www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odwołanie do sądu od decyzji komisji lekarskiej ZUS (15547 - wyświetleń)
- Autor manna Dodany 2009-11-07 15:33
Witam serdecznie.Czy są na forum "amazonki"? Jestem po amputacji piersi i węzłów chłonnych z powodu nowotworu piersi.
Przeszłam tez chemioterapię. Od 13 lat byłam na rencie inwalidzkiej okresowej, przedłużanej kilka razy. W tym roku lekarz orzecznik
cudownie mnie uzdrowił i nie stwierdził niezdolności do pracy ponieważ mineło 10 lat od zachorowania i nie mam przerzutów.
Mam 55 lat ukończone w tym roku. Do konca ubiegłego roku zdrowe kobiety w tym wieku otrzymały emerytury. I to mnie boli że mnie
w tym wieku po 13 latach renty uznaje się mnie za całkowicie zdolną do pracy chociaż lekarz onkolog u którego jestem pod kontrolą wydaje opinię,
że rokowania nadal poważne i że mam ograniczoną sprawnosć konczyny górnej. Odwołałam sie od decyzji ale komisja lekarska ZUS podtrzymała
orzeczenie lekarza orzecznika. Nie wiem czy jest sens odwołania do sądu. Czy ktoś miał podobne doświadczenia i moze mi cos poradzić?
Będę wdzieczna i z góry dziekuję.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-11-07 16:55
zawsze jest sens odwolywania sie do sadu, chociaz po to, zeby zrobic  na zlosc ZUSowi bo mozna wygrac
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-11-07 17:12
Znam kobietę,kura po odjęciu piersi na rencie była 5 lat,potem jej odebrali,bo też nie miała żadnych przerzutów.To było kilkanaście lat temu,a Ona jest młodsza od Ciebie o 10 lat.Powiedzieli jej,że takie są przepisy,jeżeli po 5 latach nic się nie dzieje,to jest zdrowa.
Nadrzędny Autor GOCHA1980 Dodany 2009-11-07 18:37
moj ojciec mimo braku przerzutow jest juz 6 lat na rencie, po5 latach przedluzyli mu o 2 lata
Nadrzędny - Autor manna Dodany 2009-11-07 18:19
Dzięki za odpowiedź.Nie wiem czy można wygrać z ZUSem a stres ogromny jak na kazdej komisji.
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-11-07 18:31
Ogólnie rzecz biorąc "wygrać" z ZUSem można - w tym sensie, że owszem, sądy stają po stronie odwołujących się, a nie po stronie ZUS. Zupełnie odrębnym pytanie jest to, w jakim stopniu trudności jakie dla Ciebie wynikły z choroby byłyby "wystarczające" dla sądu (nie jest to może najszczęśliwsze słowo...)

> Urodziłam sie o osiem miesięcy za późno


Tak to już jest, że czasem rodzimy się za późno lub za wcześnie na coś (znam np. ludzi, którym wprost powiedziano, że gdyby urodzili się trzy lata później, nie byliby chorzy, bo załapali się na ostatni moment, kiedy dana choroba nie była skutecznie leczona).
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-11-07 18:16
Nie jestem amazonką ale:

Zasadniczo zdaje się, że jeżeli po 5-10 latach nie ma przerzutów, człowiek uznaje się za "zdrowego" i prawdopodobnie na tej podstawie orzecznik odmówił uznania Cię za niezdolną do pracy (choroba się "skończyła"). Tym niemniej, jeżeli opinia lekarza onkologa jest inna, zastanawiałabym się ewentualnie nad odwołaniem. Sądy są, wedle krążących po świecie opinii, bardziej skłonne rozpatrywać sprawę na korzyść odwołujących się. Zależy to w gruncie rzeczy przynajmniej częściowo od tego, jakie trwałe zmiany pozostawiła choroba w Twojej zdolności do normalnego funkcjonowania (bo one się nie "kończą", nawet jeżeli samo zagrożenie przerzutem można uznać za "zakończone").

Pamiętaj jednak, że to, że "do końca ubiegłego roku zdrowe kobiety w tym wieku otrzymały emerytury" może być dla Ciebie gorzkie, ale nie ma znaczenia z punktu widzenia prawa.
Nadrzędny Autor manna Dodany 2009-11-07 18:23
No gorzkie jest bardzo. Urodziłam sie o osiem miesięcy za późno. Chociaż jezeli teraz życie liczy się od poczęcia to byłam poczęta w roku 1953. Może na tej podstawie domagac sie emerytury ??? To tylko żart oczywiście.
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-11-07 18:47
Nie znam aktualnych przepisów,ale kobiety w wieku 55 lat przechodzą na emeryturę,bo staż pracy też mają 30-35 lat.
Nadrzędny - Autor manna Dodany 2009-11-07 18:57
Kobiety przechodziły na emeryturę w wieku 55 lat do konca ubiegłego roku ... niestety
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2009-11-07 19:06
Za kilka lat zrobią tak,że jeszcze 5 lat po śmierci będziemy musieli pracować.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-11-07 19:46
Jeśli się nie myle to szkolnictwo nadal ma prawo do emerytury w wieku 55 lat.
Nadrzędny - Autor manna Dodany 2009-11-07 20:29
Niestety nie jestem nauczycielką. A szkoda...
Nadrzędny - Autor manna Dodany 2009-11-07 20:33
Kochani, czy ktoś był w sądzie na takim odwołaniu od orzeczenia komisji ZUS?
Będę wdzięczna za każda informację o przebiegu takiej rozprawy.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-11-07 21:51
ja bylam 4 listopada i wygralam
Nadrzędny - Autor manna Dodany 2009-11-07 22:03
Czy mogłabyś napisać coś wiecej? Będę wdzięczna.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-11-07 22:12
generalnie na tej sprawie nic sie nie  dzialo bo weszlam sedzia spytala czy podtrzymuje swoje odwolania wiec powiedzialam  ze tak no i spytala czy chce cos dodac wiec powiedzialam ze nie, kazala wyjsc i poczekac na odczytanie wyrok i ot cala sprawa
Nadrzędny - Autor manna Dodany 2009-11-07 23:27
Nie mogę uwierzyć. Nie byłaś badana przez jakiegoś lekarza sądowego? Czy możesz zdradzic jak napisałaś pozew i jakie dołaczyłaś dokumenty - opinie lekarzy,wyniki badań czy tylko sam pozew?? Bardzo proszę o odpowiedź.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-11-07 23:30
oczywiscie ze bylam badana przez bieglych ale pytalas o sprawe sadowa dlatego opisalam tylko to co dzialo sie 4 listopada :-) a jesli chodzi o odwolanie no to opisalam w nim cala swoja jednostke chorobowa i kazdy akapit podparlam dowodami w postaci zaswiadczen lekarskich lub kart z leczenia szpitalnego na tej podstawie sad wyznaczyl mi bieglych
Nadrzędny - Autor manna Dodany 2009-11-07 23:47
Czy mogłabyś Gocha przysłac mi na adres- anna.m.152@wp.pl - wzór odwołania do sądu?
Z góry dziekuję.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-11-08 09:58
ale ja nie mam wzoru bo mi to pisal prawnik
Nadrzędny - Autor manna Dodany 2009-11-08 17:29
Mam pytanie do osób odwołujących się do sądu - Jak długo czeka się na rozprawę w sądzie?
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-11-08 17:52
w moim przypadku 8 m-cy
Nadrzędny - Autor manna Dodany 2009-11-08 18:01
Szok. Czemu to tak długo trwa? Czy komuś udało się wczesniej? Proszę o podzielenie się doświadczeniem w tej sprawie.
Pozdrawiam wszystkich
Nadrzędny Autor Anianynek Dodany 2009-11-12 11:13
Witam.Ja czekam już 10 miesięcy.To też chyba trochę zależy od wielkości miejscowości w jakiej mieszkasz.Wiadomo więcej ludzi ,więcej spraw. Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-11-07 20:32
Szkolnictwo to i oświata. Ale w stu procentach nie wiem. Nie jestem na bierząco w ich przepisach.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odwołanie do sądu od decyzji komisji lekarskiej ZUS (15547 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill