www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Gdzie można się starać o mieszkanie socjalne? (18129 - wyświetleń)
- Autor Klarka Dodany 2008-01-15 08:27
Jestem na zasiłku stałym w MOPS jako osoba niepełnosprawna, mieszkam przy rodzinie ale tylko dla tego że nie jest mnie stać na wynajem mieszkania. Moja sytuacja jest bardzo ciężka w domu bo dochodzi do sytuacji przemocy psychicznej a i czasami do fizycznej więc wzwiązku z tym mam pytanie bo słyszałam że jest możliwość otrzymania mieszkania socjalnego jak tak to co i gdzie trzeba załatwiać aby móc się o nie starać? z góry dziękuję za odpowiedzi...
Nadrzędny Autor jacekc75 Dodany 2008-01-15 22:04
Witaj Klara!!!
Napewno co musisz zrobic pierwszw to napisac podanie do Burmistrza Miasta,
potem wziasc wniosek i wypelnic,ale tutaj powinni ci pomoc pracownice z MOPS-u
Zrob to pierwsze a potem ONE sa od POMOCY takze glowa do gory.
Napewno tez przyjda do was do domu musza ocenic sytuacje i metraż,ale to
niema znaczenia bo masz inny powod.Tylko troszke sie czeka wiec zacznij pisac podanie do Burmistrza!!!

Trzymam kciuki.
Ps.Z tego co sie orjetuje to w komisji do mieszkan socjalnych
jest pracownik MOPS.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-01-16 11:39
Zasady, którymi rządzi się przyznawanie mieszkań komunalnych są różne dla każdej gminy i regulują je uchwały rady gminy. Przed rozpoczęciem starań o mieszkanie komunalne warto się z tymi regulacjami szczegółowo zapoznać.
Mieszkania socjalne otrzymują głównie osoby z wyrokami eksmisji. Lokale socjalne to mieszkania komunalne o obniżonym standardzie (np. na peryferiach miasta, ze wspólną toaletą na korytarzu itd.). Ich stan techniczny musi natomiast umożliwiać godne zamieszkanie. Przypadająca na każdą osobę w rodzinie powierzchnia w mieszkaniu socjalnym nie może być mniejsza niż 5 m kw., a w przypadku osoby samotnej dwa razy więcej. Zapewnienie mieszkań ludziom biednym, którzy z różnych powodów są eksmitowani ze swoich dotychczasowych mieszkań należy do obowiązków gminy.
Proponujemy skontaktować się z Wydziałem Mieszkalnictwa w Pani miejscu zamieszkania.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Gdzie można się starać o mieszkanie socjalne? (18129 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill