www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / co dalej po amputacji (w woj. pomorskim) (10382 - wyświetleń)
- Autor Pustynia Dodany 2009-11-30 00:21
Mój mąż przed kilkoma dniami przeszedł amputację nogi na wysokości uda. Druga noga poharatana, ale coś z niej jeszcze będzie. Za parę dni wyjdzie pewnie ze szpitala. Zastanawiamy się co dalej - gdzie w Trójmieście czy okolicach szukać dobrego ortopedy (bo wyobrażam sobie, że powinien do takiego kogoś trafić), rehabilitanta (także prywatnie) no i protetyka - jakie kroki podejmować, w jakiej kolejności, gdzie się skierować? Może protetyka szukać gdzieś poza Trójmiastem (czytałam, że wiele dobrego piszecie Państwo o firmie Otto Bock, a w Trójmieście nic nie znalazłam o firmach, które pracują na tych produktach)? Ogólnikowo można powiedzieć, że czujemy się co najmniej zagubieni... Nie wątpię, że rada od osób, które same musiały się zmierzyć z takim wyzwaniem, będzie nieocenioną pomocą w naszym dalszym życiu i dlatego ośmielam się prosić Państwa o wypowiedź.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-11-30 10:09
Prawdopodobnie przy wypisie lekarz prowadzący powie Pani jak dalej postępować i do kogo w pierwszej kolejności się udać. Rehabilitacja na pewno będzie potrzebna. Może być też potrzebny psycholog, wszystko zależy od stanu psychicznego męża po tak trudnym przeżyciu jakim jest amputacja. Ortopeda,  do którego Państwo traficie wyjaśni gdzie znajdują się warsztaty ortopedyczne na Waszym terenie i jakią protezę powinien mieć Pani mąż. Drogie protezy z firmy , którą Pani wymieniła , czy innych dobrych firm myślę, że robi się dopiero jak pacjent przyzwyczai się do protezy "próbnej" , nauczy się w niej poruszć, a kikut się dobrze wygoi i uformuje. Proszę się nie załamywać. Wiele lat chodzę na protezie. Wiem jak to jest.  Najtrudniejsze są początki, a później będziecie Państwo prowadzić normalne życie. Tylko troszkę wolniejsze. Powodzenia.
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-11-30 18:03 Zmieniony 2009-11-30 18:26
Poczytajcie,to forum.

http://www.far.org.pl/forum/viewtopic.php?id=722

Dla mnie,to są kolosalne sumy.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-11-30 19:02
Duże sumy,  ale protezy dobre.
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-11-30 19:03
Kogo stać na takie sumy,ja chodzę w zwykłych już 20 lat i nie narzekam.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-11-30 19:08
Można znaleźć sponsora. Jest to trudne ale nie niemożliwe.
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-11-30 19:10
Wiem,że można szukać,ale jakoś nigdy nikogo o nić nie prosiłem i daję sobie radę.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-11-30 19:17
Jeżeli te protezy, które masz dobrze Ci służą to jest najważniejsze. Nie ma sensu szukać innych. Młodzi ludzie szukają protez znanych firm, bo dają im one większe możliwości w swobodnym poruszaniu się. Są  o wiele lepsze od tych , które refunduje nam fundusz zdrowia. Tego się nawet nie da porównać.
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-11-30 19:23
Biegać się w nich nie da,ale chodzić i tańczyć można.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-11-30 19:33
Wiem, bo wiele lat na takiej chodziłam i bardzo nie narzekałam (może dlatego że rzadko się poddaję). Teraz mam protezę markowej firmy. Jest OK, ale najważniejsze jest to, że wygląd tej protezy jest zbliżony do prawdziwej nogi. To dla kobiety ma duże znaczenie.
Nadrzędny - Autor Vivaldi4 Dodany 2009-12-04 19:24
http://www.amputowani.pl/

Polecam w/w stronkę. W Gdańsku pracują bracia Kałużny, również z elementami Otto Bock-a. Znajdziesz w googlach.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor malwa2208 Dodany 2011-04-01 09:02
Witam serdecznie,

jestem studentką 5 roku fizjoterapii na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Humanistyczno- Przyrodniczego im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Zbieram dane do pracy magisterskiej na temat "Jakość życia pacjentów po amputacjach kończyn górnych i dolnych".

Bardzo, ale to bardzo prosiłabym o pomoc w wypełnieniu ankiety, która znajduje się pod linkiem:

http://www.ankietka.pl/an...mputacjach.html

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc i poświęcony czas. :-)

Malwina
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2011-04-01 17:28
Nic nie ma pod tym adresem.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-04-01 17:37
kolejna studencka ściema
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-04-01 17:48 Zmieniony 2011-04-01 17:54
I to już nie pierwszy taki post na forum od tej samej osoby.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-04-01 17:52
na głupote rady nie ma
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / co dalej po amputacji (w woj. pomorskim) (10382 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill