www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Niedosłuch (1581 - wyświetleń)
- Autor wania Dodany 2019-12-02 10:13
Od jakiegoś czasu odczuwam znaczne pogorszenie słuchu w prawym uchu. Lekarz rodzinny wspomniał coś o aparacie. Czy jednak noszenie aparatu słuchowego nie powoduje postępu wady?
Nadrzędny Autor marcin pasikonik Dodany 2019-12-02 11:11
Właściwie dopasowane i eksploatowane aparaty słuchowe nie mogą uszkodzić słuchu. Co więcej - ich regularne używanie może zapobiec jego dalszemu pogarszaniu się. Nie tylko wzmacnia dźwięki, lecz także rehabilituje narząd słuchu, pobudzając go do pracy. Tak więc może warto spróbować.
Nadrzędny Autor orszulka Dodany 2019-12-02 12:35
Powiem Ci,że u wielu osób pokutują różnego rodzaju przesądy. W stylu : Jak kupię sobie okulary to pogorszy mi się wzrok. Jak kupię sobie aparat słuchowy to pogorszy mi się słuch. Nie jest to prawda. Lepiej jest nosić aparat i lepiej słyszeć a nie meczyć się całe życie i zastanawiać co ktoś do Ciebie powiedział. Mam brata, który cierpi na niedosłuch i nosi aparat. Od kiedy sobie założył mówi,że czuje się znacznie lepiej. Polecam zorientować się gdzie jest najbliższy w Twojej okolicy gabinet Geers. Mają tam porządne aparaty słuchowe.
Na ich stronie jest podpowiedź co robić w przypadku niedosłuchu
https://www.geers.pl/niedosluch-co-robic/
Nadrzędny Autor alinatka Dodany 2020-01-04 15:15
ja też miałam niedosłuch lewe ucho i jest niebo a ziemia. Jeśli masz stopień niepełnosprawności to przysługuje Ci dodatkowe dofinansowanie. Powodzenia
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Niedosłuch (1581 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill