www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Proszę o odpowiedż -moźe ktoś wie (6626 - wyświetleń)
- Autor philips Dodany 2008-10-06 10:41
Bardzo proszę o odpowiedź -może ktoś będzie w stanie udzielić mi takiej informacji.Posiadam orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.W międzyczasie jeszcze okazało się ,że mam rozmiękczenie chrząstki rzepki chondromalacja II/III stopnia.Czy to schorzenie   kwalifikowałoby mnie do tego ,żeby starać się w Powiatowym Urzędzie ds.Orzekania o Niepełnosprawności o to żebym mógł parkować w miejscach dla niepełnosprawnych ? W orzeczeniu które już posiadam nie mam możliwości parkowania na kopertach.Nie wiem czy jest wogóle sens ubiegać się o to bo komisje słyną z tego ,że są bardzo krytyczne w wydawaniu pozwoleń.Przyznam ,że przydałoby mi się to bo bardzo bolą mnie kolana - parking przy moim mieszkaniu wciąż zajęty to samu na parkingu przy pracy -musze jeździć gdzies dalej i szukać miejsc parkingowych bo na kopertach nie moge parkować.Bardzo dziękuje za jakąkolwiek informację i pozdrawiam wszystkich z Krakowa.
Nadrzędny Autor tomek1 Dodany 2008-10-06 11:14
Dziwi mnie ze niemasz zapisu , lub żle patrzysz. Z orzeczeniem przejdż się do wydzialu komunikacji i ewentualnie z opinią o twojej chorobie chrząstki rzepki . Takie karty wydaje urząd komunikacji na podstawie orzeczenia.Sprawdz dobrze pozd. Tomek
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2008-10-06 12:00

>Posiadam orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności>


kolego -to uprawnia Cię do otrzymania karty parkingowej ,
aby się nie powtarzać wpisami ,przejdź tutaj na łamach forum do tematu
wyżej na  pasku,na czerwono ,masz słowo  - szukaj - otwórz - wpisz w rubryce  słowo kluczowe  -karta parkingowa - i ci wyskoczy mnóstwo tematów ,poczytaj.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-10-07 10:24
Karta Parkingowa to jedyny dokument uprawniający osoby niepełnosprawne do parkowania na "kopertach".

Kartę parkingową mogą uzyskać osoby posiadające ważne orzeczenia:
o znacznym stopniu niepełnosprawności,
o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności,
o lekkim stopniu niepełnosprawności, które w orzeczeniu posiadają kod R (upośledzenie narządu ruchu) lub N(choroby neurologiczne)

Więcej informacji temat Karty Parkingowej na stronie:

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/3549

   
Nadrzędny Autor philips Dodany 2008-10-08 06:39
    Bardzo dziękuję wszystkim o informacje.Jednak byc może ja coś źle napisałem albo Państwo mnie żle zrozumieliście.Mam orzeczony umiarkowany stopień niepełnosprawności -jednak bez przywilejów dla kierowców -głównie chodzi o parkowanie na kopertach.Tak mam napisane w orzeczeniu -pewnie wynika to z tego ,że mam schorzenia wewnętrzne .Jednak teraz przyplątało mi się dodatkowo rozmiękczenie chrzastki rzepki chondromolacja  II/III stopień.Jest to dość przykre i niestety duży dyskomfort w poruszaniu się.Byłem wczoraj w Powiatowym Urzędzie ds Orzekania o Niepełnosprawności  no i niestety muszę złożyć na nowo dokumenty od lekarza o schorzeniu i musi ponownie rozpatrzyć je komisja i ewentualnie przyznać mi te uprawnienia do parkowania na kopertach.Moje pytanie dotyczyło czy mam szanse z moim schorzeniem otrzymać te uprawnienia dla kierowców bo nie chodze o kulach i zawsze lekarze mogą powiedzieć ,że nie jest to aż taka wielka dolegliwość -mnie jednak bardzo dużo pomogłoby w moim życiu (parkowanie w miejscu pracy,przy bloku w którym mieszkam czy jadąc po zakupy).Te orzeczenia też wydają mi się trochę dziwne gdyż mam napisane w orzeczeniu ,ze zatrudnienie w warunkach pracy chronionej ale już zezwolenia na parkowanie na kopertach ,żeby do tej pracy dojechać już nie dali .Dziwny ten nasz kraj.Jeszcze raz dziękuje bardzo wszystkim za informacje i odpowiedzi i bardzo pozdrawiam z trochę nieżyczliwego Krakowa.
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2008-10-08 15:41
Jeżeli nie masz tego wpisu : Spełnia przesłanki wg. zgodnie z art. 8 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2003r. Nr 58, poz. 515 z późn. zm.)

to według mnie weź dokumentację medyczną związaną z jak piszesz ze schorzeniem ortopedycznym - narząd Ruchu - stań na komisję ,
na prosty sposób myślenia - wtedy byłeś mniej chory teraz Ci przybyła choroba i to jest przesłanka do zmian w orzeczeniu .
Powodzenia.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Proszę o odpowiedż -moźe ktoś wie (6626 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill