www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / postanowienie o wznowieniu postepowania (3201 - wyświetleń)
- Autor BOZENA112 Dodany 2008-04-04 20:45
Witam.Od m-ca grudnia 2007 otrzymuje zasilek pielegnacyjny na dziecko 18 lat,ktore dostalo orzeczenie o stopniu niepelnosprawnosci umiarkowanym z Powiatowego ZESPOLU OD SPRAW Orzekania O Niepelnosprawnosci.Jakiez bylo moje zdziwienie jak w miesiacu 03.04.08 otrzymalam pismo od Wojewodzkiego Zespolu od spraw orzekania o niepelnosprawnosci [do ktorego sie nie odwolywalam} o wznowieniu postepowania w sprawie mojego syna.Wyznacza do przeprowadzenia postepowania co do przyczyn wznowienia i rozstrzygniecia sprawy Powiatowego Zespolu do Spraw Orzejania o Niepelnosprawnosci.w uzasadnieniu pisza ,ze orzeczenie w sprawie zostalo wydane z naruszeniem prawa.W ocenie Wojewodzkiego zespolu do spraw orzekania istnieje uzasadniona watpliwosc,co do zgodnosci w/w orzeczenia ze stanem faktycznym.Zgromadzona w aktach sprawy dokumentacja medyczna nie uzasadnia zaliczenia osoby zainteresowanej do umiarkowanego stopnia niepelnosprawnosci.Od niniejszego postanowienia zazalenie nie przysluguje.a strona moze zaskarzyc postanowienie tylko w odwolaniu od orzeczenia.Co to znaczy i jakie to ma konsekwencje?z gory dziekuje za odpowiedz
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-05 06:46
W zasadzie  hm konsekwencje..  Najprawdopodobniej  zostanie przebadany . Wezwany na komisje ponownie..  Bo taka  prawna istnieje  tylko możliwość..  Zawsze czy to powiatowy urząd o orzekania czy ZUS  czy inna instytucja ( takich w Polsce mamy bodajże 5) ma prawo zawezwać przed swoje oblicze. Przebadać sprawdzić   zażądać dokumentacji medycznej etc.  Tak samo każdy z nas może wystąpić do tych instytucji w każdym momencie o ponowne badanie rozpatrzenie..  Ja bym pomału gromadził dokumentacje medyczną aby ponownie udowodnić. komisji  niesprawność i słuszność  poprzedniej decyzji..  Rozumiem ze zasiłek  nie  został wstrzymany  ( moim  zdaniem na razie brak podstaw prawnych do takiego działania) . Zostanie przeprowadzone nowe postępowanie i od decyzji orzecznika komisji  etc  będziesz mogla wykorzystać procedury prawne..
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor BOZENA112 Dodany 2008-04-07 17:41
witam.Bylam w CPR i od reki dano mi stopien niepelnosprawnosci lekki,bez zadnych komisji i badan.Czy to jest prawidlowo?
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-07 17:59
Tak  komisja czy  lekarz orzecznik    moze na podstawie  posiadanej dokumentacji medycznej wydać werdykt..  
Nawet w ZUS spotkałem sie z takim przypadkami..
Nadrzędny Autor BOZENA112 Dodany 2008-04-15 18:26
WITAM.Dostalam zawiadomienie o wszczeciu postepowania z MOPS w sprawie przyznanego zasilku pielegnacyjnego.Nie z mojej winy przyznano stopien niepelnosprawnosci umiarkowany a potem Wojewodzka komisja zmienila na lekki Czy bede musiala zwrocic pieniadze? pROSZE O ODPOWIEDZ
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / postanowienie o wznowieniu postepowania (3201 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill