www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odwołanie od zawieszonej renty socjalnej (3878 - wyświetleń)
- Autor Aga85 Dodany 2008-06-18 17:31
Witam

Mam małe pytanie a zarazem problem
Posiadam rentę socjalną, w  ubiegłym roku odbywałam staż pracy. Doszło do pewnej sytuacji kiedy to wypłacono nam w jednym miesiącu (grudniu) stażowe za listopad i grudzień, ponieważ Urząd Pracy chciał się rozliczyć przed końcem roku. Pytając urzędników czy to może spowodować zawieszenie renty socjalnej odpowiadali, że nie, że dowiadywali się w ZUSie więc byłam spokojna. Aż do dzisiejszego dnia kiedy otrzymałam pismo, że za ten jeden miesiąc kiedy miałam dwie wypłaty zostaje mi zawieszona renta socjalna. Jestem tym faktem zbulwersowana, ponieważ przez jeden miesiąc nie dostałam stażowego  musiałam na wypłatę czekać dłużej, a teraz zamierzają mi cofnąć rentę to tak jakbym jeden miesiąc pracowała za darmo. Wydaje mi się, iż nie jest to moja wina a Urzędu Pracy czy w takim wypadku warto odwoływać się od decyzji ZUS?. I która strona ma racje?. Czy mam prawo do odpowiedzialności pociągnąć Urząd Pracy?.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-06-19 12:19

>>>>>Jestem tym faktem zbulwersowana, ponieważ przez jeden miesiąc nie dostałam stażowego  musiałam na wypłatę czekać dłużej, a teraz zamierzają mi cofnąć rentę to tak jakbym jeden miesiąc pracowała za darmo.<<<<


Swego czasami miałem podobny problem
Mianowicie pracodawca wypłacił mi  wypłatę za  6  miesięcy  po 7 miesięcy . ZUS  chciał zwrotu renty twierdził że za dużo zarobiłem w jednym  miesiącu i nie ma prawa do rent.  Sprawę oddałem do sądu.
Sąd  wydal postanowienie.. ze  pretensje ZUS  są bezpodstawne.. a wypłata to zaległości nie jako dług za pól roku..pracodawcy wobec mnie..  J ani e mogę ponosić z tego tytułu kary ż e pracodawca mi w terminie nie wypłacił poborów
Identycznie jest w Twoim przypadku..
Ja bym zaraz z ZUS-em sprawa jest ewidentna na Twoją korzyść.
Nadrzędny - Autor Aga85 Dodany 2008-06-20 14:46
Hej a masz może gdzieś to piwsmo co oddawałeś do Sądu czy tez powoływałeś się na art. 183?
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-06-21 06:12
Ty masz rentę socjalną..
I ZUS  renta socjalna rozliczana jest przez ZUS na bieżąco, a to oznacza, że prawo do renty socjalnej zawiesza się za miesiąc, w którym uzyskany został przychód w wysokości przekraczającej graniczną kwotę przychodu.
Czyli po naszemu  zawiesza  za miesiąc w którym ta kwota została  zarobiona...
Czyli trzeba się udać do instytucji która ci wypłacuła bay rozbił tą wypłatę i napisał kwota xx za miesiąc xx a kwota y za miesiąc  yyy
a art 183 czego..??
Nadrzędny - Autor Slavko Dodany 2008-06-21 10:57
Czy rencista socjalny może odbyć staż oferowany przez Powiatowy Urząd Pracy?
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-06-21 16:24
nie powinien mieć takiej propozycji wogle ze stronuyy urzędu
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odwołanie od zawieszonej renty socjalnej (3878 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill