www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / SAMOISTNE OPADANIE POWIEK (11841 - wyświetleń)
- Autor crystel2 Dodany 2008-07-28 09:25
To jest dramat mojego męza ale i moj od dwóch tat ma samoistne opadanie powiek własciwie to prawie nie widzi więcej są zamkniete niz otwarte wycofał się z życia nie radzi sobie z codziennymi obowiaskami coraz bardziej sie zamyka a lekarze uznali że nie ma na to lekarstwa może tos słyszal o podobnym przypadku i ma jakies doswiadczenia w tym temacie badania nie stwirdziły miastenni objawowa diagnoza to postępujące zwyrodnienia jąder przymózgowych i nie ma na to leku aż przykro patrzec jak nie mozna pomóc nie wiem już co mam robić naprawde  byłam już u kilku neurologów i nic gasnie w oczach a ja nie moge mu pomóc może ktoś mi pomoże KRYSTYNA
Nadrzędny Autor askab Dodany 2008-07-29 08:38
Witaj Krysiu!!!

A skąd jesteście? Okulista nie widzi na to jakiegoś rozwiązania - jakieś podciągnięcie powiek czy coś?
Nie dobrze, żeby mąż wycofywał się z życia - właśnie znajomi powinni go wspierać, nie może zamykać się w domu.

Jak chcesz to pisz na maila aska#amorki.pl tylko zamiast # daj @

Pozdrawiam
Aśka
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2008-07-29 19:03
witam
na pierwszą myśl przychodzi związek z osłabieniem mięśnia gałki ocznej , albo miasenia , albo może być efektem , objawem zapalenia nerwu twarzowego ,
inny bolesny fakt , opadanie powieki , często zaczyna się od jednej jest efektem bardzo poważnych chorób , łącznie z chorobami naczyń mózgowych , guzy , a nawet ma to związek z guzy miednicy mogą uciskać pęcherz, cewkę moczową i odbytnicę. Zajęcie zwojów współczulnych śródpiersia górnego jest przyczyną zespołu Hornera (zwężenie źrenicy, opadanie powieki, wytrzeszcz gałki ocznej)
może być objawem jaskry ,
a także jak piszesz  postępujące zwyrodnienia jąder przymózgowych- czyli jest to początek zmian- choroba psychiczna
To tylko część , przepraszam ,że tak dokładniej opisałam ale sprawa nie należy do błahych , sprawdźcie dokładnie, lepiej dwa razy niż ktoś postawi niesłuszną diagnozę .
Tak jak opisujesz , nie wykryto miastenii , ale  ogólnie to  poważna sprawa , potrzebne dokładne badania.
Życzę powrotu do zdrowia .
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / SAMOISTNE OPADANIE POWIEK (11841 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill