www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Ulga rodzinna a świadczenie pielęgnacyjne (1967 - wyświetleń)
- Autor hala63 Dodany 2008-03-24 22:01
Witam.Mam pytanie do Centrum Integracji i oczekuję kompetentnej odpowiedzi.Proszę o odpowiedż czy przewidziano w tym roku podniesienie kryterium dochodowego dla rodzin? Jeśli skorzystam w tym roku z ulgi (a tak się  złożyło,że mam również odpis i to duzy na sprzęt rehabilit.) tow przyzsłym roku jeśli to wliczyć w dochód ,nie otrzymam tak ważnego  ze względu również na ubezpieczenie świadczenia pielęgnacyjnego oraz zasiłku rodzinnego.Jedynie w/w  podniesienie kryterium byłoby dobrym rozwiązaniem.Przeczytałam w prasie,że od sierpnia mają zmienić się zasady finansowania funduszu alimentacyjnego jak również ma być podniesione kryterium dochodowe na owe dzieci aż na 700 ileś PLN.Więc dlaczego o nas matkach dzieci niepełnosprawnych się ciągle zapomina? Jak mamy walczyć o swoje prawa? Wysłałam do Ministerstwa list wydrukowany z Waszej strony(jednej z matek )ale to nic nie dało poza zdawkowym "weżmiemy Pani propozycje pod uwagę".Przecież nasze kryterium to tylko 583 PLN.A wydatki namoje dziecko są  dużo wyższe jak na  zdrowe.Awle to temat na inny post a teraz w/w jest najpilniejszy,gdyż moje rozliczenie już jest w urzędzie skarbowym  i nie wiem co mam robić ? Zrezygnować z ulgi na rzecz  świadczenia piel..czy liczyć na "cud" podniesienia kryterium dochodowego.Chociaż jużbyłoby o tym głośno gdyby tak miało być,bo dziennikarze już podnosili tą kwestię.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2008-03-24 22:24
Hala..., a jakim cudem ktokolwiek nie będący czlonkiem rządu (przynajmniej) mógłby udzielić "kompetentnej" i uczciwej odpowiedzi na Twoje pytanie...? Z całą życzliwością, bo masz rację, ale - jak sama zauważyłaś - gdyby coś było widomo, byłoby wiadomo... Niestety, to jedna z sytuacji, w których my sami możemy, mimo wszystko, zrobić dla siebie najwięcej. Próbuj w fundacjach, na różnych portalach, w biurach poselskich - wespół z innymi mamami, inaczej na pewno nikomu innemu ten temat nie będzie wcale po drodze... Powodzenia.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Ulga rodzinna a świadczenie pielęgnacyjne (1967 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill