www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego (4748 - wyświetleń)
- Autor Zorka Dodany 2008-01-20 18:03
Witam. W tym roku planuję wyjazd na turnus rehabilitacyjny ze swoim dzieckiem. W związku z tym mam pytanie: jakiej kwoty dochodu na jedną osobę w mojej rodzinie NIE MOGĘ PRZEKROCZYĆ, aby dostać dofinansowanie z pfronu?
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-01-29 15:05
O dofinansowanie uczestnictwa w turnusie może się ubiegać osoba, której niepełnosprawność została potwierdzona orzeczeniem o niepełnosprawności wydanym przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności lub orzeczeniem  traktowanym na równi z tym orzeczeniem  pod warunkiem iż:    

- jej przeciętny miesięczny dochód, w rozumieniu przepisów o świadczeniach rodzinnych, podzielony przez liczbę osób we wspólnym gospodarstwie domowym, obliczony za kwartał 
   poprzedzający miesiąc złożenia wniosku, nie przekracza kwoty:
   50% przeciętnego wynagrodzenia na osobę we wspólnym gospodarstwie domowym albo 
   65% przeciętnego wynagrodzenia w przypadku osoby samotnej

W przypadku przekroczenia kwot dochodu, o których mowa powyżej, kwotę dofinansowania  pomniejsza się o kwotę, o którą dochód ten został przekroczony. W przypadku uzasadnionym trudną sytuacją materialną lub losową osoby niepełnosprawnej dofinansowanie ze środków Funduszu uczestnictwa w turnusie tej osoby lub dofinansowanie uczestnictwa jej opiekuna może zostać przyznane bez pomniejszania kwoty dofinansowania pomimo przekroczenia kwot dochodu.

Podstawa prawna:
Ustawa z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
Nadrzędny - Autor gizela Dodany 2008-05-01 13:46
Chciałam się dowiedzieć kto decyduje o przyznaniu dofinansowania oraz czy jest jakiś regulamin podziału otrzymywanych środków.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-01 13:48
decyduje pcpr zapytaj tam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego (4748 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill