www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / transport na wizyty lekarskie i badania (3218 - wyświetleń)
- Autor maltabar Dodany 2009-04-27 18:51
Dzień dobry ,mam orzeczoną dawną I grupę czyli niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji, mieszkam w Radości -to peryferie Warszawy praga płd.czy istnieje możliwość transportu do lekarza i na badania w obrębie tej dzielnicy ,czymogę uzyskać nr.telefonu i jakie są warunki płatności sprawa jest dość pilna(rodzina zawiodła)
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-04-27 19:36
Po pierwsze - na terenie gminy m.st. Warszawa funkcjonuje usługa prawie bezpłatnego przewozu osób niepełnosprawnych - poczytaj tutaj (klik)
Po drugie - skontaktuj się z placówką, do której chcesz dojechać i dowiedz się, czy nie organizują transportu pacjentom, którzy nie mogą sami dotrzeć do lekarza
Po trzecie - na terenie Warszawy działa kilka firm zajmujących się przewozem sanitarnym i przewozem osób niepełnosprawnych. Dość łatwo da się znaleźć ich numery kontaktowe
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-04-27 19:59
Boginka dzięki, nie wiem ,czy teraz mi się uda ,bo trzeba3dni wcześniej(syn zawiódł)a gdzie szukać tych innych firm,ja nigdy nie korzystałam ,więc jestem "zielona" na Ciebie zawsze można liczyć,dzięki
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-04-27 20:17
Pierwsze z brzegu - żadnej nie sprawdzałam, bo takim transportem nie jeżdżę [kilka sekund wyszukiwania przez Google, swoją drogą - następnym razem po prostu wpisz w wyszukiwarkę transport niepełnosprawnych warszawa i wejdź do któregoś z katalogów firm]

MF trans (kliknij)
Medicor transport sanitarny (kliknij) (kontakt na górze strony[/url]
Madmed (kliknij) - jak wyżej
TransMed (kliknij) -j/w
Tran San (kliknij) - j/w
Wlatrans (kliknij) - to samo co wyżej
Papaya (kliknij)
Artrans (kliknij)
M. R. A. Bus (kliknij) - znów dane kontakotwe na górze
Jan Trans - jak wyżej
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-04-28 11:42
W Warszawie  uslugi transportowe dla osób z niepełnosprawnością realizuje Konsorcjum firm GAMA, MF TRANS Usługi Transportowe,"SABAK" Krzysztof Sabak.
Transport na terenie Warszawy, a w przypadku leczenia lub rehabilitacji - w odległości 30 km od stolicy.
Usługi są świadczone od dnia 1.10.2008 r., przez 7 dni w tygodniu, w godzinach 8.00 - 22.00.
Usługę należy zamawiać z min. trzydniowym wyprzedzeniem, pod numerem tel.: 022/870 08 08
Zasady świadczenia usług transportowych:
świadczenie odbywa się w systemie „od drzwi do drzwi”, tzn. przewoźnik zapewnia osobie niepełnosprawnej pomoc w wydostaniu się z mieszkania lub innego miejsca i dotarciu do punktu docelowego wyznaczonego przez korzystającego, jego opiekuna prawnego lub asystenta,
osoba niepełnosprawna ma prawo podróżować z osobą towarzyszącą,
w specjalistycznym pojeździe muszą być zapewnione minimum dwa miejsca siedzące dla opiekunów,
osoby nie wymagające przewożenia specjalistycznymi busami, mogą być przewożone innymi samochodami, którymi dysponuje konsorcjum,
osoby niepełnosprawne powinny zgłaszać przejazdy telefonicznie z minimum trzydniowym wyprzedzeniem (o przyjęciu i realizacji zamówienia decydować będzie kolejność zgłoszeń),
samochód specjalistyczny powinien przewozić co najmniej dwie osoby niepełnosprawne na wózkach, z uwzględnieniem wymogów technicznych dotyczących wózków inwalidzkich elektrycznych (istnieje możliwość łączenia kursów dla korzystających zabieranych z miejsc blisko położonych),
pasażer ponosi opłatę w wysokości 15 zł za każdy kurs (zryczałtowana długość to 30 km) i otrzymuje paragon z kasy fiskalnej lub na życzenie - Fakturę VAT (ponieważ może ubiegać się o zasiłek celowy w OPS jeśli spełnia kryterium dochodowe).
Poza tym istnieją inne firmy pełnopłatnie świadczące w/w usługi:
1/WL Trans:Janusz Wlaźlik tel. 0 22 87980880;0508391750
2/ TransNika Krzysztof Kazak  0604969006
3/ Transport Osób Niepełnosprawnych Paweł Mońko 0601 243 299
4/MF Marek Trelik 0698434231
5/ Misiorowski Mobile 0609 683224
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / transport na wizyty lekarskie i badania (3218 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill