www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Polska nie ratyfikowała konwencji o prawach ON (18400 - wyświetleń)
- Autor admin_02 Dodany 2008-03-12 23:20 Zmieniony 2008-07-03 14:22
Helsińska Fundacja Praw Człowieka zaapelowała do premiera Donalda Tuska o podjęcie działań zmierzających do ratyfikacji Konwencji o Prawach Osób Żyjących z Niepełnosprawnością.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-03-13 13:48
pisałam już o tym -17 .XII  .2007 w temacie --kolejna przeszkoda -- ale wtedy nikt nie zwrócił uwagi?????????
Nadrzędny - Autor konkretna Dodany 2008-04-15 22:46
A na forum toczy się dyskusja jak zintegrować ON? Pełno działaczy, zrzeszeń i ani jednego,który potrafiłby cokolwiek zdziałac na rzecz On.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-16 08:37
bo od gadania do działań daleka droga
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-04-16 09:48
A CZEGO SPODZIEWALISCIE SIE OD TYCH CO SA PRZY KORYCIE ??? ONI POTRAFIA TYLKO RYC.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-16 10:36
DOBRZE ŻE CHOCIAŻ TO POTRAFIĄ
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-04-16 16:52
Wolałabym by nie potrafili ryć ale potrafili logicznie myśleć
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-16 16:58
WIELE BY SIĘ WOLAŁO
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-05-13 20:58
A czy zastanowiliście się, dlaczego w kraju, gdzie około 90% społeczeństwa deklaruje się jako katolicy, problemy ON nie są dostrzegane i nie rozwiązuje się je w takim stopniu, aby wszystkim zapewnić należytą pomoc ?
Nadrzędny - Autor Rabbeat Dodany 2008-05-13 21:17
Wydaje mi się że katolicyzm nie ma tu nic do rzeczy te 90% to i tak katolikami jest tylko na Boże Narodzene i Wielkanoc, a w krajach bogatszych gdzie ludzie są po prostu lepiej wykształceni i bardziej tolerancyjni mimo iz nie są katolikami to bardziej dbają o to żeby ON działo sie lepiej!!! W Polsce niestety panuje powszechne prostactwo i dbanie tylko o swój interes zero społecznej solidarności, a wracając do tematu wątku to rząd nie chce ratyfikować bo się boi i tyle. Przecież gdyby ON zaczęli składać przeciwko Polsce skargi o łamanie praw takich konwencji to ten kraj od samych odszkodowań by zbankrutował i z czego by wtedy kradli te jełopy z władz.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-05-13 21:43
No tak. Przecież głownie chodzi o stołki. Ale zwróć uwagę na hipokryzję. Nawet, gdy katolicy chodza tylko od święta do kościoła, to przecież  powinni z tego coś wynieść duchowego. Miłość do bliźniego. Kiedyś trafiłem na dość ciekawą stronę, to aż mnie zatkało. Dotyczyło to naszycg wsplnych pieniędzy. To jest tutaj.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-05 00:03
Polska nie ratyfikowała konwencji o prawach ON, ponieważ w Polsce "ON" nie są uważani za "prawdziwych ludzi", są uważani za coś co można zniszczyć... Taka jest brutalna lecz prawdziwa prawda....
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-05 09:43
OD ZAWSZE TAK BYŁO  NIESTETY I NIKT TEGO NIE MA ZAMIARU ZMIENIAĆ
Nadrzędny Autor tomek1 Dodany 2008-08-10 15:59
Rządzący martwią sie tylko o swoje kieszenie . nie o ludzi i nie ON . Zato my nierobimy nic by to zmienic
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-08-10 16:15
witam

>Zato my nierobimy nic by to zmienic>.


tomek1 , wymień , co Ty zrobiłeś ?
a potem odpowiedz , tak z ręka na sercu , jakim sposobem wiesz ,że my inni nic nie robimy?
Nadrzędny Autor rafallbn1981 Dodany 2008-08-10 19:23
a co robicie wy skoro twierdzisz ze on nic nie robi? jesli on nic nie robi, to nie jest to jego wina bo jednostka niema szans lecz grupa ma szanse. czy myslisz ze 1 pielegniarka ma szanse cos wydusic od rzadu czy grupa pielegniarek moze cos wydusic od rzadu? sama se odpowiedz na te pytanie.
Nadrzędny - Autor tomek1 Dodany 2008-08-10 21:29
Werbena
Odpowiem Ci pytaniem, Jak juz pisałem jestem świerzym niepełnosprawnym po amputacji i wiesz co szukam organizacji dla takich jak ja i NIEMA tyle jest zrobione . Pytanie gdzie są ci ludzie co działają i pomagają ?
Ja poznając problemy podczas procesu stawania się ON chce pomagać stworzyć stowarzyszenie i co napotykam wszechstrnną niechęć do działania , narzekanie i flustracje i kłutnie , udawadnianie własnej niemocy i mówienie że nam się należy,A zapytam jeszcze raz co my w tym kierunku robimy ??????
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-08-10 23:59 Zmieniony 2008-08-11 00:04
Tomek...
A przed amputacją, tzn:  przed tym co Ciebie spotkało zastanawiałeś się nad tym, o tej organizacji... Jak każdy zdrowy człowiek nawet nie dopuszczałeś tej możliwości że Ciebie to możesz spotkać... Tak to już jest... Niestety, ludzie dopiero po fakcie zastanawiają się ze czegoś tu brak, że coś tu jest nie tak jak powinno być... A to że rząd jeszcze nie ratyfikował Konwencji o Prawach Osób Żyjących z Niepełnosprawnością, to jest kolejny dowód na to że rząd nas "ON" ma "GŁĘBOKO GDZIEŚ"....
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2008-08-10 19:59
pytanie było do tomka , a odpowida kto inny..
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Polska nie ratyfikowała konwencji o prawach ON (18400 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill