www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Rewaloryzacja rent emerytur (33211 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor Wolodia Dodany 2012-11-20 00:40
mam nieśmiałe pytanie; Czy ktos z Forumowiczow wie jak zakonczyła sie sprawa rewaloryzacji za 2011 rok w marcu 2o12 roku kiedy to dali wszystkim po rowno a w nastepstwie Sąd Najwyższy miał rozpatrzyc sprawe czy bylo to zgodne z konstytucja czy nie , oczywiscie na wniosek prezydenta polski komorowskiego bo my nie mozemy nic żadac ani chciec, choć nam sie to nalezy z tytułu wypracowania takiego czy innego stazu za takie czy inne pieniadze. Prosze o jakieś uwagi lub wyjasnienie tematu.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-12-09 18:53
poczekamy do marca to się przekonamy
Nadrzędny - Autor Wolodia Dodany 2012-12-09 20:48
Witam barbara33 No i tak na poczatku roku pytalem co wchodzi w tym roku do odliczen z tytulu inwalidztwa teraz pytalem o rewaloryzacje rewaloryzacji i za kazdym razem jest "poczekajmy dowiemy sie w marcu"
A czy tak powinno byc ? czy tak powinien byc traktowany obywatel tego kraju? czy raczej winien miec podane wszystko jasno by miec ulatwione i spokojne zycie bez stresów (jak zalecaja lekarze).
Moze mi sie marzy ale myslalem zawsze  ze jest to realne.
Pozdrawiam Cie i dziekuje za glos
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-12-10 12:27
niestety to nie od nas jest uzależnione więc warto poczekać a szkoda nerwów bo zdrowie to co nam pozostało zniszczą
pozdrawiam i ja i życzę anielskiej cierpliwości
Nadrzędny - Autor Wolodia Dodany 2012-12-23 01:29
i jest po ptokach Sad najwyższy RP 19-12-2012 zadecydowal ze slusznie rzad postapil przyznajac w roku 2012 rowne wszystkim rewaloryzacje. ńie ma co dyskutowac nie ma co sie odwolywac bo Niepelnosprawni emeryci sa zajeci roznymi pierdolami dotyczacymi życia codziennego np. klotniami o nic.. a nie zajmuja sie petycjami wolaniami o to co by sie slusznie nalezalo. Bo tlumaczenie sadu najwyzszego ze nie ma w polsce pieniedzy na dotacje rewaloryzacje wyrownania zgodnie z podwyzkami w danym roku nie zadawala mnie bo taka odpowiedz dostalem juz w latach 90 ubieglego wieku. w sumie to swiadczy o nieudolnosci kazdego rzadu ktory w tym czasie w najjasniejszej rzadzil, myślac tylko o sobie a nie o reszcie narodu. Tak ze basiu slodka  to nie bylo to co mialo byc czyli czekac na decyzje nalezalo zadac i powtarzac to rzadanie bez przerwy. LEKI SA DROGIE RZYCIE JEST DROGIE A DOCHODY POD PSEM CORAZ MNIEJSZE
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-23 16:08
Tak, na tym forum to normalka, zamiast pisać o naszych bolączkach, to raczej się wszyscy kłócą o... jak napisałeś, o nic... czyli o pierdoły... 
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2012-12-24 08:20
Z TOBA NA CZELE.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-12-24 12:44
Nie Sąd Najwyższy tylko Trybunał KOnstytucyjny. Wszyscy w środowisku prawniczym są zaskoczeni wyrokiem.
Nadrzędny - Autor Wolodia Dodany 2012-12-25 10:46
nie wszyscy tylko 5 sedziow z calego gremiom sadunajwyzszego reszte to guzik obchodzi ot normalny dzien ich pracy w ta lub w druga strone...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-12-25 19:47
Mnie ciekawi jedno: gdzie TK znalazł zapis, że w przypadku słabej kondycji finansowej państwa wszyscy dostają po równo.
Jak mnie pamięć nie myli, ostatnio rządzący dawali sobie po więcej różnego rodzaju nagród i premii, jak marne kilkadziesiąt złotych dla emerytów i rencistów.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-25 20:03
Gdyby to było po równo, to byłoby niepełnosprawnych i chorych stać na życie, leki i rehabilitację... Co TK nazywa, lub porównuje do równości???
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-12-26 00:36
Po równo to już było w poprzednim ustroju.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-26 02:24
To jest jeszcze gorszy ustrój... Nie o taką Polskę walczyli nasi ojcowie.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-12-26 21:10
Dlaczego gorszy?
Jaka powinna być Polska?
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2012-12-26 22:58
Nie wiem jaka powinna być Polska, ale wiem jacy powinni być jej mieszkańcy, a właściwie jakie mam marzenie w tym kierunku. Moi rodacy powinni być uśmiechnięci, ale nie cynicznie, sztucznie. Moi rodacy powinni przestać wreszcie narzekać i liczyć na cud. Moi rodacy powinni spojrzeć na siebie przyjaźnie, życzliwie i dostrzec w innych dobro. Moi rodacy powinni wreszcie zacząć... myśleć!!! Moi rodacy powinni być szczęśliwi i uwolnieni od przesądów i głupoty. Moi rodacy powinni czuć odpowiedzialność za siebie i innych, za ten kraj, za który ojcowie nasi przelewali krew. Moi rodacy powinni wziąć się za rzetelną robotę i nie zazdrościć sąsiadowi. Takie mam małe marzenia na Nowy Rok :-)
Nadrzędny Autor Logika Dodany 2012-12-30 14:44
Oi, chciało by się chciało takimi rodaków widzieć - Na co dzień i od święta :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-27 00:18
rogal160... Dlaczego gorszy?
Jaka powinna być Polska? 
Ten ustrój nie ma nic ze sprawiedliwością i z demokracją do czynienia... Nie ma Polski i wolności o którą nasi ojcowie,  moi starsi przyjaciele przelewali krew, nie ma równości... Władza dba tylko o wąską grupę bogaczy, którzy byli w komunie oprawcami tych, którzy naprawdę walczyli o dobrą Polskę...
I co za to otrzymali??? Czy oni walczyli o to, co mają??? Czy niepełnosprawny, który nie jest winny swojemu stanu, któremu los odebrał, i sprawność, i zdrowie ma za to odpowiadać??? Dlaczego inne kraje stać na utrzymanie, tych, którzy chcieliby pracować a nie mogą??? Jak odpowiesz na te moje pytania, to odpowiesz sobie  także na swoje... 
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-12-27 08:52
W swojej wypowiedzi dałeś tylko jeden konkret, a mianowicie: "Czy niepełnosprawny, który nie jest winny swojemu stanu, któremu los odebrał, i sprawność, i zdrowie ma za to odpowiadać??? Dlaczego inne kraje stać na utrzymanie, tych, którzy chcieliby pracować a nie mogą???" Te osoby, których stan zdrowia nie pozwala na pracę powinny otrzymywać świadczenie pozwalające im na godne życie. Nie jest tak przede wszystkim dlatego, że jesteśmy biednym krajem. co roku do FUS (z niego są wypłacane renty i emerytury) budżet musi dopłacać 80mld zł.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-27 12:14 Zmieniony 2012-12-27 12:19
Wiesz dlaczego, Polska jest biednym krajem, bo rządzili i nadal rządzą nią sami złodzieje, lewacy, oszuści, aferzyści i nieroby, którzy ubrali tylko inne koszule i krawaty... W Polsce jest gorzej niż w mafii, bo mafia nie doprowadza swoich ludzi do całkowitej nie wydolności płatniczej... Te 80 milionów zł, które są na nasze utrzymanie są w kieszeni tych co ich opisuję... Przez premie, dla tych co guzik robią, czyli między innymi dla armii urzędasy i włodarzy...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-12-27 12:28
Demagogia i populizm biją z Twojej wypowiedzi. Co konkretnie i kto ukradł? Mylisz miliony z miliardami. Na administracji, czyli m.in. urzędnikach można zaoszczędzić 200-300mln zł rocznie. Deficyt budżetowy w przyszłym roku wyniesie 35mld zł. Jak widzisz przerost biurokracji, choć jest idiotyzmem, to marginalny problem z punktu widzenia finanów publicznych.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-27 17:49
rogal160 napisał/a:

>Demagogia i populizm biją z Twojej wypowiedzi. Co konkretnie i kto ukradł? Mylisz miliony z miliardami. Na administracji, czyli m.in. urzędnikach można zaoszczędzić 200-300mln zł rocznie. Deficyt budżetowy w przyszłym roku wyniesie 35mld zł. Jak widzisz przerost biurokracji, choć jest idiotyzmem, to marginalny problem z punktu widzenia finanów publicznych. >


Czyżbym był demagogiem i populistą???  Kto ukradł i co??? Te pytania kieruję do ciebie... A że rzeczywiście pomyliłem miliony z miliardami... To mniejsza sprawa... A deficyt jako całokształt zawdzięczamy naszym wspaniałym politykom, którzy rządzili od 1945 roku aż  po dzisiejszy dzień... W 1989 roku, tylko przebrali inne koszule i dalej rządzą, a raczej rozkradają to, co jeszcze zostało...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-12-27 19:11
Sam stwierdziłeś, że kradną. Stawiając taką tezę zapewne znasz też odpowiedź na pytanie które postawiłem. Gdybym wiedział to bym nie pytał. Zresztą raz jeszcze mówisz o rozkradaniu. Dlatego powiedz proszę kto i co konkretnie ukradł?
Nadrzędny - Autor Wolodia Dodany 2012-12-27 22:14
rogal160 stwierdziles ze państwo ma miec deficyt w nastepnym roku ze aktualnie tez ma moje pytanie jest - czy wierzysz w to co gazeta politycy mowia ? czy jest to taka sama wiara jak w boga ? ktos powiedzial i trzeba wierzyc ze tak jest. Jestes tak wysoko wyuczony ze masz w tym zakresie wiedze? czy jest to tylko powtarzanie przez Ciebie jak papuga "jest kryzys jest brak budzetu dla wszystkich"? Wiem ze w tej chwili tez pisza na przykladzie innych państw ze zaczał sie wyscik ktore panstwo jest bardziej zadlużone i ma wiecej do spłacania, ale po co to pisza to nie wiem. Piszesz o komunie , ja w tamtym okresie sie wychowalem i mam przyklad naoczny ze jednak tamten system byl bardziej sprawidliwy. piszesz ze ludzie tamtych rzadow zmienili tylko koszule , a ja tego nie widze to sa nowi ludzie ktorzy w tamtych czasach w zadnej parti slusznej nie byli, to sa calkiem nowi ludzie nie powyrzynane szlachetki przedwojenne ktorzy sie caly czas ukrywali nawet i za granica Przykład Sikorski i powrocili i oni rzadza. komunistow zostalo bardzo malo u steru jedynie po to jak sam zapewne pamietasz by taki walesa czy mazowiecki mogl isc do bylego rzadzacego i zapytac jak ma postepowac bo to takie byly isa tempaki na zasadzie slow Pietrzaka Smolenia "wladzy wladzy mi dac a ja wam pokaze " komu sie pieniadze naleza.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-27 23:18
Wołodia, ja też za komuny się wychowywałem, szkoły pokończyłem, pracowałem, choć praca nie była dobrze płatna, ale jakość ją dobrze wspominam... A ci, co teraz rządzą to jest są rodem z komuny młodsze pokolenie... A tamci starzy dalej nimi sterują, niczym samochodziki na zdalne sterowanie....
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-12-28 18:50
No widać, że przodków, a może i ty sam.... "nie matura, a chęć szczera...."  Potomek Szeli?

>to sa calkiem nowi ludzie nie powyrzynane szlachetki przedwojenne ktorzy sie caly czas ukrywali nawet i za granica Przykład Sikorski i powrocili i oni rzadza.<


>komunistow zostalo bardzo malo u steru<
bo więcej ukraść się nie dało, poza tym swoje dzieci z czerwonym ubeckim wychowaniem na stołki wsadzili.
Takie głupoty piszesz wołodia, że aż mdli. "Esbeckie" świnie, przez które wiele rodzin cierpiało teraz firmy za srebrniki pootwierali i ciepłe posadki mają - całe grupy w zarządach siedzą. Ksiądz też człowiek za pieniądze wzrok mu się pogorszy.
Nadrzędny - Autor Wolodia Dodany 2012-12-29 02:43 Zmieniony 2012-12-29 02:47
aleś strzelił a nie nabił , nawet czytac nie umiesz a chcesz komentarze pisac, Gdybys mial troche wiecej lat to widzialbys jak bylo w latach 80-tych kiedy to solidaruchy dochodzily do wladzy ichcialy rzadzic. jak do dzis sie za łby biora bo kazdy z nich chce rzadzic choc niby z jednej parti sie wywodza Dzis mozna pisac co slina na jezyk przyniesie bez konkretnych doswiadczen na zasadzie ten powiedzial temu a ten slal dalej "brednie"od 1945 roku upłynelo 35 lat do 1980 a od 1980 do dzis upłynelo 32 lata i co wojny nie było chwalic boga za to, i co dalej nedza a miało byc tak fajnie.
ale jak widze kazdy temat mozna zepsuc pytałem o co innego odpowiedzi sa nie na temat , wlasnie po to by rozmyc wlasciwe pytanie i wlasciwy temat.
nawiasem mowiac nie wiem kto to był szela i co robil " esbeckie swinie cos robiły" , ja nie wiem co choc były to trudne czasy "czytaj biedne "ale bardziej wesołe bardziej sie ludzie lubili i garneli do siebie dzis tego nie ma kazdy na kazdego z nozem z batem a jak i slysze donosza do urzedow skarbowych na siebie nawzajem np. napuszczenie komornika na starsza osobe,  a bieda jest jeszcze wieksza i dotyczy coraz to wiekszej grupy ludzi.
masz piekny login ale durny jak but przy tym jestes - jest to reguła ze jedno musi wykluczac drugie.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2013-01-03 16:52

> nawet czytac nie umiesz a chcesz komentarze pisac,<


Przydało by się abyś ty nauczył się czytać ze zrozumieniem i pisać (nie zaszkodzi). To nie "komentarz" tylko fakty pajączku czerwony.

>Gdybys mial troche wiecej lat to widzialbys jak bylo w latach 80-tych kiedy to solidaruchy dochodzily do wladzy ichcialy rzadzic. jak do dzis sie za łby biora bo kazdy z nich chce rzadzic choc niby z jednej parti sie wywodza<


1) to nie partia tylko związek,
2) każdy ma przodków - rodziców, dziadków, znajomych. Są ludzie, którzy nie wstydzą się swoich korzeni i znają swoją historię, więc wiek nie ma tu nic do rzeczy.
3) dzięki tym "solidaruchom" mamy jednak wolną Polskę.
4) cały twój post tchnie nienawiścią do zmian jakie nastąpiły i do ludzi, którzy stracili zdrowie dla ojczyzny, mało tego ty nawet przedwojennej szlachty się czepiasz - musiałeś oddać co czerwoni ukradli?

>nie wiem kto to był szela i co robil " esbeckie swinie cos robiły" , ja nie wiem co choc były to trudne czasy "czytaj biedne "ale bardziej wesołe<


Facet poczytaj trochę historii. Jak nie wiesz kto to był Szela to nie wypowiadaj się na takie tematy. Inny wniosek z w/w wypowiedzi się nasuwa: byłeś zomowcem albo jakimś kapusiem SB - no to było ci "wesoło" jak tłukłeś pałą studentów :-(

> kazdy na kazdego z nozem z batem a jak i slysze donosza do urzedow skarbowych na siebie nawzajem<


Polak zawsze taki był - podobny tobie - donosy do gestapo? Donosy do SB? Teraz uczciwemu nikt nic nie zrobi i jak nie kradnie nie boi się donosu.
Jedno jest pewne, skoro za komuny miałeś zakład fotograficzny i przychodzili do ciebie w stanie wojennym oglądać fot. ludzi, tobie się żyło wesoło i dostatnio, nienawidzisz prawa, darzysz sentymentem esbeków i komunistów powojennych do tego twój nick "Wołodia", uraziło cię określenie esbeków TO JESTEŚ (BYŁEŚ) JEDNYM Z NICH, A TERAZ SIĘ SKOŃCZYŁO I BARDZO DOBRZE.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-29 21:07
No, Rea, tu ci przyznam rację i o tym wyżej pisałem... Mając na myśli te sterowanie zdalne...
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-28 03:34
Polska sama się wzajemnie okrada.. Niestety, to jest brutalna najprawdziwsza prawda...
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2012-12-28 00:44
A CO TO POLSKA TO KRAJ TYLKO NIEPEŁNOSPRAWNYCH,KOMBATANTOW I STARYCH LUDZI BEZ PRZYSZŁOSCI???
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-28 02:24
Przyznaję się bez bicia. Nie zastanowiłem się nad Twoim wpisem. Dlaczego? To już muszę napisać ze  stacjonarnego kompa.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-12-28 08:32
Panowie.
Dane dotyczące zadłużenia kraju pobieram z oficjalnych publikatorów statystycznych. Nie ja pisałem o komunie. Po raz kolejny czytam o kradzieży. Tym razem Polska okrada samą siebie. Pogrążasz się w demagogii coraz mocniej. Nadal czekam na choćby jeden konkret norbi.
Nadrzędny - Autor Wolodia Dodany 2012-12-28 16:26
norbi nie chodzi mi o to kto kiedy sie wychowal i czy ma dzis lepsze pieniadze bo system jest lepszy chodzi mi o to czy rogal160 wierzy w to co napisal ze jemu napisali. Rzadzacy i kosciol wie co ludziom potrzeba o czym mowia bardzo wyraznie przed wyborami lub trabia z ambony w kosciele , i my biedni tez wiemy co nam potrzeba to czy nalezy to przypominac przy takich czy innych okazjach czy raczej walczyc z ta zakala glodem itd. Staruszka123 napisala dobrze tylko trzeba jeszcze dodac kraj biedy i biedakow. Czy jest zaszczytem rzadzacych juz tyle lat by chwalic sie na kazdym kroku bieda brakiem opieki medycznej dla narodu zla metoda nauczania? czy to ma byc regula kraju? Pytalem jakie sa ulgi w podatku pit na rok 2012 i co cisza. Wczoraj dowiedzialem sie niejasno ze nalezy sie jednak jeszcze ulga na internet jakos dziwnie to okreslono bo przez 2 lata mozna z niej skorzystac. Moze ktos z Was wie o co chodzi? prosze o komentarz. i jeszcze jedno norbi - nie korzystam z facebooka poniewaz zalozylem 2 lata temu sobie konto u nich i z jednej osoby znajomej mam juz pol europy znajomych a nie idzie sie z tej formacji wypisac.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-12-28 22:28
Sugerujesz, że oficjalne publikatory podają nieprawdę w celach propagandowych. Tym samym podważasz fakt, że żyjemy w państwie prawa.
Nadrzędny - Autor Wolodia Dodany 2012-12-29 02:26
ech szkoda słow
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-12-29 08:42
A konkretnie? Ludzie się do siebie garnęli? Super. Leżałem w szpitalu za komuny. Gdyby rodzice mnie nie dożywiali peweksowym jedzeniem nigdy bym z łóżka nie wstał. Wtedy nie było sprawiedliwie i teraz też nie jest.
Nadrzędny - Autor Wolodia Dodany 2012-12-29 12:49
i tak sa w takim razie rozne doswiadczenia ja lezac w szpitalu w roku 58 gdyby nie jeden lekarz ktory przeciwstawil sie drugiemu to nie dyskutowlbym z Toba dzis, leki z URNY byly zdecydowanie korzystniejsze niz te polskie i dlatego zyje. Klopotow z jedzeniem nie mialem ani w szpitalu ani w domu jadlo sie chleb polany woda i posypany cukrem i bylo wspaniale gora ziemniakow i tez sie zylo mdlalo sie w szkole z glodu i tez bylo ale bylo sprawiedliwie zdecydowana wiekszosc tak miala. Pewex to byl raj dla wybrancow a nie dla pospolstwaot jak widzisz roznica klasowa mimo ze nadajesz na komune to ci bylo dobrze peweks dolary pewnie wczasy nad balatonem... o czym my tu mowimy? jeszcze raz tu poruszylem temat wysokosci renty i jej zasad przyznawania a Ty rogal160 rozwiewasz ten temat , po raz kolejny stwierdzam ze sa ludzie ktorym jasne problemy sie nie podobaja i nie chca sie do nich ustosunkowac ani pomoc, lepiej rozmydlic.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-12-29 15:00
Wołodia, czy powrót do historii naszego  kraju i tego, jak nam się żyło wówczas, coś zmieni?
Nic.
Było biednie, było ciężko i było też lepiej, niektórym. Czy teraz nie jest tak?
Chyba nie o to chodzi, aby sobie nawazjem wytykać.
Ani Nachbar, ani Rogal nie wpłynie na zmianę warunków naliczania emerytur.
Tutaj można sobie tylko pogadać, wylać swoje żale w tym zakresie i nic ponadto.
Może nie mam racji? Tak sądzę.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-12-29 15:14
MAsz rację, bo nie ma takiego miejsca na ziemi, takiego ustroju żeby wszystkim ludziom było dobrze. Nie ma 100%-wej sprawiedliwości. Zawsze znajdzie się ktoś pokrzywdzony czy niezadowolony. 
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-12-29 15:24
Dokładnie, Lidi...
Moja koleżanka odchodzi teraz na emeryturę. I można powiedzieć - niesprawiedliwe, bo ma więcej lat pracy, niż inna koleżanka, która odeszła 3 lata wcześniej, a Jej emerytura jest zdecydowanie niższa... No i...
Do kogo ma mieć pretensję? Do pracodawcy, tamtej koleżanki? Nie.
Rządu. I co to Jej da? Zmieni go?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-12-29 15:48
Wolę niesprawiedliwość dzisiejszą, niż dawną równą biedę.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-12-29 15:50
I z jednym, i drugim ciężko tak świadomie się zgodzić, Rogal...
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-12-29 15:52
Rogal

>Wolę niesprawiedliwość dzisiejszą, niż dawną równą biedę<


To się tylko tak mówiło, a równo i sprawiedliwie nie było nigdy.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-29 17:04
. Rogal, dawna bieda nie była równa. Bo, skąd by się wzięły wtedy te miliony które domagały się zmian.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-12-29 18:53
Odnosiłem się do wpisu Wolodii. Ja jestem rocznik 83, dlatego nie będe ocenial tamtych czasow.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-29 21:16
to musiałbyś dorównać nam żyjąc co najmniej dwie dekady lat do tyłu od twojego rocznika...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-12-29 22:40
Można żyć i sto lat, a mało rozumieć. Nikt nie  musi nikomu dorównywać. Młodzi nieraz mają więcej rozumu niż niejeden uważający się za wyrocznię starzec.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-29 22:47
Akurat tu???
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-12-29 22:49
Co tu?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-29 21:11
To państwo bezprawia, mogę tak napisać z wysoko uniesioną głową...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Rewaloryzacja rent emerytur (33211 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill