www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / dzieci z nadwagą (1895 - wyświetleń)
Autor olka2602 Dodany 2008-02-16 21:26
Witam Was.Jestem mamą dwóch kochanych córeczek.Wiki 8 lat i Daria 6lat.Wiki waży 44,7kg przy wzroście 133cm.Pani dietetyk powiedziała,że ma 16kg nadwagi.Dopiero w zeszłym tygodniu odbyłam pierwszą wizytę u dietetyka.Wiem,że wina tej nadwagi leży po mojej stronie, tzn.słodyczy bardzo dużo w domku i ciągłe podjadanie Wiki.Myślałam,że ten apetyt to od leków(enkorton i inne na astme), ale już od 3 lat wogóle nie bierze żadnych leków na stałe,a ona ma coraz większy apetyt i przybiera bardzo szybko na wadze.Zaniepokoiło mnie to.Pani dietetyk poradziła by posiłki były w odstępie 3-4godz.A do podjadania Skórkę od chlebka,marchewkę,jabłuszko czy pomarańcze.Do picia tylko wszystko na bazie przegotowanej wody.Lecz nie powiedziała jak mam zmienić nasz jadłospis.Ja sama zmieniam go.Jest w nim dużo warzyw i owoców, a zamiast mięska smażonego gotowane.Jeżeli wiecie jak możecie mi pomóc w jakikolwiek sposób to bardzo proszę o odpowiedź.Pozdrawiam.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / dzieci z nadwagą (1895 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill