www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Jak załatwic grupę w PCPR (3392 - wyświetleń)
- Autor boziaczynka Dodany 2010-01-10 10:37
Witam,
Mój chłopak w 4 klasie podstawówki miał mały wypadek i ma "popalone" ścięgna i całą nogę od łydki do kolana. Do tej pory nikt nie zajmował się jego sprawą, nie był na żadnej rehabilitacji, nie ma grupy.NIC. Chciałabym to zmienic. Jak mam się postarac o grupę? Skoro wypadek zdarzył się przed 21 rokiem życia czy przysługuje mu dodatek pielęgnacyjny lub świadczenie pielęgnacyjne? dodam tylko, że w tej chwili jest bezrobotny zarejestrowany w UP na zasiłku. Czy gdyby chciał otworzyc własną działalnośc to może starac się o jakieś dofinansowanie??? Ale nie  z UP chodzi mi o jakieś z PEFRON lub PCPR???
Proszę o ODP...
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2010-01-10 10:45
mozecie zlozyc wniosek o ustalenie stopnia niepeln. bez wzgledu na to kiedy byl wypadek, trzeba zebrac cala dostepna dokumentacje medyczna a czy dostanie zasilek pielegnacyjny to ciezko wyczuc, okaze sie po komisji
Nadrzędny - Autor boziaczynka Dodany 2010-01-10 12:58
No jeśli chodzi o dodatek to zgadza się, że dowiemy się dopiero po komisji...natomiast chodzi mi o to czy w ogóle jest sens starania się...dokumentacji dużo nie ma, gdyż były to lata 80:( wiem, ze spróbowac.:-) A jak to jest jeśli chodzi o dotacje???ktoś wie????
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2010-01-10 13:09
ale nikt wam nie  powie czy macie szanse bo to  jest jak w rosyjskiej ruletce :-)
Nadrzędny - Autor Marekrainski Dodany 2010-01-10 13:36
Wszystko zależy od lekarza orzecznika może też tak być, że okpi was tak jak mnie kiedyś... Tylko dlatego, że na pierwszy rzut oka nie widać mojej niepełnosprawności mam kolczyk w uchu i tatuaż na ręce. Niestety miał chłop pecha nadział się na moją ostrą ripostę.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2010-01-10 13:45
tez mam tatuaz i 3 kolczyki tylko ze to akurat nie jest zaden wyznacznik, fakt faktem nikt nigdy nic na ten temat nie powiedzial za tozagielam ortopede wiedza na temat swojej choroby, b opowiedzialam mu to o czym on nie mial pojecia jako lekarz sadowy
Nadrzędny Autor Marekrainski Dodany 2010-01-10 20:06
podałem tylko przykład.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Jak załatwic grupę w PCPR (3392 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill