www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / BRAK PARKINGU (3184 - wyświetleń)
- Autor bamber Dodany 2009-06-10 16:24
Witam mieszkam w bloku którym zarządcą jest miasto Ruda Śląska,posiadam kartę parkingową na córkę.Dzwoniłem do zarządcy bloku o wyznaczenie miejsca parkingowego dla osoby niepełnosprawnej na co usłyszałem "do mojego bloku nie przypadają żadne miejsca parkingowe-blok nie posiada parkingu".Jest bardzo duży parking lecz zarządza nim inna spółdzielnia do której też napisałem pismo o wyrażenie zgody na utworzenie miejsca przez zarządcę.Otrzymałem pisemną odpowiedź,owszem wyrażają zgodę ALE za dzierżawę miejsca życzą sobie 50zł netto miesięcznie.Doradźcie jakie argumenty mam napisać do zarządcy żeby przysłowiowo "zwaliło ich z nóg" przepisami konkretnymi podanymi w piśmie.
Z góry dziękuję za poradę.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-06-15 10:55
Zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie
§ 18. 1. Zagospodarowując działkę budowlaną, należy urządzić, stosownie do jej przeznaczenia i sposobu zabudowy, miejsca postojowe dla samochodów użytkowników stałych i przebywających okresowo, w tym również miejsca postojowe dla samochodów, z których korzystają osoby niepełnosprawne.
2. Liczbę i sposób urządzenia miejsc postojowych należy dostosować do wymagań ustalonych w decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, z uwzględnieniem potrzebnej liczby miejsc, z których korzystają osoby z  niepełnosprawnością. Zatem jeżeli w planach zagodpodarowania terenu nie przewidziano  miejsc postojowych zarządca terenu może nie mieć możliwości wyznaczenia takiego miejsca.
Zasady korzystania z miejsc postojowych przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością dotyczą miejskich stref płatnego parkowania, natomiast właściciele i zarządcy prywatnych parkingów ustalają własne regulaminy .
Informacje o zasadach wyznaczania miejsc postojowych tzw.kopert znaleźć można na stronie:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/10708
Zarządca parkingu, którego właścicielem jest spółdzielnia miaszkaniowa może wznaczyć miejsce postojowe dla osoby z niepełnosprawnością, o ile zezwalają na to plany zagospodarowania terenu oraz przepisy prawa budowlanego. Jeżeli w/w miejsce jest dostępne dla wszystkich osób uprawnionych tj. posiadaczy karty parkingowej wówczas nie powinny być pobierane opłaty . Natomiast jeżeli na parkingu zostanie wyznaczone miejsce postojowe przeznaczone dla określonej osoby uprawnionej zarządca może podjąć decyzję o dzierżawieniu w/w miejsca. W gestii zarządu spółdzielni jest podjęcie decyzji o ewentualnym odstąpieniu od pobierana opłat.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / BRAK PARKINGU (3184 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill