www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / staż z urzędu pracy (5105 - wyświetleń)
- Autor pola01 Dodany 2009-05-13 09:30
czy osobie z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności przysługują jakieś ulgi na stażu podobnie jak na etacie (skrócony czas pracy, dodatkowe dni wolne, przerwy itp.)?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-05-13 20:43
No, teraz to już chyba przesadziłaś...
Nadrzędny Autor pola01 Dodany 2009-05-13 21:00
z czym niby???
chyba normalne, że osoby niepełnosprawne zazwyczaj mają jakieś ulgi, np. jakaś przerwa na gimnastykę czy odpoczynek czy więcej dni wolnych.
PRZECIEŻ TAK JEST w przepisach o zatrudnieniu.
i nie mam prawa pytać o staż, bo przesadzam??? w czym??? jesteś niedorozwinięta czy co???
FORUM JEST OD TEGO, ŻEBY PYTAĆ, więc PRZESTAŃ SIĘ ODZYWAĆ, JAK NIE MASZ NIC DO POWIEDZENIA!

jestem chora i niemal nierealne wydaje mi sie wysiedzieć 7 godzin dziennie  razy w tygodniu.
do tego mam odwołać wszystkie fizykoterapie i wizyty u lekarza, bo nie dostanę dni wolnych?
itd.
mam prawo pytać, więc pyta! i ciebie też, w  czym przesadzam, chyba że jak zwykle poza obrażaniem i arogancją nie masz nic do powiedzenia.
Nadrzędny Autor pola01 Dodany 2009-05-13 21:38
może ktoś jednak wie i może mi odpowiedzieć, czy fragmenty z ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych o ulgach i prawach w pracy dotyczą też stażów czy tylko etatów?
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-05-14 14:52
Przyjmując na staż - zgodnie z ustawą o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy - pracodawcy nie wchodzą w stosunek pracy ze stażystą, a bezrobotnego deleguje urząd pracy. Zatem nie jest to umowa o pracę a rodzaj umowy cywilnoprawna. Stąd stażyście nie przysługują uprawnienia wynikające z ustawy o  rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych chyba ,że zawarta umowa będzie zawierała odpowiednie klauzule.
Nadrzędny Autor pola01 Dodany 2009-11-16 17:12
Podnoszę stary temat, gdyby ktoś przypadkiem szukał informacji przez wyszukiwarkę i trafił na ten temat.
Osoby z 1. i 2. grupą na stażu również jak i w pracy nie powinny pracować ponad 7 godzin dziennie i 35 tygodniowo. Jednak niektóre ulgi i prawa obowiązują nie tylko przy umowie o pracę.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / staż z urzędu pracy (5105 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill