepełnosprawni musimy też tworzyć silna grupę , przecież ta nasze różnego rodzaju przepychanki , we własnym gomne to jakby lufa wymierzona w samych siebie.
w szpitalach nam pogorszono, rehabilitacja - straszna , wszędzie ograniczyć liczbę zbiegów, lub  najlepiej leczyć zdrowych polopirynka  wystarczy.
czuć wszędzie że nas się spycha , wielkie i piękne ekspoze i co więcej , nic ,
Dlaczego , choćby ostatnie zmiany w możliwości zakupu samochodu , z czasem ubywa kolejno ulg , praca do emerytury tylko wiek też chcą przedłużyć, powiedz , czy i kto da radę ,,
ale to kolejna sztuka wykończyć społeczeństwo, a w wieku 70-75 lat już nie wielu będzie więc i wypłat emerytur będzie mało.
a wiecie czasem myślę że najlepiej to by chyba niektórzy chcieliby, aby takie niemrawce chore jak my poszły do pracy i obsłużyły nawet finansowo parlamentarzystów, oni poleżą a my niepełnosprawni będziemy, tylko jak, zasuwać do roboty.
Czy to naprawdę ciężko zrozumieć  że, kaleka to kaleka , już raz ,  dostał po tyłku od losu , więc ile razy go jeszcze lać ?
Nadrzędny - Autor janjaneczek Dodany 2007-12-03 19:30
Drogi Kasztanie... Rozumiem Cię... Ja mam tylko umiarkowany stopien niepełnosprawności... I mógłbym tutaj opowiadać ile lat walczę z rakiem... itp. Nie mam nikogo...jestem sam.
Nie mogę zrozumieć skąd w niektórych niepełnosprawnych tyle złości, niechęci, nienawiści... Przecież... Eh... szkoda gadać...
Życzę Tobie więcej optymizmu i wiary w siebie. Ufam, że już niedługo los się do Ciebie uśmiechnie i będzie Ci się lepiej żyło. Nawet rozumiem Twoje rozgoryczenie... W tym kraju najsilniejszy niepełnosprawny może stracić nadzieję.. Ale prosze Cię nie trać nadzieji i staraj się nie osądzać innych i kwalifikowac ich stopnia niepełnospraności bo może się okazać,że kogoś bardzo skrzywdzisz a nie każdy ma tyle siły co ty aby się otrząsnąć i żyć dalej.
Pozdrawiam gorąco.
Nadrzędny - Autor janjaneczek Dodany 2007-12-03 19:32
Ci,którzy skoczyli na główkę nie są debilami... To często młodzi ludzie, którzy poprostu najpierw "zrobili" a potem pomyśleli... Nie można tych ludzi przekreślać. Oni teraz bardzo cierpią... Znam masę ludzi, którzy do końca będą pod respiratorami... i nigdy nie nazwę ich "debile"
Nadrzędny - Autor janjaneczek Dodany 2007-12-03 19:36
Myślę,że zgodzisz się ze mną Kasztanie, że niepotrzebnie ZUS stawia w Polsce kolejne pałace... Tak pałace... bo te budynki przypominają istne zamki... Niektóre wymyślnie oszklone...idealne na nowoczesną galerię sztuki... Czy wiesz ilu niepełnosprawnych sfinansowało te molochy?? Zamiast zwiększyć świadczenia to oni finansują kolejne pałace.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2007-12-03 20:02
Kaszatan , myślisz że Twoja mama nie jest już zmęczona , na pewno, i to ona w dużej mierze organizuje Twoje życie , ale pamiętaj są też tacy którzy nie maja , już, albo ta mama też  jest chora i nie jest w stanie pomóc , lub, jakieś przyczyny, ale ktokolwiek to jest ten kochający  to wielokrotnie nie mówi niepełnosprawnemu co sam czuje , aby , wiesz nie było ciężej. Nic to właśnie nie pomaga jeśli będziemy szukać przyczyn naszych trudności tak blisko .Dzisiaj chorujesz Ty ciężko, ktoś trochę mniej ale jutro może on gorzej wyglądać, albo będzie konający, i co to znaczy że ma II grupę ?
A  znam pana obcięte obie nogi  , w pierwszym okresie choroby dostał I grupę na dwa lata, potem jak stanął  na komisję dostał II grupę pomimo że nowotwór się rozszerzył( na większą część ciała) i nogi nie odrosły , i doszły inne choroby,  i tak to jest z tymi badaniami na komisji.
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2007-12-12 14:40 Zmieniony 2007-12-12 15:24
Przeczytałam co piszesz  KASZTAN o sobie ,( ale

CYTAT  1  )"Mimo wielu braków w edukacji na poziomie szkoły średniej (okrojony program nauczania do minimum), zdałem na studia magisterskie a później zrobiłem doktorat (nie powiem z czego ani gdzie) - wszystko dzięki mojej mamie "

CYTAT  2 ) "Oczywiście mama mogłaby dalej pracować i zamiast tych marnych 738 zł mogłaby mieć 1200 zł, ale tego system emerytalny nie uwzględnia. "

a więc , człowiek niezakłamany nie wstydzi się mówić z czego ma doktorat w tak młodym wieku , ....dzięki mamie.....? Pytanie ciekawe

ustawa przedemerytalna przewiduje możliwość dodatkowej pracy, a powiem Ci tylko że w kraju przez tę ustawę , bo tak młodzi ludzie idą na emeryturę  , trzeba nazbyt szybko wypłacać emerytury, a to tyle kasy, a Ci ludzie w większości pracują i wiele etatów jest zajętych , młode pokolenie  nie mają tylu miejsc pracy .
Wybór twojej mamy był świadomy i na pewno podyktowany jasnymi celowościami, tak mnóstwo osób od lat 50- 55 pobiera wcześniejsze emerytury, a kto na to płaci ????

A teraz propozycja żeby wydłużyć lata pracy do 65 kobieta , po 1) czy będzie tyle sił ,  a jednocześnie
po 2)  ustawa emerytur i rent jest jedną ustawą ,a i to na niekorzyść rent , bo zważcie ile właśnie wydano pieniędzy na wcześniejsze emerytury ,kasa biednieje ,i komu trzeba dokopać popularnie rencistom, a pracujący normalnie ludzie tez maja dosyć podwyższania składki, a co dalej młodzi  się boją co będzie gdy owe  młode pokolenie doczeka lat emerytury czy będą dla nich emerytury, czy to wszystko przetrwa.
Po 3)  ilu z was wie ,że rolnicy opłacają w wysokości banalnie śmiesznej( niecałe 300 zł na kwartał), ZUS tak w ogóle pomaga finansować  KRUS.
czyli człowiek z KRUS płaci tak mało, a w potem bierze sporo w postaci renty lub emerytury,
dalej  co jeszcze ciekawe bojkotują aby ktoś za nich płacił składkę zdrowotną ( państwo), a dlaczego tylko oni mają mieć ten rodzaj pomocy
ZUS (instytucja) ostatnio buntuje sie przeciw temu całemu KRUS , bo działa to niekorzyść płatników ZUS,
i jest jeszcze tych ciekawych aczkolwiek trudnych do zrozumienia zagadnień sporo, tylko się w to wpoić.
Już to pisałam, chory ma pracować a inni może poleżą sobie.

a wielu inwalidów nie ma wcale samochodu, lub cieszy sie że ma 10 letnie, a Kasztan oczekuje dofinansowania w wysokości  , myśli o aucie za  130tys -200 tys  , ?????
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Sprawny dojazd - pomoc w nabyciu przez osoby niepełnosprawne (24233 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill