www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / świadczenie pielęgnacyjne (6682 - wyświetleń)
- Autor viki Dodany 2008-04-21 15:48
Witam jestem mama 11 miesięcznego Tomka.Tomek jest rehabilitowany od ponad pół roku,przeze mnie w domu cztery razy dziennie. Urodzil się jako wcześniak i w dodatku w domu bez fachowej opieki. Zanim przyjechało pogotowie upłyneło już trochę czasu.Trafił do inkubatora na dwa tygodnie. Miał problemy z oddychaniem, nie słyszał przez trzy miesiące, ale to wszystko minęło.Teraz jest już dobrze tylko trzeba go rehabilitować ,miał przykurcz lewej rączki i wyginał sie w literkę c. Stanęłam na komisje lekarską aby załatwić świadczenie pielęgnacyjne,ale lekarz orzekł tylko punkt  8 (konieczność stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji, i edukacji)nie orzekł punktu 7 ( konieczność stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji) i według przepisów nie należy mi się świadczenie pielęgnacyjne wysokości 420 zł tylko zasiłek pielęgnacyjny 148 zł. Nie mogę tego pojąć jak to jest moje dziecko wymaga opieki w zasadzie 24 godziny na dobę rehabilituję go sama w domu, jeżdżę tylko co trzy tygodnie do pani rehabilitantki sprawdza jakie robi postępy i zleca następny pakiet ćwiczeń.Rehabilitacje pochłaniają mi większą część dnia, ale strasznie mi zależy żeby Tomuś był zdrowy, do tej pory robi duże postępy i jest szansa na jego wyzdrowienie ,to ktoś orzeknie że mogę iść do pracy a dziecko nie wiem kto będzie ćwiczył Poradzono mi żebym napisała odwołanie ale zupełnie nie wiem co mam w nim napisać.Może mi ktoś coś do radzi.       
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2008-04-21 16:32 Zmieniony 2008-04-21 16:47
Witam
tak to bolesne , co opisujesz, ale ta nasza okropna rzeczywistość, przepisy , nieludzkie czasem przepisy , to jest prawda , jeden z rodziców musi zrezygnować z pracy -przejść na

>Świadczenie pielęgnacyjne z tytułu rezygnacji z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej w związku z koniecznością opieki nad dzieckiem przysługuje matce lub ojcu dziecka albo opiekunowi faktycznemu dziecka, jeżeli nie podejmuje lub rezygnuje z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej w celu sprawowania opieki nad dzieckiem legitymującym się orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji, albo orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności>


kolejny trudny warunek

>Świadczenie pielęgnacyjne przysługuje w wysokości 420 zł. Świadczenie pielęgnacyjne przysługuje, jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza kwoty 583 zł. miesięcznie>


tak , niestety boleśnie trudny przepis.

ale ,jeśli Ty jesteś niepracującą osobą , to z całą pewnością należy Ci się taki zasiłek , odwołaj się od decyzji.

linki do poczytania:

http://www.spes.org.pl/?module=tresc&id=249

http://www.mps.gov.pl/index.php?gid=305

http://opsmokotow.x-cms.pl/?sec=products&action=show&Itemid=14

http://www.opsjl.pl/index.php5?go=start&dzial=54&kg=47
Nadrzędny - Autor nuroblastoma Dodany 2008-05-16 14:10
witam ja rowniez mam podobny problem .mam synka 3letniego po chorobie nowotworowe (guz na rdzeniu kregowym z przezutami na kosc)obecnie jest w stanie remisj lecz 2 razy w miesiacu jezdzimy do krakowa na poradnie hem onko i na odzial na kilka dni i do tej pory mialam wszystkie swiadczenia lecz 7maja stanelismy na komisji i doktor stwierdzil "ze jestzdrowy jak byk i niepotrzebne mu pieniadze"dostalismy zasilek pielegnacyjny153zl lecz nieprzyznala tego 420zl.niewspomne ze zaswiadczenia jakie posiadalismy byly bardzo mocne lecz komj=isja niezwracala uwagi.wlasnie zlozylam odwolanie i czekamy pozdrawiam
Nadrzędny - Autor tolerancyjny Dodany 2008-05-16 16:05
[usunięte]
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-16 20:49
[usunięte]
Nadrzędny Autor tolerancyjny Dodany 2008-05-17 13:43
[usunięte]
Nadrzędny Autor viki Dodany 2008-05-30 20:54
Moj problem w stosunku do twojego problemu jest niewielki zważając na to iż byłam 19.05.2008 na rehabilitacji i pani rehabilitatka stwierdzila że tomek jest już zdrowy (zaczął chodzić) .Mam dopiero przyjechać za cztery miesiące zeby sprawdzila jego postawę bedzie już dobrze biegal. Do wrocławia na odwolanie mam jechać  31.07.2008 tylko nie wiem czy jest sens.Ale pomijając wszystko najważniejsze że tomek jest zdrowy i chodzi,a reszta jakoś się ułoży. Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / świadczenie pielęgnacyjne (6682 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill