www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / parkowanie (3625 - wyświetleń)
- Autor blanka Dodany 2006-12-29 19:30
czy dozwolone jest parkowanie na miejscach dla inwalidów niezależnie od orzeczonego stopnia niepełnosprawności. Czy na powyższe wystarczy legitymacja niepełnosprawności i ewentualnie jakie przepisy to regulują. Czy osoba niepełnosprawna musi być właścicielem pojazdu, czy wystarczy że jest pasażerem?
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2006-12-30 18:52
Do parkowania na miejscu dla niepełnosprwnych,wystarczy być pasażerem i posiadać legitymację parkingową,która wydawana jest niepełnosprawnym ruchową.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-09-12 13:00
Ciekawe od kiedy Sylwuś zaniemówił?
Nadrzędny Autor Szczepan Dodany 2007-01-11 10:30
Witam.
  Jest dokładnie tak jak to napisał sylwester49 ,podam parę szczegółów.
Zaznaczam że tak jest we Wrocławiu.
Legitmację parkingową wydają w tym samym urzędzie co dowody rejstracyjne i prawojazdy .
(jak ja to załatwiałem Pani z okienka twierdziła że gdzie indziej i niewie gdzie.)
Trzeba mieć ze sobą zdjęcie i 25 zł. na opłatę,(opłata w kasie urzędu)i orzeczenie o niepełnosprawności z zaznaczeniem ,dysfunkcja układu ruchu (lub coś w tym stylu), dowód osobisty.Co do orzeczenia z którym stopniem niepełnosprawności ,1i2ka na pewno co do 3 nie mam pewności.(zresztą te oznaczenia chyba się pozmieniały)
Trochę trzeba poczekać bo dokument przyjdzie pocztą .Dokument jest przypisany do osoby uprawnionej nie  do samochodu.(można zmieniać pojazdy a on obowiązuje)
Można mieć nieco trudności jak orzeczenia jest stare (np.bezterminowe i uzyskane wiele lat wcześniej),ale wydają i na stare.Karta ma wzór unijny i obowiązuje tak długo na jak długo wystawione jest orzeczenie o niepełnosprawności.Do karty dołączone jest pouczenie o możliwościach jej wykorzystania.
PRAKTYKA- jak zajęta koperta to stawiam nawet na płatnym parkingu bez wnoszenia opłat.
Brak koperty - stawiam byle gdzie,aby tylko nie tamować ruchu i nie stwarzać zagrożenia.
Często brak koperty na płatnych parkingach - jak się da to stawiam i nie płace,jak się nieda, to zaraz obok parkingu w zabronionym miejscu.Mandatu jeszcze niezapłaciłem .

                              szerokiej drogi i niezajętych kopert
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / parkowanie (3625 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill