www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Opinia o wczesnym wspomaganiu rozwoju dziecka (2500 - wyświetleń)
- Autor kazia Dodany 2008-04-27 11:19
Otrzymałam z poradni PP opinię o potrzebie wczesnegio wspomagania rozwoju dziecka oraz o potrzebie kształcenia specjalnego. Jestem matką 6 letniego chłopca, który chodzi do ogólnodostępnego przedszkola. Synek we wrześniu kontynuje zerówkę w tymże przedszkolu. Proszę mi powiedzieć jakie możliwości otwierają przede mną te dwa dokumenty i co muszę przedsięwziąć. (gdzie składać podanie...)
Dziękuję
Nadrzędny Autor nova Dodany 2008-05-03 09:29
Opinia o wczesnym wspomaganiu rozwoju dużo Ci nie da ,chyba że mieszkasz w duzym mieście .Spytaj się gdzie są prowadzone dzieci z taką opinią. Ja tez mam opinię i nic mi to nie dało bo nie ma na to pieniędzy.Dopiero 3o km dalej znalazłam przedszkole które realizuje program z dziećmi ale nie przyjeli nas bo jest bardzo duzo dzieci a 1 przedszkole ktore to realizuje. opinia o wczesnym wspomaganiu rozwoju jest wydawana do 7 roku zycia.Musisz popytac gdzie u Was jest to realizowane.
Opinia o potrzebie kształcenia specjalnego ( w moim wypadku-mam 5 letnią córkę) dała nam duzo wiecej .Mamy 1 godz. tygodniowo w przedszkolu integracyjnym z logopedą i 2 razy po 1 godz. tygodniowo rehabilitację .Ponadto dostalismy się do osrodka wczesnej interwencji( oddalonej o 25 km. ale warto) gdzie corka ma zajecia z pedagogiem i sale doswiadczania swiata.Ale tam tez obejmuja opieka dzieci do 7 roku zycia. Pospiesz sie i poszukaj u siebie takich osrodków bo synek ma 6 lat i mozesz duzo z nim zrobic.tylko dlaczego tak pozno otrzymaliscie z ppp te opinie ? Wczesniej nic niepokojacego sie nie dzialo?
Pozdrawiam.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Opinia o wczesnym wspomaganiu rozwoju dziecka (2500 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill