www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / bariery w komunikowaniu się (3231 - wyświetleń)
- Autor magdam Dodany 2008-12-01 21:14
Jestem mamą dziewczynki chorej na mukowiscydozę. Złożyłam wniosek o dofinansowanie kamizelki do oscylacji płuc właśnie z programu dotyczącego likwidacji barier, gdyż według mnie kamizelka ta spełnia wszystkie wymogi a mianowicie sprawia, że dziecko staje się samodzielne i nie potrzebuje już w ta dużym stopniu opieki osoby trzeciej, ponadto dla naszych dzieci jest szansą na dłuższe życie. Z infolinii PFRON, dowiedziałam, się, że o tym czy środki zostaną przyznane decyduje mój PCPR.  Otrzymałam odmowę. Wiem, że inny PCPR dofinansował kamizelkę w 80% - w jaki sposób mogę o nią zawalczyc? Czy decyzję podejmuje kierownik? (w moim przypadku tak podobno było) Mukowiscydoza jest choroba rzadką i Panie w PCPR śmiem twierdzic, nic o niej nie wiedzą i tylko na tej podstawie odrzucono wniosek. Byc może na decyzje ma tez wpływ wnioskowanego dofinansowania (20tys zł). Proszę o informacje, czy faktycznie decyzje o dofinansowaniu i jednocześnie o zdrowiu i życiu mojego dziecka podejmuje 1 osoba? Gdzie mogę się odwołac i co wogóle zrobic w tej sprawie? Jak to jest, że jeden PCPR dofinansowuje a drugi twierdzi ze sprzęt nie spełnia wymogów zawartych w przepisach?
Nadrzędny Autor magdan10 Dodany 2008-12-01 22:38
W każdej decyzji powinien być wskazany organ, gdzie można się odwołać.  Powiem szczerze, należe do tych szczęściarzy która nie dostała jeszcze odmownej decyzji z pcpr, więc nie wiem jaki jest organ nadrzędny. Wydaje mi się, że starostwo, ale mogę się mylić.
Powodzenia w walce.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-12-02 10:48
Witam
Jak w każdym programie PFRON-u , dzielony na regiony( PCPR) ,  jest pula środków i lista wniosków  , komuś przyznano dofinansowanie komuś nie przyznano , to działa na tej zasadzie.
Tam, z tego co wiem,  zbiera się komisja i rozpatruje wnioski,  to wiem na pewno , bo jak ja otrzymałam dofinansowanie swego czasu ,  to wyraźnie w dole dokumentu były imiona i nazwiska i podpisy  komisji zatwierdzającej decyzję .
Boleję nad tym , że nie przyznano Tobie i Córeczce dofinansowania , jednak czy na decyzji nie napisano argumentacji  , tak nic a  nic ?
jeśli nie , to   masz prawo zapytać , ale raczej zrób to osobiście , a nie telefonem , co było przyczyną odrzucenia wniosku , czy był kompletny ,
czy powodem był może za wysoki wasz dochód na osobę w rodzinie? ( to pytanie nie odpowiadaj nam , PCPR strasznie  wnikliwie patrzy na sytuację rodziny) ,czy jest szansa aby jeszcze raz rozpatrzeć wniosek.
A tak od siebie , jak będziesz składać ponownie w 2009 r , bo w tym roku już nic z tego , to  dokumentacją medyczną o pogorszeniu stanu zdrowia córki  dobrze  się  wesprzyj , bo widzisz Twoja córeczka bardzo chora , ale takich potrzeb do  PCPR  wpływa dużo .
To czasem też jak loteria , szczęście kogo oni wybiorą , spośród wszystkich potrzebujących , ALE nie oszukujmy się ,wiesz  czasem to ktoś komuś pomorze i jego wniosek jest rozpatrzony ,a kogoś   bardziej potrzebującego odrzucony .
Trudne to , i nie zdrowe ale prawdziwe , z życia wzięte .
Pozdrawiam , i  aby WAM się udało  :-)
Nadrzędny Autor magdam Dodany 2008-12-06 16:21
Dziękuję za odpowiedzi. Odmowę z powodu braku środków bym zrozumiała. Chodzi mi o to, czy jeżeli w jednym PCPR kamizelkę uznano za barierę w komunikacji to czy i w moim nie powinni? Czy decyzje o kwalifikowaniu się sprzętu podejmują pracownicy danego PCPR i to od ich, że tak powiem widzi mi się, zależy decyzja?
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2008-12-08 11:46 Zmieniony 2008-12-08 11:49
Ustalona jest lista co podlega dofinasowaniom w danym programie , i ta lista - co podlega dofinansowaniu - ustalona jest przez główny PFRON .
PCPR to jednostka podrzędna PFRON-owi  , a nie samodzielna , więc nie decyduje sama w sobie co komu zaliczyć w ramach dofinansowania .
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / bariery w komunikowaniu się (3231 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill