www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Swiezak w kontaktach z Zus kilka pytan i prosba (2607 - wyświetleń)
- Autor ramkanazdjecia Dodany 2008-02-26 19:54
Witam,
Stanalem dzisiaj na komisji Zusu o przyznanie renty socjalnej- no i lekarz stwierdzil ze nie jestem calkowicie niezdolny do pracy.
Posiadam 2 stopien niepelnosprawnosci z dopiskiem 05-r na 3 lata. Czy jest sens sie odwolywac od decyzji lekarza??- moze wedlug przepisow Zusu nie kwalifikuje sie do renty socjalnej??- student dzienny, niepelnosprawnosc powstala na studiach, jestem na urlopie zdrowotnym (nie dziekanskim!- zdaje egzaminy normalnie, nie przerywam studiow), nie pracowalem w tym okresie; choroby glowne to spondyloartopatia, borelioza.
Czy jest sens odwolywania??- Moze tylko wedlug mnie nie jestem niezdolny do pracy??- mam zwyrodnienia w kolanie i stawie krzyzowo biodrowym.
Prosze napiszcie co o tym sadzicie- moze lepiej starac sie znowu kiedy skonczy mi sie urlop (moze to bylo przyczyna odmowy- chociaz lekarzowi tlumaczylem o co chodzi)- chyba ze nie mozna ponownie skladac podania.

Jezeli nie mozna i jest jakas szansa ze odwolanie moze odniesc skutek to prosilbym o przeslanie wzoru odwolania ( do sadu nie mam ochoty skladac, bo juz i tak zbyt duzo stresow i rozczarowan przezylem podczas choroby...:-))

A druga sprawa to dofinansowanie komputera z Pegaz 2003- czy ktos kto dostal dofinansowanie moglby podac kilka szczegolow???
Czy trzeba najpierw kupic sprzet (jeszce pytanie jaki- zestaw, skladak..., do jakiej kwoty dofinansowanie- i czy zalezne od dochodu...), czy z 2 stopniem niepelnosprawnosci i studiujac moge sie starac??
(z ustawy wnioskujac to tak, ale prawa nie studiuje wiec mozecie wyprowadzic mnie z bledu...)

Bardzo prosze o odpowiedz, a do Pfronu zadzwonie jak bede mial czas (a oni checi- bo ostatnio powiedziala mi kobieta, ze jeszcze nic nie wiedza o wnioskach i procedurach przyznawania i zebym dzwonil znowu-dzwonilem tydzien temu)
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-02-27 14:44
Renta socjalna przysługuje osobie, która:

    * jest pełnoletnia oraz
    * jest całkowicie niezdolna do pracy z powodu naruszenia sprawności organizmu, które powstało:
          o przed ukończeniem 18. roku życia albo
          o w trakcie nauki w szkole lub w szkole wyższej - przed ukończeniem 25. roku życia albo
          o w trakcie studiów doktoranckich lub aspirantury naukowej.

Renta socjalna przysługuje zatem wyłącznie osobie, która osiągnęła pełnoletność i która jest całkowicie niezdolna do pracy. Za osobę pełnoletnią uważa się osobę, która ukończyła 18 lat. Za osobę pełnoletnią uważa się również kobietę, która zawarła związek małżeński po ukończeniu 16 lat, a nie ukończyła 18. roku życia.

Ustalenia całkowitej niezdolności do pracy i przewidywanego okresu jej trwania dokonuje lekarz orzecznik ZUS

Kwestia odwołań została omówiona w wątku http://forum.niepelnosprawni.pl/topic_show.pl?tid=818;pg=1

Informacje o programie Pegaz 2003 dostępne są na stronie internetowej PFRON www.pfron.org.pl na dzień obecny nie są jeszcze znane szczegóły dotyczące zakresu pomocy w ramach programu Pegaz 2003 jak wynika z informacji podanych przez Lubuski Oddział PFRON znane będą w połowie marca.
PFRON nie pokrywa, żadnych wydatków poniesionych przed podpisaniem umowy z PFRON.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-02-27 18:42
Wiesz co..., to my Tobie w takim razie także odpowiemy, kiedy będziemy mieli czas albo chęci... Skoro Tobie nie zależy na otrzymaniu info ze źródła to czemu nam ma zależeć, aby cokolwiek pisać mądrego....?
Nadrzędny - Autor ramkanazdjecia Dodany 2008-02-27 18:55 Zmieniony 2008-02-27 19:22
Chodzilo mi o to ze panie w Pfronie nie mialy checi ze mna rozmawiac- kazaly dzwonic kiedy indziej bo teraz nic mi nie powiedza...- a nie ze ja nie mam checi tam dzwonic....
Jezeli tak to odebralas to przepraszam- nie bylo moim zamiarem nikogo obrazac.
Chcialem sie czegos dowiedziec od osob ktore juz taka pomoc otrzymaly- czyzbym mial zbyt duze wymagania??- skoro w Pfronie nie chca mi udzielic informacji, chcialem prosic kogos zeby mi napisal od siebie jak to wyglada- chyba po to jest forum..

Dziekuje za link do wzoru odwolan :-)
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-02-28 09:58
Co do odwołania   to bym  rozpoczął procedurę odwoławczą tak jak w  tym linku..
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Swiezak w kontaktach z Zus kilka pytan i prosba (2607 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill