www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / nuda (24093 - wyświetleń)
- Autor ziele Dodany 2006-10-17 18:07
ależ nudna ta kawiarenka,piszcie ludzie i odpisujcie do mnie można okotach horrorach iproblemach,przecierz jesteśmy chorzy ,ale ta anemia pisarska ratunku  życze weny ania
Nadrzędny - Autor bernadeta Dodany 2006-10-18 13:21
:-)
otóż to:)
wena to piękna sprawa:) Aniu, poddaj jakiś inspirujący temat:) chętnie odpiszę:)
pozdrawiam:)
Nadrzędny - Autor ziele Dodany 2006-10-20 16:11
CZeść tematy to ja mam ale czy  np. lubisz horrory oglądałaś Constantine ,bombadowiedziałam się jak oczyścić płuca z tytoniu.Trzeba popełni       c samobójstwo ,wkurzyć lucyfera ,poświęcić się lecieć do nieba a tu  wkurzony diabeł łapy w płucka i nie puszcza.Głupie co ale to Hollywod.A z poważniejszych spraw jak podwyższą czynsze idę na żebry,a raczej jadę na wózku,swoją drogą te renty to kara za to że ktoś śmie chorować.Atam wole już o horrorach, bajka czy rzeczywistość jak myślisz    ?      ANIA     /  
Nadrzędny - Autor bernadeta Dodany 2006-10-21 16:33
heJ:)
hmmm, nie oglądam horrorów:( często wracam późno z pracy, a wyobraźnie, to ja mam hehehe:)
więc profilaktycznie nie oglądam. Ale baaaardzo lubie polskie komedie: Machulski, Bareja... moge oglądać w kółko i znam na pamięć:)
Lubię jeszcze sporo "rzeczy". Generalnie lubię ludzi:) i jestem gadułą... niestety:)

Fakt, kwota renty, to dopiero horror- magabryczny, bo prawdziwy, niestety....
Ps. A horrory to, hmm, komercyjna, makabryczna bajka, tak myśle. Dlaczego ludzie "lubią" się bać? Bo przecież ogladają je, po to by się bać. Pozdrawiam:) i do ...przeczytania:)
Nadrzędny - Autor Zbyszek64 Dodany 2006-10-23 17:51
Witam wszystkich nudzących się forumowiczów.
Jak ktoś sczególnie lubi horrory, to nic dziwnego, że jak ich nie ogląda, to bardzo się nudzi.
Ten gatunek filmu szczególnie mi nie odpowiada. Niewiele mam czasu na film, ale horror, to wyjątkowa strata czasu.
Dużo bardziej, a nawet dokładnie tak jak koleżance odpowiadance, podobają mi się polskie komedie, takie jak: ?Miś" "Seksmisja" " Poszukiwany poszukiwana" "Nie ma róży bez ognia" itd. itp. Może ma ktoś kolekcję polskich komedii na DivX lub inaczej, to chętnie bym się powymieniał.
Idę sobie coś śmiesznego obejrzeć. Do przeczytania... Pozdrawiam!
Nadrzędny Autor bernadeta Dodany 2006-10-24 10:19
Dzień dobry:)
Nie mam kolekcji polskich komedii, a szkoda....
za to polecam "Vinci" Machulskiego, jeśli ktoś jeszcze nie widział, kapitalna komedia kryminalna!!!

Ps: Nie mylić z "Kodem Leonarda", bo ten "filmik" jest baaardzo marny, moim zdaniem...

Pozdrawiam wszystkich fanów polskiego DOBREGO kina:) wszystkich pozostałych też pozdrawiam ciepło:)
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2006-10-31 09:39
Witam. mam na imie Zygmunt. Ja bym sie nie zgodzil z powiedzeniem, ze jest nuda. To tylko pozory. Zawsze bylo trudno dotrzec do ludzi niepelnosprawnych w sposob taki, aby kazdy mogl wylewnie poruszac kazdy temat. Ja jestem od wielu lat na rencie wzrokowej i od kilkunastu miesiecy na wozku inwalidzkim. Na poczadku wlasnie tak reagowalem na swiat: ze jest szaro, nudno i nie ciekawie. Teraz z poziomu wozka inwalidzkiego, jak ja to zartobliwie mowie z poziomu telefonu - jest inaczej. Kiedys denerwowalem sie, gdy co kolwiek na mojej drodze wyrastalo jak problem nie do przebycia. Teraz staram sie trudnosci pokonywac z optymizmem. Razi mnie tylko ignorancja ludzi patrzacych z poziomu "zdrowych". Glupota zawsze byla slaba strona polakow.
Co o tym myslicie? Pozdrawiam wszystkich.
Zyga.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2006-10-31 18:14
W zasadzie wątek jakbym "nie od tego" jest, ale...
Piszesz Zygmuncie: "Razi mnie tylko ignorancja ludzi patrzacych z poziomu "zdrowych". Glupota zawsze byla slaba strona polakow.".
Po pierwsze: ignorancja jest (moim niezbyt skromnym zdaniem) właściwie domyślnym stanem człowieka, który nie styka się z określoną sytuacją. "My" jesteśmy czuli na problemy "niepełnosprawności" a np. ludzie "z nieciekawą przeszłością" na stereotypy o dzieciach samotnych rodziców, z domów dziecka i tak dalej. Nie można oczekiwać, że wszyscy dokoła nas zostaną oświeceni i sami dojdą do oczywistych dla nas wniosków. A to nawet pomijając fakt, że mało kto z nas potrafi tak naprawdę zapewnić, że ktoś kto nas mija na ulicy jest "zdrowy". To też jest przejaw myślenia stereotypowego - ja kontra oni.
Po drugie, im gorzej myślimy o swoim narodzie tym gorzej musimy też myśleć o sobie. W końcu zakładam, że i Ty i ja jesteśmy Polakami, wychowanymi przez Polaków, uczonymi przez Polaków, stykającymi się głównie z innymi Polakami (oczywiście jest możliwość, że nie mam racji...). Powiedziałbyś o sobie, że jesteś głupi? Bo skoro dominującym wzorcem jest wzorzec "polski" to powinniśmy być do niego podobni. Więc jeśli Polacy są generalnie głupi jak diabli...
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor bernadeta Dodany 2006-11-03 17:33
Witam ponownie:)
i właśnie o to chodzi!- można by rzec:)
Każdy z nas ma do czynienia z ludźmi gburowatymi, nietolerancyjnymi, złośliwymi itd- bo <głupota> wszak nie ma "narodowości" czy też "koloru skóry" ani nawet "wyznania".
Ale- w równej mierze, mamy obok siebie ludzi wrażliwych, cierpliwych, ciepłych, mądrych, z poczuciem humoru czy polotem- również niezależnie od narodowości, wyznania czy wykonywanego zawodu.

Tak więc Drodzy Forumowicze!
Głowa do góry i nie "smutajcie się"!!!
Bo w życiu nie ma NIGDY i nie ma tez ZAWSZE- ale na tym także polega urok życia! :-)))))
Ciekawych i otwartych ludzi w koło jest wielu! To banalne, ale wystarczy sie rozejrzeć:)
Pozdrawiam wszystkich ciepło:))))) bo nastała nam zima brrrrrrr......
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2006-11-09 16:02
Pewnie i tak jest, tyle że można by tak rzec, gdy się nic nie przydazy człowiekowi i kiedy o nic nie trzeba prosic. Ja mam poważny problem z pmieszczenim na zewnątrzbloku, bo wewntrz niema moliwości. Psałem gzie się da i dwoniłem die się da- inc. to est ta wrazlość? T są ci obrzy ludzie? Sedze w om, jak królik w kladce. Zdarzyło sie że muszę być na wózku, że dostałem wózek elektryczny typu skuter. Czy to takie szczęście? Ktoś by powiedział, że tak, że dostałeś- ciesz się. A jak to wygląda z mojej strony, ktoś się pyta? owszem dostałem i co? Będzie mi stał w mieszkaniu, jeśli ktoś oczywiście zechce mi go wnieść. Będzie mi stał w mieszklaniu, torując poruszanie sie wózkiem domowym. To jest takie piękne? Przepraszam, ale gadać to wielu potrafi, lecz czynów nie ma. W okół teatrzyk" zielona gęś", ale co do czego - pustka, nic. Myślę, że wrażliwość, uczciwość, prawdomówność - to dawno wyblakłe już slogany. Tylko u nielicznych ludzi są te perły. Ja chciał bym móc poradzić sobie sam - a nie moge. Mieć pieniądze na potrzeby - a nie mam. Nie prosić, nie prosić. Rzebrać. Przemyślcie to wszyscy. I wcale nie chodzi o użalanie się nad sobą. Umiem walczyć. Ale wkurza mnie górnolotne gadanie o szlachetności, wrażliwości i wogóle to górnolotne gadanie. Gdzie są czyny? A nie tylko to ironiczne gadanie typu : " ja Panu pomogę - Pan pujdzie tam.Pan załatwi to..... ale później, są ważniejsze sprawy. Do diabła z takim gadaniem.
To jest prawdziwe życie. I nie będę wcale mówił że jest dobrze - bo nie jest! A teraz sobie chwalcie, zaprzeczajcie. Miłego życia wam szczęśliwi.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2006-11-09 19:16
Zygmuncie - kontaktowałeś się z Żarskim Centrum Pomocy Rodzinie (dofinansowanie do usunięcia barier architektonicznych i budowy podjazdu) oraz z urzędem miasta w sprawie zamiany mieszkania z urzędu, ze względu na stan zdrowia i ktoś stwierdził, że ani jedno, ani drugie ci nie przysługuje?
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2006-11-11 15:35
Witam.
Oczywiście, ze sie kontaktowałem z PCPER-zary. Nie wspominając już o tym, że pracuje tam Pani inspektor z którą miałem wądpliwą przyjemność rozmawiać ( ton jej rozmowy telefonicznej ze mną był skandaliczny, nieuprzejmy, opryskliwy). poinformowała mnie z wielką wydawało by się radością, cytuje" pan ......... aaaaaaaaa przecież pan już miał refundacje na bariery w tym roku?! Co Pan jeszcze chce??
Dopiero za trzy lata. i etc.
W urzędzie miasta również zawitałem telefonicznie. I owszem. Obietnice, obietnice, obietnice. To już było trzy tygodnie temu. I nic.
Teraz czekam na zakończenie wyborów. Moze wtedy zauważą problem.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor bernadeta Dodany 2006-11-09 19:29
hmmm, no i dostało mi się Zygmuncie od Ciebie.
Post był ogólny, ale był odpowiedzią na to co napisałam.

Mogłabym również mnożyć przykłady skandalicznych wydarzeń, z którymi miałam do czynienia osobiście lub ktoś z mojego otoczenia.

Mam znajomego. Mieszka w bloku, w niewielkim mieście. Jest tetralpegikiem. Poza domem używa wózka elektrycznego. Wózek ów, "parkuje" w garażu sąsiada z bloku. W czynnościach codziennych pomagają mu często (poza rodziną), sąsiedzi i przyjaciele....

... to tylko jeden z przykładów, które mogłabym przytoczyć.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2006-11-11 15:40
Witam.
Niestety nie jest to pomysł dla mnie. W mieszkaniu mam już przeprowadzony remont w ramach barier architektonicznych. Mieszkam na pierwszym piętrze i nie marzę o mieszkaniu na parterze w miejscu Jasienia, gdzie roi się od bandziorów i chuliganów. Co do garaży. Owszem są-a jak że, cały rząd. Tyle że każdy z którym moja małżonka rozmawiała żąda opłaty za miesiąc przechowania od 80 do 100zł.-bez odpowiedzialności za sprzęt wartości 11000,00zł. Poszła byś na to? ja nie.
Pozdrawiam serdecznie.
Zygmunt
Nadrzędny - Autor ziele Dodany 2006-11-10 17:12
Cierpliwości,3 lata czekałam na windę z balkonu,uderzaj w pefron, mopr, spółdzielnie i wykożystaj kampanię wyborczą nam pomógł pewien radny,może twój lekarz kogoś zna.powodzenia ania
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2006-11-11 15:42
Witam.
Dzieki serdeczne za dobre słowa otuchy. walczę jak mogę, choć w wiekrzości czasu nie jestem do urzytku. mam silne leki i nie jestem w stanie co kolwiek czasami robić. Lecz dziękuję. Bóg ze mną i z Toba.
Pozdrówka.
Zygmunt
Nadrzędny Autor ziele Dodany 2006-11-01 21:50
Ale   mówiłam o nudzie w kawiarence ale się rozpisaliście,omoje neurotyczne gusta coś was drażnią, fajnie w każdym razie ja i mój kot bawimy się świetnie na horrorach .A  tak poważnie o życiu mało piszecie,oprócz kota mam 15 letniego syna o junior to jest temat,czemu nie pytam a junior   bo nie.tak wogóle Zygmunt to ja się nie nudzę,tylko popisałabym czasem nie tylko o horrorach,ja mogę o wszystkim .Naprawdę nie ma już ekscentryków  cześć   ania
Nadrzędny - Autor Gosia Dodany 2006-11-03 20:15
no, wedłóg mnie to najlepsze horrorki to mamy na codzień szczególnie na komisjach u orzeczników w zus-sie,
Nadrzędny Autor bernadeta Dodany 2006-11-04 20:58
..... programy informacyjne, to też niezły horror.....
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-01-29 21:58
KIEP-SKI TO JUZ WTEDY TU BYŁES???KTORY TO TWOJ NICK JUZ JEST???? ALE ZEBY ZIELE?NO TO CO WĄCHASZ CZY PALISZ?TAKI STARY JESTES TAKI BYWALEC PRZETERMINOWANY HE,HE,HE
Nadrzędny Autor Valkiria Dodany 2013-01-30 10:17
W czasie deszczu dzieci sie nudzą...:-))a tu taki fajny temat,noo moze gdy pominie sie kilka postow.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-01-30 11:23 Zmieniony 2013-01-30 11:25
A ja mam pewna koncepcję, abyśmy się nie nudzili.
Staruszka jesteś chłopem. Wpadasz na ring, rozdajesz razy i znikasz, klniesz jak szewc, starasz się rozdać karty wg swoich potrzeb.
Natomiast WNK chociaz się bardzo czasem słownictwem stara, jest od wewnątrz tak delikatny jak kobieta i chyba nią pod przybraną nickową maską jest.
Jak Wam się podoba taka rewolucyjna teoria? ;-) Ma swoje przesłanki wg mnie.

ps. I przepraszam za głośny śmiech i łomot, bo spadłam z krzesła ze śmiechu na myśl, że to prawda. :-))))))
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-30 14:35 Zmieniony 2013-01-30 14:39
W-zetka, masz rację, a te rewolucyjne myśli są trafne, jak u snajpera strzał w dziesiątkę...
Staruszka123, już nie raz pisałem, że lubi "PRZEBIERANKI", TO DAWNY SZCZERBATY, ZEMBATY, WILKOLAK, wystarczy tylko poczytać i porównać posty...
Staruszka123 to chłop... z tym się zgodzę...
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-01-30 14:39
Ej Norbi nie zaczynaj,moze gdy sie jej nie bedzie wywoływac do odpowiedzi posiedzi w oslej ławce i pójdzie.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-30 14:41
skoro już napisałem, to się nie wycofam...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-01-30 14:43
Valkirio. :-) Wszystkim się nalezy rozrywka Staruszce też. Może przyjmie z humorem, a może z rumorem.;-))))
Nadrzędny Autor Valkiria Dodany 2013-01-30 14:50
...hmmmm...oby.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-01-30 14:41
A Waldi ordynat Michorowski ups...Niekiepski?? :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-30 14:43
dobre, to z tym ordynatem :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-01-30 14:46
To z książki postać, ale nie odpowiedziałeś Norbi.:-)
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-01-30 14:48
PRZECIEZ SKOD NORBUS MA WIEDZIEC JAKIE KSIAZKI SIE CZYTA?
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-01-30 14:50
Taki nieczytaty jest? Skąd wiesz? A to byłby feler - westchnął seler! :-)))))
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-30 15:07 Zmieniony 2013-01-30 15:11
Ordynat Michorowski   Heleny Mniszkównej
W filmach "Trędowata" także występuje postać Ordynat Michorowski - Helena Mniszkówna
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-01-30 14:46
O JAKI GWAR AZ SIE PO NOCCE OBUDZIŁAM.NORBUSIU TAK JESTEM SZCZERBATY,ZEBATY,GARBATY Z CZAPKA I NORBOLEM NA PLECACH,TERAZ TEZ JESTEM PAWEŁ65,DOBROSIA,GOSIA,MARYSIA, BOGUSIA,GRUSZKA,JABŁUSZKO,CHROMY,CHORY ,WALDUSDUS,VALCIA I JOVITKA.
LEPIEJ ZOBACZCIE PROFIL ZIELA PRZECIEZ TO KIEP-SKI TYLKO TERAZ DOROBIŁ SIE SŁOWNIKA ORTOGR. LUB KOREKTOR WŁACZYŁ.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-30 15:14 Zmieniony 2013-01-30 15:23
Staruszko, wymieniasz wszystkich, tylko nie widzisz siebie... 
Anus videt, non potest uidere ...
Die alte Frau, sieht alles und kann mir nicht vorstellen ...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-01-30 15:24
Wpadłem tu z ciekawości i co widzę, tak samo jak w innych wątkach. Odgadywanie i dogadywanie kto kim, z kim, co i dlaczego.
Faktycznie nuuuda.  :-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-30 15:33
Nachbar, masz rację, tak jest, to nuda
Nachbar, du hast recht, das ist die Langeweile
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-01-30 15:51

> Faktycznie nuuuda.  :-)


Tym razem ja trochę zaczęłam i nadal zbieram materiały do mojej koncepcji:)
Przy tym nie traktuję wszystkiego poważnie, czego i wszystkim zyczę.:-) Luz blues.
Jakoś się Staruszka o chłopa z mojego postu nie obraziła, może sama się śmiała....hmmm...no tak...pod wąsem.;-)))))))
Nadrzędny - Autor Iren Dodany 2013-01-31 08:41
Witam wszstkich nudzacych sie :-))
Na nude najlepszy jest dobry humor ,towarzystwo i oczywiscie dobra muzyka
Zapraszam na radio gdzie muzyke grana jest 24 godziny na dobe
www.radioamber.tnb.pl
Zapraszam
PS Moze ktos na "zabicie " nudy chcialby poprobowac samemu pograc jako prezenter radia
Zapraszam :-)))
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-01-31 13:22
A ja proponuję posłuchać tego radia. W Warszawie odbieram na 88,4 Mhz ale w Internecie "nie ma granic"
http://nostalgia.waw.pl/on/wmp.asx
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-31 14:28 Zmieniony 2013-01-31 14:34
Też prawda, iren. A przede wszystkim witaj w progach tego forum... :-)
Na kawały dowcipy, jak i też muzykę i inne rzeczy jest miejsce, lecz uważam, że nikomu nie zaszkodzi, gdy zrobi wyjątek... a jeśli chodzi o radio to proponuję także posłuchać radia MMS Muzyka Miła Sercu... kliknij tu... to link do odsłuchu radia   
Nadrzędny - Autor Iren Dodany 2013-02-01 05:40
Witaj 62norbi03,dziekuje za zaproszenie na rdio ,ale wlasnie mam swoje radio ,ktore prowadze na ktore wlasnie zapraszam ,a radio MMS znane mi jest :-))
zycze milego piatku i nadchodzacego weekendu pozdrowionka
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-01 13:27
Również tobie życzę pogodnego weekendu...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / nuda (24093 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill