www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Bariery, barierki i człowiek (8657 - wyświetleń)
- Autor Ella Dodany 2009-08-21 18:45
Jak widzę bariery z PKP nie miały zainteresowania to może problem zwierząt będzie bardziej dyskusyjny
  http://www.tvn24.pl/12690,1615309,0,1,pkp-zamyka-drzwi-niepelnosprawnym,wiadomosc.html

http://www.tvn24.pl/-1,1615800,0,1,wstrzasajace-warunki-w-stajni-beda-zarzuty,wiadomosc.html
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-08-21 20:23
Przesaję kumać, o co ci właściwie chodzi...
Chcesz koniecznie zaistnieć? Być Bogiem w osądzaniu na padole ziemskim czy tylko poruszyć ludzkie sumienia...?
Akurat obydwa tematy są bezdyskusyjne - niby wszyscy potępią praktyki a następnie ci sami wszyscy będą odwracali oczy z zakłopotaniem przy następnej takiej okazji...
Gdybyś tu mi napisała, że masz moc nałożenia na winnych udręki zwierząt kary adekwatne do czynu (czyli aby cierpieli co najmniej tak samo), to byłoby coś. Inaczej to puste przedrukowywanie tekstów. Przecież my też mamy w domu media...
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-08-21 20:35
Bluengel,

> Chcesz koniecznie zaistnieć? Być Bogiem w osądzaniu na padole ziemskim czy tylko poruszyć ludzkie sumienia...?


Może trochę przesadziłaś...?

1) Ella, z punktu widzenie niektórych działów tego forum, jak najbardziej istnieje i nie sądzę, żeby się musiała jeszcze bardziej starać.
2) Wklejanie linków jako potencjalnych początków dyskusji w jakimś stopniu przyjęło się wśród części forumowiczów (głównie widoczne w Kawiarence). Przedrukowywanie, jakkolwiek rzeczywiście mało twórcze, może być chyba w takiej sytuacji kompromisem między wymyślaniem koła po raz drugi, a chęcią sprowokowania rozmowy o czymś, co się przeczytało.
3) Też nie widzę specjalnego powodu do dyskutowania nad rzeczami, których z poziomu tego forum się w otaczającej rzeczywistości nie zmieni, bo takie "dyskusje" dość łatwo przechodzą w ciąg mało treściwych osądów, ale żeby z tej okazji rzucać w kogoś tekstem, że chce być Bogiem?

Pozdrawiam
Nadrzędny Autor czapka5 Dodany 2009-08-22 12:22
bluengel...
W pewnej kwestii masz rację że to są z niczym nie powiązane wiadomości... Lecz popatrz z innej perspektywy na to... W pierwszej kolejności Ella podała nam linka do wiadomości o tym że, jak PKP traktuje niepełnosprawnych, nawet przy zapłacie wynajętego wagonu przystosowanego do potrzeb niepełnosprawnych nie zrealizowano tego co powinno być już od dawna... Może przypomnę incydent z posłem Sławomirem Plurą. Też poinformowano go o tym że pociąg będzie miał szerokie drzwi a na miejscu okazało się że musiano go na chama przeciskać przez wąskie drzwi... Gdyby to nie był poseł to pozostawiono by go na pastwę losu... A ta grupa co z wyprzedzeniem wynajęła ten feralny wagon, miała szczęście, ponieważ była dużą grupą i jakoś im pomogli dostać się do pociągu... Ta druga sprawa z tymi Koniami po namyśle interpretuję tak: Skoro dla niepełnosprawnych nie znajdują władze miejsca na ziemi, to trudno o dobre traktowanie zwierząt przez niektórych gospodarzy, a raczej pseudo-gospodarzy... Moim zdaniem Ella miała na myśli tego zapoczątkowania tego typu dyskusji... A za taką dyskusją ja też się podpisuję... Jeśli to Ella miała na myśli....
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-08-21 20:30 Zmieniony 2009-08-21 20:47
Bluengel i oto właśnie chodzi z tymi barierami. Co Ty zrobilaś w swoim mieście? Jak wspomogłaś innych np: zniszczone schodki czy też z brakiem kostki w chodniku. To że nie kumasz to znaczy że jesteś kiepsko poinformowana. W linku o koniach jest już odpowiedź. W linku o kolei trzeba poczekać na winnych. CZCZE PYSKOWANIE NA FORUM JEST ZWYKŁYM MARUDZENIEM. Tu możesz pisać nawet o rolce papieru toaletowego czyli i nie na temat.
Dziś już mówię dobranoc. Jutro przeczytam :-))))))
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-08-21 20:43
Ellu,

> Co Ty zrobileś w swoim mieście? jak wspomogłeś innych np: zniszczone schodki czy też z brakiem kostki w chodniku. To że nie kumasz to znaczy że jesteś kiepsko poinformowany.


1) Bluengel jest kobietą (nietrudno wywnioskować po przeczytaniu kilku jej postów)
2) Bluengel jest pracownikiem organizacji pozarządowej zajmującej się sprawami osób niepełnosprawnych (takowoż wystarczy przeczytać kilka postów)

Czuję się jak niechciany mediator (bo piszę do Was obu, choć nikt mnie o to nie prosił i w zasadzie wygląda to pewnie na wymądrzanie się) ale zaczynam mieć dość tego co się na tym forum dzieje i stąd powyższe uwagi do obu Pań (które oczywiście można totalnie zignorować, w końcu mamy wolny kraj).
Nadrzędny Autor CZAPKAA5 Dodany 2009-08-21 20:53
JAK MOZNA SIE NAZWAC BLUENGEL
CZY KTOS MI WYTLUMACZY
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-08-21 20:46 Zmieniony 2009-08-21 20:50
Ok Boginko masz rację zaraz poprawię się. Dzięki za zwrócenie mi uwagi. Aha no cóż nie jestem pracownikiem ale współdziałam z...... przykro mi ale tym razem nie odpowiem do końca. Nie krępuj się bo wolę być poprawiona i doinformowana. Naprawdę :-))))))))
Miłej nocki:)
Do jutra.
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-08-21 21:08

> wolę być poprawiona i doinformowana


W ramach doinformowania (moim zdaniem) wystarczy uważnie czytać cudze posty i zapamiętywać podstawowe informacje. Identyfikowanie co bardziej regularnych "bywalców" tego forum (a do takich w mojej klasyfikacji należy także bluengel) nie jest aż takie trudne...
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-08-22 09:22
OK POSTARAM SIĘ :-)))))))
MIŁEGO DNIA
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-08-21 21:27
Ella...
To nie wina tej grupy niepełnosprawnych wycieczkowiczów a zwykłe niechlujstwo i niedbałość pracowników kolei...  Za takie coś powinno się zwolnić  tych ludzi co byli za ten stan rzeczy odpowiedzialni... Gdybym ja  coś źle zrobił  w mojej pracy,  tam gdzie ja pracowałem, to na drugi dzień miałbym  wymówienie z pracy....To logiczne... A na kolei to panuje mafia ... I dlatego nikogo nie pociągnięto w tej  sprawie do odpowiedzialności...   To nie jest dobry przykład aby powiedzieć że nie opłaca się współdziałanie w większej  grupie...   A sprawa koni to są od tego stowarzyszenia opieki nad zwierzętami, nie zajmuję się z zwierzętami, aczkolwiek te konie niczym nie zasłużyły na takie podłe traktowanie... Właściciel tych koni powinien być pociągnięty do odpowiedzialności karnej...
Nadrzędny - Autor CZAPKAA5 Dodany 2009-08-22 11:49
BERETKA A NIBY ZA CO ZWOLNIC PRACOWNIKA KOLEI
TY WSZEDZIE TYLKO WIDZISZ MAFIE
NIE WIDZIELI DO JAKIEGO WAGONU WSIADAJA
MOGLI INTERWENIOWAC NA POCZATKU A NIE UDAWAC SKRZYWDZONYCH NA KONCU
WAGON TO NIE KOT W WORKU
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-08-22 13:03 Zmieniony 2009-08-22 13:15
Po pierwsze, nie jestem żadną tam jakąś beretką a czapka5 a po drugie w odpowiedzi na twoje nie dorzeczne pytanie, odpowiadam pytaniami... Otóż:  Jak można wiedzieć pociąg skoro jeszcze nie dojechał na stację??? Jak można widzieć przy zamawianiu z wyprzedzeniem kilku dni że wagon nie ma klamek-uchwytów do otwierania tamtych drzwi??? To kolej nie dotrzymała słowa tym niepełnosprawnym turystom... Jeśli pamiętasz incydent z posłem Sławomirem Plurą, to kolej zobowiązała się wprowadzić do użytku takie wagony w pewnej części taboru Intercity a do tej pory nie zrobiła tego w ani razu... A to, że za wcześniejszą zapłatą dość dużej sumy pieniędzy przez w/w "ON", bez możliwości wejścia do tego wagonu z powodu braku klamek, to jest nie tylko niedbalstwo a zwykłe złodziejstwo... PKP powinno zwrócić koszty podróży i dać im za nie dotrzymanie umowy przejazd na koszt PKP.... I bez głupawego tłumaczenia, że to nie wina PKP... A jak nie jest to wina PKP to na pewno nie jest to wina zamawiających, bo wiadomo że nie pojadą na dachu a jak to miał być wagon przystosowany do potrzeb ludzi na wózkach, też wiadomo że wózkowicze muszą mieć szerokie drzwi aby dostać się możliwie łatwo do wagonu....
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-08-22 13:43
Uważamto za wielki skandal,a tłumaczenie sie PKP  było co najmniej żenujące
Nadrzędny - Autor CZAPKAA5 Dodany 2009-08-22 13:52
DZIEJE SIE TAK DLATEGO ZE MALO OSOB NIEPELNOSPRAWNYCH WYNAJMUJE OSOBNE WAGONY I KOLI NIE OPLACA SIE ICH DOCZEPIAC
ZA 600 ZLOTYCH MOGLI SOBIE WYNAJAC COS ODPOWIEDNIEJSZEGO NP BUSA
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-08-22 13:56
Tak tylko w busie trudno pomiescić i ludzi i wózki,jezdze czasem takim busem dla ON do szpitala i tam by się nie pomiesciło tyle osób z wózkami
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-08-22 16:21
CZAPKAA5...
Dlaczego się tak dzieje, że osób z niesprawnościami ruchowymi poruszających się o kulach i na wózkach  inwalidzkich tak mało wynajmuje osobne wagony przystosowane do ich potrzeb??? Pozwolę sobie odpowiedzieć na te pytanie... Otóż, osoby z niesprawnościami ruchowymi poruszających się o kulach i na wózkach inwalidzkich mają często problemy z dotarciem na dworzec z powodu miejscowych barier budowlano-komunikacyjnych, nie mówiąc już o barierach budowlach na dworcach kolejowych brak lub zepsute windy, za strome, po takim samym stopniu nachylenia po którym nie można nawet bagaży przeciągnąć... A po drugie większość osób z niesprawnościami nie należą do zamożnych ludzi, ludzi żyjących z jałmużniczych rent, których często aby przeżyć musi pomagać najbliższa rodzina... A PKP po incydencie z posłem Sławomirem Plurą zobowiązało się dołączać do części taboru takie wagony a nie robi tego... A dlaczego kolej nie dołącza tych wagonów???? Ponieważ najpierw musi uporać z tymi barierami architektonicznymi... A dlaczego kolej nie usuwa barier architektonicznych???? Bo zarząd główny PKP olewa, przekłada sprawy związane z usuwaniem barier...  A dlaczego nie pojechali busem??? Na to pytanie już masz odpowiedź od Maltabar...
Nadrzędny - Autor CZAPKAA5 Dodany 2009-08-22 17:01
JAK NIE BUSEM TO AUTOBUSEM
NIC NIE ZROBIONO PO INTERWENCJI POSLA TO CHYBA NIE MYSLISZ ZE COS SIE ZMIENI PO TWOJEJ INTERWENCJI W ANTYBUDYNKU
KOLEJ MA PROBLEMY Z TABOREM WIEC JEST JAK JEST
CZESTO JEZDZE POCIAGIEM Z ROWEREM I JAKOS SIE MIESZCZE
NIE NARZEKAC TYLKO DO PRZODU
WSIADAC DO POCIAGU BYLE JAKIEGO I NIE PLACIC ZA BILETY
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-08-22 17:13
Zawsze to jakiś pomysł ale im potrzebne były wózki a one zajmuja więcej miejsca niz rower,nawe po złozeniu
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Bariery, barierki i człowiek (8657 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill