www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / WAZNE - LOTNISKO PYRZOWICE (4400 - wyświetleń)
- Autor saimone Dodany 2009-08-02 05:45
Witam serdecznie,

mam w pewnym stopniu wpływ na rozwiązania dla osob niepelnosprawnych stosowane na lotnisku MPL Pyrzowice w Katowicach. Mam do Was wszystkich prośbę, w jaki sposób ułatwić poruszanie się, czego brakuje, jakich rozwiązań oczekują osoby niepełnosprawne w stosunku do tej infrastruktury, którą obecnie posiadamy.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Michał.
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-08-02 11:23
Szanowny Michale...
W roku 2007 miałem okazję korzystania z lotniska w Pyrzowicach, leciałem do Kolonii w Niemczech.... Na lotnisku w Pyrzowicach nie zauważyłem, niczego co pomagałoby w poruszaniu się osobom z trudnościami w poruszaniu się, tzw. osobom niepełnosprawnym ruchowo... Zauważyłem brak wind a do samolotu trzeba dostać po schodach, zamiast przez rękaw jak to było w Kolonii... Także nie zauważyłem toalet dla niepełnosprawnych... Także nie ma informacji w języku migowym dla głuchoniemych ani ułatwień dla niewidomych i niedowidzących... W 2007 roku nie było możliwe zabrania także psa przewodnika na pokład samolotu... Nie wiem czy ta sytuacja z psem przewodnikiem się zmieniła na waszym lotnisku, ponieważ wyszła już stosowna ustawa w tej powyższej sprawie.. . Lecz nie wiem, na jakim etapie jest ona wdrażana w życie... Czy to kolejna "pusta" ustawa???  Pytam o to, ponieważ widzę w jakim ślamazarnym tempie są przystosowywane np. dworce kolejowe lub autobusowe i inne środki masowej komunikacji miejskiej i między miastowej... Po prostu, postęp w dostosowaniu tych obiektów idzie jak krew z nosa albo i jeszcze wolniej...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-08-02 14:54
Dzień dobry .
Korzystałem z Waszego lotniska w maju tego roku . Poruszałem się po całym budynku lotniska(pion, poziom) bez żadnych problemów . Jest dobra informacja , ta wypisana na kierunkowskazach 'zerkających' z każdego kierunku na petenta, jak i ta ' w okienku' ;-) . Osoba odpowiedzialna za mnie w drodze do  samolotu (poruszam się wózkiem) zrobiła to ze wszech miar profesjonalnie i miło. Pewnie trzeba by zainwestowac w lepszy sprzęt jakim byłem podwożony do samolotu( za duży stopień przy wjeździe na platformę ). Pewnie luźne uchwyty w wózku, to efekt zaglądania przez służbę celną czy aby tam nie ma kontrabandy i na to muszę być przygotowany, że będą spadały, ale to drobnostka ;-) . W sierpniu będę znowu Waszym klientem . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-08-02 16:35
PRAWDZIWY NIEPELNOSPRAWNY SIEDZI W DOMU A NIE FRUWA SAMOLOTEM
Nadrzędny Autor czapka5 Dodany 2009-08-02 18:52
A ja jestem niepełnosprany, ale mobilny a nie tak jak więzień lub pies uwiązany do budy...
Nadrzędny - Autor saimone Dodany 2009-08-03 09:34
Witam, zainstalowano zarowno w terminalu jak i parkingu PRM, istnieje 30 punktow powiadamiania SOS, toalety dla niepelnosprawnych sa rowniez wraz z elektronicznym powiadamianiem w przypadku koniecznosci pomocy. Zapraszam do wizualizacji na www i ogledzin na porcie.
Nadrzędny Autor czapka5 Dodany 2009-08-03 13:04
Proszę przysłać adres www tej wizualizacji, byłbym wdzięczny...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / WAZNE - LOTNISKO PYRZOWICE (4400 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill