www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Ulgi w Opłatach OC dla niepełnosprawnych (15206 - wyświetleń)
- Autor alladyn Dodany 2009-04-24 08:47
Posiadam stopień niepełnosprawności ,,znaczny''.Czy istniejĄ jakieś ulgi w opłatach OC, Lub czy moge się zwrócic do PFRON o zwrot poniesionej opłaty OC.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-04-24 09:39
Nie ma ustwowej ulgi w opłatach OC dla osób z niepełnosprawnością.
Każda firma ubezpieczeniowa ustala własne zasady przyznawania ulg. Z naszej wiedzy wynika,że w niektóre firmy ubezpieczeniowe proponują zniżki dla osób z niepełnosprawnością.
Nadrzędny - Autor alladyn Dodany 2009-04-24 12:45
Dziekuję , jak nie wiem co.
Nadrzędny - Autor alladyn Dodany 2009-04-30 05:43
A może ktoś ma rozeznanie jakie firmy ubezpieczeniowe , uwzględniają znizki dla niepełnosptrawnych?
Nadrzędny - Autor magdan10 Dodany 2009-04-30 08:44
Warta z tytułu posiadania karty parkingowej osoby niepełnosprawnej udziela rabatu 5% - przynajmniej ja dostaję już trzeci rok z rzędu.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-04-30 10:50
Warto jednak sprawdzić co daje ci to ubezpieczenie ? Czy u innego ubezpieczyciela nie jest taniej mimo ,że nie ma tej opcji o której piszesz . Zapytaj się ubezpieczyciela czy osobę nie będąca właścicielem tego samochodu ,powodująca kolizję również  obejmuje to ubezpieczenie ? . Pozdrawiam .
Nadrzędny - Autor magdan10 Dodany 2009-04-30 11:00
W ogóle przed podpisaniem umowy ubezpieczenia należy porównać ceny w innych ubezpieczalniach, stawki zależą od rodzaju samochodu, rocznika, wielu właściciela czy współwłaściciela, czasem stanu cywilnego (kiedyś jak porównywałam ceny, Pan w pewnej firmie ubezpieczeniowej mnie poinformował, że jaj jako samotna bym płaciła więcej niż mężatka). Jak dla mnie Warta ma najkorzystniejszą dla mnie ofertę przy obecnym samochodzie niż inne towarzystwa, poprzedni samochód ubezpieczałam w PZU bo tam było taniej, a brat ubezpiecza w Samopomocy bo tam mu przedstawili najlepszą ofertę.
Co ubezpieczalnia to inne warunki dla każdego "przypadku".
Nadrzędny Autor alladyn Dodany 2009-04-30 18:20
No własnie , rozmawiałem z przedstawicielem Link4 i ten mi podał ze mają takie zniżki, lecz naliczył mi 480 zł za samo OC.Natomiast Robiłem stymulację w internecie ubezpieczenia w mBanku i ci bez zniżek dla niepełnosprawnych, chca ode mnie tylko 280 zł za samo OC.Tylko warunkiem jest założanie konta u nich.Ale obsługa konta nic nie kosztuje, tak więc warto założyc to konto tylko dla samego ubezpieczenia.
Popytajcie w swouch miejscach zamieszkania, sadzę , że to najtańszy ubezpieczyciel.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Ulgi w Opłatach OC dla niepełnosprawnych (15206 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill