www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zarzut wadliwości (1910 - wyświetleń)
- Autor agam124 Dodany 2010-02-18 20:39
Witajcie! Potrzebuje rady
3 lata temu uległam wypadkowi i od tamtej pory jestem na rencie. Dwu krotnie dostałam całkowitą niezdolność do pracy do grudnia ubiegłego roku. W polowie listopada złożyłam dokumenty na rentę i w lutym doczekałam się do orzecznika, który przyznał mi również całkowita nieDolnosc do pracy na 2 lata - z czego nawet się ucieszyłam. Bo niestety stan mojego zdroowia nie daje mi możliwości powrotu do pracy mam zupełnie prostą nogę bez możliwości rehabilitacji ponieważ leczę się na zakrzepicę żył, biorę leki przeciw krzepliwe. Radość moja nie trwała długo bo 15 lutego dostałam pismo że ZUS postawił zarzut wadliwości orzeczenia. Dzwonilam i nic się nie dowiedziałam z jakiego powodu to zrobili i co zarzucają... Pozostało mi czekać . Tylko jest problem w tym że nie dostaje już od dwóch miesięcy pieniążkow a niestety leki muszę kupować i żyć też.
Nie wiem co robić, czego się spodziewć po komisji ZUS. Dla mnie w ogóle nie dopomyślenia. Proszę o pomoc
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-02-19 10:46
Szanowna Pani
O wyjaśnienie powodów takiego zachowania ZUS prosze zwrócic się do nich na piśmie. Wówczas będą musieli zareagować i tą samą drogą odpowiedzieć Pani na wszelkie pytania dotyczące sprawy. Co do uzyskania środków na zakup leków, to proszę zwrócić się do Ośrodka Pomocy Społecznej o wypłatę zasiłku stałego, jeśli spełnia Pani warunki określone w Ustawie o Pomocy Społecznej, lub zasiłku celowego, np. na zakup leków. Prosze jednak pamiętać o tym, że jeśli ZUS przyzna Pani jednak świadczenie, to zrobi to "wstecz", czyli wypłąci Pani należne świadczenie od dnia złożenia wniosku, więc wówczas środki uzyskane z OPS będą musiały zostać zwrócone.
Nadrzędny Autor agam124 Dodany 2010-02-19 12:48
Dziękuję za radę , właśnie napisałam pismo zawiozłam do ZUS no i będę czekała.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zarzut wadliwości (1910 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill