www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zakładanie działalności gospodarczej (2978 - wyświetleń)
- Autor asdzxa Dodany 2010-02-06 20:18
Dzień dobry,
Mam kilka pytań co do własnej działalności gospodarczej zakładanej i prowadzonej.
Najpierw kwestia finansowania działalności ze środków zewnętrznych.
1) Jeżeli chcę zdobyć pieniądze z PUP (około 12 tyś zł.) to nie mogę ubiegać się z PFRON-u o pożyczkę nisko o procentowane.
A gdy biorę 40 000zł z UE na rozpoczęcie działalności chyba to program 6.2 jest nie pamiętam to mogę jeszcze się ubiegać o dodatkowe środki z PUP lub PFRON??
2) Krótki opis założenia:
Otworzenie gabinetu mającego na celu w założenie profilaktyke zdrowia.
Oferowane usługi to w założeniu: masaże ręczne (jestem masażystą), elektrostymulacja mięśniowa, aquawibron - mechaniczny masaż ciśnieniem wody, detox (oczyszcza organizm z metali ciężkich i innych toksyn), a także urządzenie do depilacji laserowej, oraz 3 sauny: parową, suchą i na podczerwień. + rozważam w tym samym miejscu prowadzenie małej gastronomi ale tylko napoje chłodzące soki i koktajle wszystko bezalkocholowe. To bym chciał sfinansować z tych 40 tyś unijnych i własnego kapitału.
A oprócz tego bym chciał zdobyć pieniądze na tą najdrożsżą część, czyli zakup miejsca i remont do przystosowania miejsca. Projekt ten wymaga około 100-150 metrów. A wynajem jest strasznie drogie i tu pytanie czy można je sfinansować ze środków unijnych , jeśli tak to jaki program ja znalazłem taki tylko nie wiem czy można to podciągnąć pod to??
Program: Regionalny Program Województwa Pomorskiego
Priorytet: 9 Lokalna infrastruktura społeczna i inicjatywy obywatelskie
Działanie: 9.2 Lokalna infrastruktura ochrony zdrowia

profilaktyka i zapobieganie powstawania chorób
dostosowanie objektu do potrzeb osób niepełnosprawnych
unowocześnienie i zakup urządzeń medycznych podnoszących jakość usług medycznych
maksymalny poziom dofinansowania to 85 proc.
Minimalna wartość projektu: 100 000 zł.

Teraz sprawa zatrudnienia, czy jeżeli zakładam firmę  z o.o. to czy jeżeli jako właściciel w niej sam pracuję czy podpisuję umowę z sobą i mogę się starać o dopłatę do własnej pensji?

A także rozliczenie podatkowe za firme. Czy dla osób niepełnosprawnych rozliczających się za pośrednictwem karty podatkowej mają jakiś upust w czasie jego obliczania??

Jestem osobą słabowidzącą mieszkającą w Gdyni.
Z kim najlepiej się kontaktować w sprawach pisania programów unijnych najlepiej bezpłłatnie.
Pozdrawiam Adam S.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-02-06 21:29
Dobry wieczór.
Adam Centrum odpisze Ci dopiero w poniedziałek. Czekaj cierpliwie. Ja na ten temat nic nie wiem.
Pozdrawiam. Ella
Nadrzędny - Autor asdzxa Dodany 2010-02-08 08:41
Jeszcze dodam że mam 23 lat, jestem osobą słabowidzącą i kończę w tym roku licencjat z Turystyki i Rekreacji
Nadrzędny Autor asdzxa Dodany 2010-02-08 08:42
Znaczny stopień ( I grupa)
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-02-08 10:42
Szanowny Panie
Otrzymanie przez Pana dotacji z Urzędu Pracy nie blokuje w żaden sposób możliwości starania się o dotację z PFRON. Suma obu kwot nie spowoduje przekroczenia pułapu pomocy de minimis.
Pan, jako osoba prowadząca działalność gospodarczą, może ubiegać się o refundację części składek na ubezpieczenie społeczne.
W sprawach pisania programów unijnych polecam skontaktować się z punktami informacji europejskiej. Adresy znajdzie Pan w poniższym linku: http://www.funduszestrukturalne.gov.pl/informacja
Polecam również kontekt z Centrum Integracja w Gdyni, przy ul. Traugutta 2
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zakładanie działalności gospodarczej (2978 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill