www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / pierwsze starcie z Zus-em !!! (4084 - wyświetleń)
- Autor Agnieszka123456 Dodany 2009-07-07 12:06
Dzisiaj byłam na  drugiej komisji ws renty (pierwsza był tydzieć temu, ale zostałam skierowana na konsultacje ortopedyczną), lekarz powiedział mi że orzeczenie otrzymam pocztą. coś czuję, że będzie decyzja odmowna. Mam wady wrodzone , pracowałam przez 10 lat, ale od 1,5 roku stan się pogorszył i nie mogę długo siedzieć ze względu na kręgoslup. Chciałam to wszystko wyjaśnić lekarzowi, ale mnie nie sluchał. Jak myślicie, to że zus wysyła informacje pocztą - jest jednoznaczne z odmową??? Będę się odwoływać..... nie daruje im tego , nie po to kończyłam studia, pracowałam , aby teraz iść na bruk.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-07-07 13:16
Tu nie ma co myśleć, tylko czekaj - na podstawie otrzymanej decyzji zdecydujesz, co dalej (odwołanie itd.).

Ale zaciekawiło mnie Twoje podejście do tematu - "nie po to kończyłam studia, pracowałam , aby teraz iść na bruk." Nie wiedziałam, że człowiek się uczy i pracuje, aby iść na rentę... Hmm....

Absolutnie chylę czoła przed dolegliwościami, które mogą uprzykrzyć życie, ale lepiej próbować coś robić niż czekać na te grosze renty -nie uważasz? A co z tymi, którzy nie mogą ruszyć nawet małym palcem u nogi...?
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-07-07 14:03
WYKSZTALCONY PACZUS CHCE BYC TRAKTOWANY LEPIEJ ?
Nadrzędny Autor Agnieszka123456 Dodany 2009-07-08 10:11
każdy jest kowalem własnego losu......
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-07-07 15:40
bluengel Agnieszka ma rację. Pochwal się czym ty się zajmujesz?
Nadrzędny - Autor Agnieszka123456 Dodany 2009-07-08 10:09
Witam, widzę że nie wszyscy zrozumieli moją wypowiedź. Nie uczyłam się i nie pracowałam aby iść na rentę, to po pierwsze , a po rdugie renta to jest ostateczność w sytucji każdej osoby, której zdrowie bardziej lub gorzej dopisuje. Nie wspominam oczywiście tak zwanych "symulantach" i "naciągaczach" - a takich  jest nie mało i to do nich powinien być Pana/Pani post.
A to że wspomniałam o tym że pracowałam, to akuturat jest na mój plus - mogłabym siedzieć w domu i mówić jaka jestem biedna i że wszystko mi się należy. Więc wypraszam sobie takie sugestie. Tym bardziej to boli, że chęci do pracy mam ogromne, pracę również (mimo, że od 2007 r nie moge pracować,  pracodawca nie rozwiązał ze mną umowy - więc to mówi samo za siebie) - tylko co mam zrobić, że zdrowie odmówiło posłuszeństwa. Wiem , wiem zawsze można powiedzieć dobrze, że oddycham i czuję, są tacy którzy dawno utracili świadomość, a  nadal są ludźmi. Tylko może warto spojrzeć na to , że można więcej niż mniej, że są tacy którzy mają znacznie lepiej niż my. Z takim podejściem nikt nic nie osiągnąłby w życiu - bo  po co zawsze znajdzie się ktoś kto ma gorzej. Rozpisałam się , przepraszam za moją lawinę myśli
Nadrzędny Autor jolik_ Dodany 2009-07-08 12:54
Agnieszko123456, niepotrzebnie się unosisz. Przeczytaj uważnie swój pierwszy post.

>Będę się odwoływać..... nie daruje im tego , nie po to kończyłam studia, pracowałam , aby teraz iść na bruk.


Widać, tu prostą zależność: studia i praca - renta. Staranniej konstruuj swoje wypowiedzi, a unikniesz nieporozumień. Przecież nikt nie wie, co miałaś na myśli, gdy pisałaś post. Każdy jednak widzi co napisałaś, gdy twój post czyta. 

>Jak myślicie, to że zus wysyła informacje pocztą - jest jednoznaczne z odmową???


Nie, to nie oznacza decyzji odmownej.
To, że nie otrzymałaś orzeczenia od razu na komisji oznacza tylko, że lekarz orzecznik, aby podjąć decyzję musiał poznać opinię specjalisty i w tym celu skierował cię na konsultację do ortopedy. Orzeczenie lekarza orzecznika otrzymasz więc pocztą.

>coś czuję, że będzie decyzja odmowna
>Będę się odwoływać..... nie daruje im tego


Proponuję poczekać na "informację" z ZUS-u, bo od niej zależą ewentualne dalsze kroki.

Agnieszko123456, więcej optymizmu. :-)
Nadrzędny - Autor Jacekmaly Dodany 2009-07-07 19:23
Zawsze odpowiadają listem
Nadrzędny - Autor Agnieszka123456 Dodany 2009-07-08 10:10
właśine słyszałam, że nie zawsze. Często jest orzeczenie od razu, tak jak w przypadku świadczenia rehabilitacyjnego , orzeczenie tego samego dnia , a decyzja przychodzi pocztą
Nadrzędny Autor pola01 Dodany 2009-07-09 15:19
Od razu daje orzecznik, a zauważ, że Ty byłaś u konsultanta. On o niczym nie decyduje sam, tylko daje opinie, która wraca do tego orzecznika, u którego byłaś i to ten wydaje orzeczenie. Dlatego zawsze po konsultacji (niezależnie czy pozytywna czy negatywna) opinia przychodzi pocztą.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / pierwsze starcie z Zus-em !!! (4084 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill