www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Pora placić za leczenie! (3157 - wyświetleń)
- Autor Wolodia Dodany 2010-01-06 19:46
Dziś przeczytałem w www.niepelnosprawni artykuł pod powyzszym tytułem. Zrodziła się we mnie wielka frustracja ponieważ wychowalem się w dobie socjalizmu i mam taki poglad na ta sprawę ze nalezy mi się opieka medyczna że płaciłem na tą opieke pracujac że zarabialem marne grosze ale opieke mialem. Dziś zostalo z tego tylko tyle że zarabiam marne grosze a za opieke należy płacic i to za wszystko. Tak wiec nie bardzo rozumiem że majac swoje władze tzn wszelkiego rodzaju zwiazki fundacje zrzeszenia nie bronią oni naszych spraw, spraw ludzi pracy ludzi emerytów rencistow ale bronia swoich stanowisk. A to weszelkiej masći prezesów, fundacji nikomu nie slużących... ale za kazdym razem na plecach ludzi ułomnych nie radzących sobie dopchali się do tych stanowisk  Jestem przeciw takim postawą ludzi pazernych na pieniadze i na władzę jestem przeciw kolejką w sluzbie zdrowia za zarejestrowaniem sie do lekarza jestem przeciw kolejka dzikim za dotacjami z MOPSU z PFRONU i innych socjalnych, ale jestem za tym by placa była godna czlowieka bym mogl sie leczyć wypoczywać czy korzstać z dobrodziejstw rehabilitacji, na ktora to rehabilitacje a i na leczenie mnie prywatnie nie stać . Stworzył Wałęsa z tego systemu pewnego rodzaju hybrydę i nie umieja z tego wyjśc kolejni rządzący ale nabijać swoja kiese dbać o swoją rodzinę tworzyć prawo dla siebie to potrafią i jeszcze ludzi podpuszczać by byli za klerem za świetami wszelkiej maści by popierali wszelkiego rodzaju akcje humanitarne i to apele do ludzie biednch bo do nich jest apel i zatykanie oczu myśląc że tymi akcjami apelami ludzie się najedzą będą zdrowi A patrzac na zachod ten zachod bogaty tam akcje humanitarne wszeliego rodzaju fundacje to danina ludzi bogatych to nie żebranie poprzez sms datki na orkiestrę  na akcje dla chorego Krzysia czy innego chorego Człowieka ale dawanie ze swoich zasobow na tą pomoc. Ostatnia akcja kolejek w MOPSIE toż to nieludzkie co mozna zrobić z czlowieka a poźniej wypowiedzi jak mial siłę stać to on nie taki chory i inna wypowiedź dyrekcji MOPSU przecież dajemy cały rok dotacje mozna skladać cały rok  toz to takie bałamuctwo i kłamstwo że az szkoda rozwijać tematu bo środkow przeciwdepresyjnych braknie. W sumie oglaszam mój protest przeciw akcjom placenia za leczenie w obecnym kryzysowym czasie, płacy zasiłku emerytalno-rentowego. Po zatym broni nas jeszcze Konstytucja która zapewnia nam leczenie i opieke bezpłatną, jeszcze konstytucji nikt nie zmienił a i nikt nie obalił a  napewno nie my inwalidzi.
Nadrzędny Autor eligiusz Dodany 2010-01-06 20:17
Wołodia......mówisz konstytucja a co tym"panom"szkodzi ją zmienić na swoją korzyść.Przecież oni nie pójdą na to, aby nam polepszyć,Na to są przy korycie aby dbać o siebie ,.rodziny, kumpli i znajomków.Dadzą im stanowiska,że średnia krajowa wynosi 3 tyś.Skąd to się bierze? Jakie są pensje zwykłych ludzi i emerytury, w stosunku do tych którym dobrze w tym ustroju.Weżmy redaktorów w telewizjach pensje 50-100 tyś na miesiąc.Dyrektor banku do 400 tysięcy miesięcznie. To jest ta sprawiedliwość,którą nam dała Solidarność z Wałęsą na czele.A on jak się "odkuł" jeszcze teraz mówi ,że stala ma mało.........Na te tematy szkoda słów.Z nas starych schorowanych ludzi robią w "głupa"tłumacząc kryzysem.Czy Ci przy korytach odczuwają kryzys.Śmieją się i grają sobie w piłkę i jak dzieci wystawiają gęby do telewizji.Jestem ciekaw,kto płaci za boisko,stroje i całą tą oprawę meczów Tuska i kumpli.Nasza generacja /emeryci/jesteśmy grupą przegraną ,nie mamy siły przebicia ani poparcia i zainteresowania rządzących
Jeszcze teraz zrobią nam opłaty za lekarzy i będziemy mogli "spokojnie"umierać. Szkoda słów i nerwów ,pozdrawiam Eligiusz
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-06 20:45
Chłopaki weźcie pod uwagę dziurawy budżdżet państwa a wy takie macie wymagania :-) No co wy. Ja to mam tylko dziurę w kieszeni i pusto w portfelu :-)

A to coś w rodzaju żartu.Więc nie bierzcie moich słów na poważnie.
Nadrzędny Autor Wolodia Dodany 2010-01-07 21:33
Witam! Ale mi miło "Ella" dawno nikt tak ładnie do mnie nie powiedział "chłopaki" Ale do sedna to ja zdecydowanie wiem że nic nie zmienie ale poprzez odezwanie się moje niech wladza wie że widzimy co robi widzimy że źle robi i taki przytyk moze mieć podobny skutek jak dzisiejsza reprymenda dla władz pani Kopacz jak i dla prezesa kasy chorych. Ot niech widza i slysza nasze niepocjhlebne opinie o nich. Wiem ze nic nie zmienie wiem ze takiego dochodu jaki oni maja za miesiac ja za cale zycie nie dostanę nawet wiem ze ich sumienie nie gryzie i śpią spokojnie mysląc o kolejnych przekretach i wyzysku nas chorych. Nie napisalem tego by swoim monologiem ich usunąć ale by wlaśnie pociagnąć temat tej niesprawiedliwości ludzkiej tej pazerności wladzy i tego ze my jednak  coś czujemy że myslimy. Dziś pocieszyli mnie ze opinię , ustawę czy zarzadzenie mozna zmienić od reki  (dotyczy to leczenia raka) ale przecież nikt nie chce chorować na zadną chorobę , czemu więc wymyslać przepisy ze ta choroba jest lepsza od tamtej i ta nalezy dotować a tej nie. Zgadzam sie chce ktoś sie upiększyć i odjac sobie lat niech placi ale innej choroby  samemu się nie wybiera. Sami wiedzą że ile ludzi tyle genow i rozne sa przypadlości. Doskonale wiedzieli jak zniszczyć majatek polski powojennej a leczyć nie chca nawet jak podano rumunia i bułgaria lepiej stoja w leczeniu swoich obywateli niz żekomo dogata polska leczy swoich juz putin im przygadał kiedyś by sie wzieli za swoja gospodarke i swoj narod a nie patrzyli krytycznie na innych itd. itd
Dzieki za mile słówko "Ella"
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-01-08 18:03
Wołodia masz rację naprawdę. Nie sądzę jednak by nasz kochana władza chciała się nami zainteresować. Oni nie dostają 700stówek na m-c. Oni nie siedzą w domach. mają pracę i całkiem niezłą i nieźle płatną.
Tak napisałam dość humorystycznie w poprzednim poście. Zrobiłam to tylko dlatego byś mógł chociaż się uśmiechnąć. A więc (co prawda nie zaczynamy tak zdania) chłopaki głowa do góry a może jednak coś się zmieni na lepsze :-)
Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Pora placić za leczenie! (3157 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill