www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / MIASTO SLYNACE Z ........ (7072 - wyświetleń)
- Autor szczerbaty Dodany 2008-10-03 10:46
PROPONUJE PISAC NAZWE MIASTA I Z CZEGO ONO SLYNIE A NA KONCU W KTOREJ CZESCI POLSKI LEZY .W TEN SPOSOB POZNAMY MIASTA W KTORYCH JEST COS CIEKAWEGO I PRZYBLIZYMY SOBIE GEOGRAFIE POLSI.KOLEJNE OSOBY BEDA MOGLY DOPISAC COS NA TEMAT DANEGO MIASTA LUB DOPISAC NOWE Z OPISEM LUB BEZ.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-10-03 11:01
ZGORZELEC-POLSKA POLUDNIOWO-ZACHODNIA
40 000 TYSIECZNE MIASTECZKO NA BYLEJ GRANICY POLSKO-NIEMIECKIEJ BEDACE OBECNIE W GRANICACH UNII EUROPEJSKIEJ.
W MIESCIE JEST DUZO UROKLIWYCH KAMIENICZEK KTORE KIEDYS BYLY W GRANICACH MIASTA GOERLITZ A PRZEDE WSZYSTKIM DUZA ILOSC KANTOROW.
PO DRUGIEJ STRONIE NYSY LUZYCKIEJ ZARAZ ZA MOSTEM STAROMIEJSKIM ZNAJDUJE SIE PIEKNA KATEDRA O STRZELISTYCH WIEZACH.
W OBU MIASTACH MOZNA ZNALESC COS CIEKAWEGO DO ZWIEDZENIA...
Nadrzędny Autor Danonek Dodany 2008-10-03 11:56
Kudowa Zdrój -Polska poludniowo-zachodnia .Niewielkie miasteczko przy samej granicy z Czechami .Znajduje się tam przepiękny park zdrojowy z pijalnią wod mineralnych i filharmonią (koncerty Moniuszkowskie)i jedną z ciekawych miejsc jest kaplica której sciany wylożone są czaszkami ludzi którzy zgineli z powodu zarazy która kiedyś nawiedzila te okolice oczywiście to tylko niektore rzeczy warte obejrzenia.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-10-03 12:15
KRAKÓW - cały -  jako miasto , tyle tam do zwiedzania
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-03 13:44
KALISZ-pierwsza wzmianka IIw jako Calisia-punkt na szlaku bursztynowym,piękne Stare Miasto,dawny pałac arcybiskupów gnieżnienskich,gmach Trybunału,konstrukcje obronne i fundamenty kolegiaty z XIIw,no i oczywiście wafelki grześki-też z Kalisza.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-03 16:40
brzeg zamek piastów śląskich zachodnia polska
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-10-03 16:59
O tak Werbena Kraków jest piękny ma moc zabytków jednak wolę wybrzeże

Pozdrawiam wszystkich i przepraszam za przerwę w nadawaniu :-)
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2008-10-04 11:01
TORUŃ
Toruń
byłam już na wózku gdy po raz kolejny zwiedzałam Toruń , miasto przyjemne , zwiedzanie nie zajmie całego dnia , bo tego aż tak wiele nie ma, ale miło tam spędzić czas, a gdy jeszcze przewodnik opowiada ciekawie ...czyli np. można dołączyć się też do jakieś grupy aby zwiedzić.
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2008-10-04 18:09
nie mogę pominąć miasta ,jeszcze dziś wieczorem o nim napiszę...niech ten link obejrzany zachęci do zwiedzenia przyjechania do
WARSZAWA
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-10-04 19:37
Morze nasze może będziem Ciebie wiernie strzec wiernie strzec......

Trójmiasto ... Gdańsk

http://pl.wikipedia.org/wiki/Gda%C5%84sk
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-06 11:27
Byłam wczoraj w KÓRNIKU-wielkopolskim mieście z pięknym kompleksem pałacowym,parkiem  z setka różaneczników,to miejsce gdzie na wierzbie gruszki rosna:)-naprawde,no i powozownia.Można popływac statkiem po jeziorze.Do Kórnika doklejone jest małe miasteczko-BNIN,gdzie na rynku czas zatrzymał sie w miejscu.Jest mały ratusz,słup ogłoszeniowy,zegar z kurantem,pompa,żadnej kostki tylko bruk i tylko patrzec jak z zaułka wyłoni sie powóz zaprzęgnięty w 4 konie z kórnicką Białą Damą.
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2008-10-06 12:46
poznań słynie miedzynarodowych targów poznańskich i cennych zabytków.
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2008-10-06 14:45
tak i z Malty.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-10-09 07:47
Czy mogę zaproponować spacer do ogrodu botanicznego tym którzy mogą, dadzą radę i mają takowy w pobliżu, jest w Warszawie , Krakowie, Łodzi , Lublinie , Poznaniu, Zielonej Górze, Zabrzu, Wrocławiu  ...i w wielu jeszcze miastach , piękna pogoda w tych dniach .
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-10-09 14:10
we wrocławiu byłam ale w ogrodzie japońskim jest przecudny
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-10-12 09:15
Skansen w Maurzycach
lub inny
Park etnograficzny w Chorzowie
to przykładowa propozycja ,wiem ,że takich miejsc w Polsce jest kilka,łatwo jest poszukać, czy takowe jest koło naszego miejsca zamieszkania i do nas samych należy czy ktoś będzie chciał takie miejsce obejrzeć .
Dlaczego na myśl przyszło mi zaproszenie do obejrzenia skansenu
a dlatego ,że będąc tam dostrzeżemy jak kiedyś ludziom inaczej i trudniej się żyło .Wielu z nas , zapewne i ja , nie umielibyśmy się w takich warunkach odnaleźć i na codzień żyć
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2008-10-12 09:37
WYSTARCZY SIE COFNAC DO NIEODLEGLYCH LAT SZSDZIESIATYCH .PLOSKA WIES WYGLADALA JAK JEDEN SKANSEN W KTORYM BIEDA PISZCZALA Z POWODU ZLEJ GOSPODARKI I RODZIN WIELODZIETNYCH. W TYM CZASIE NASI ZACHODNI SASIEDZI MIELI BUDYNKI GOSPODARCZE Z CEGLY. PRZYPOMNINAM SOBIE JAK OJCIEC OPOWIADAL ZE UCIEKAJAC Z PRZYMUSOWYCH ROBOT Z NIEMIEC POZNAL ZE JEST W POLSCE BO WSZYSTKO Z MALYMI WYJATKAMI BYLO KRYTE SZCZZECHOM A ZAMIAST PODLOGI BYLO KLEPISKO. POPRZEDNIE I OBECNE RZADY MAJA W D.... SWOICH OBYWATELI A TO ZE COS SIE ZMIENIA TO NIE ICH ZASLUGA TYLKO POLOZENIU NA MAPIE .
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2008-10-12 11:34
i  masz rację szczerbaty, to fakt z życia wzięty .
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / MIASTO SLYNACE Z ........ (7072 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill