www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Do jakiego wieku można być wzywanym przed komisję ZUS (1885 - wyświetleń)
- Autor zuza559 Dodany 2009-06-26 20:39
Witam wzystkich! Ja również chciałabym by ktoś w razie możliwości udzielił mi porady.Sytuacja dotyczy mojego ojca.Otóż przebywał on na rencie /powypadkowej/ale w momencie uzyskania 60 lat wniósł o wcześniejszą emeryturę,przysługującą mu ze względu na pracę w szkodliwych warunkach. Emeryturę i owszem dostał jednak kwota była mniejsza niż świadczenie rentowe,bo oczywiście ZUS dokonał cudownego uzdrowienia ... i uczynił go zdolnym do pracy.Po odwołaniu się przód do komisji ,wreszcie do sądu uzyskał rentę i pól emerytury na okres 2 lat,bo jak określił sąd tylko na tyle mógl to orzec.Obecnie sytuacja powróciła do punktu wyjścia; tj.ZUS wezwał go na komisję i znów uczynił go zdolnym do pracy.Pragnę nadmienić ,iż ojciec ma 63 lata.Moje zasadnicze pytanie do jakiego wieku ZUS może wzywać przed komisję i czy zaistniała sytuacja jest zgodna z prawem?Będe wdzięczna za wszelkie sugestie.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-07-14 14:04
Jeżeli po odwołaniu do sądu pracy będzie ponownie wydane orzecznie o niezdolności do pracy  wówczas w dalszym ciągu będzie możliwe otrzymywanie renty z tytułu niezdolności do pracy i połowy emerytury.  Sąd może wydać orzeczenie  o niezdolności do pracy na czas określony np. 2 lata lub na stałe. W zależności od werdyktu sądu albo dalej będzie wypłacana 1/2 emerytury i renta albo po ukończeniu 65 jedynie emerytura.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Do jakiego wieku można być wzywanym przed komisję ZUS (1885 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill