www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Startuje Integracja po polsku - dopiero teraz !!! (15446 - wyświetleń)
- Autor barnaba24 Dodany 2010-07-30 18:09
Startuje Integracja po polsku - czyli pokazywanie absurdów architektonicznych http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/70308

Po 15 latach przypominacie sobie, że na coś kasę dostajecie. W takim razie na rzecz jakich niepełnosprawnych do tej pory działaliście?
Może na rzecz takich ochroniarzy z Impela z II grupą i postawnych jak dąb.

uważam, że największym absurdem jest Stowrzyszenie Przyjaciół Integracji i sama Integracja, bo dla wan niepełnosprawni to tylko dochodowy interes.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-07-30 20:09
nie przesadzaj
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-07-31 00:45
Nareszcie bierzecie się za te absurdy budowlane... Tylko dlaczego tak późno, czemu nic nie robiono dotychczasowo??? A, zapomniałem o sejmie, tylko, że "zapomniano" o tych barierach pomiędzy niesprawnymi Polakami a sejmem... Niby jak ci ludzie mają się tam dostać do tego super przystosowanego sejmu??? Co to daje że sejm jest dostosowany, jak nie można się wydostać z własnego mieszkania, dostania się ma peron a później do pociągu??? Co dają super markety dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych jak droga pomiędzy mieszkaniem a tym super marketem jest pełna barier???
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-07-31 09:01
bariery były są i będą bo nasz kraj to kiepski raj
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-08-01 00:29
Ale tak nie musi być... Trzeba z tym walczyć a nie godzić się na wieczne "wiezienie" za to że jesteśmy niepełnosprawni... Nie my wybierali chorobę czy wypadek a choroba lub wypadek dopadł nas... Nie my jesteśmy winni tego że nas dotknęła niesprawność....
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-08-01 09:29
to walcz zobaczymy co wywalczysz
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-08-02 08:40
barnaba24 - >
W zasadzie przez cały czas prowadzona jest akcja „polska be barier”
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/7564
wydajemy poradniki architektoniczne  i publikacje o architekturze (poradniki są na stronie oraz kolportowane przez centra)
http://www.niepelnosprawni.pl/files/www.niepelnosprawni.pl/public/rozne_pliki/projektowanieBB21.pdf
http://www.niepelnosprawni.pl/files/www.niepelnosprawni.pl/public/rozne_pliki/publikacje/mieszkanie_dostepne_02.pdf
http://www.niepelnosprawni.pl/files/www.niepelnosprawni.pl/public/rozne_pliki/publikacje/mieszkanie_dostepne_01.pdf
http://www.niepelnosprawni.pl/files/www.niepelnosprawni.pl/public/rozne_pliki/dostowanie_budynkow_2009.pdf
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/11518
galerie o absurdach architektonicznych są na stronie:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/2415?query=absurdy&pool_id=11135
do tego dochodzi ustawa o której była już  mowa
Integracja nie działa tylko na rzecz Osób Niepełnosprawnych w stopniu znacznym z przyczyn ruchowych – staramy się opisywać i wpływać na sytuacje ogółu Osób Niepełnosprawnych. Na tym z mojej strony temat kończę
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-08-02 21:32 Zmieniony 2010-08-02 21:38
Właśnie, ale nie zrobiono prawie nic aby te bariery pousuwać... Ile takich jak Filip Zagończyk ma stracić zdrowie, życie, aby ktoś w logiczny i w pomyślny sposób  pomyślał o barierach??? Co zrobiono w tej sprawie??? Zero... Nic... nawet, jakby było ich 100 to nikt nie weźmie się poważnie do usuwania barier, ale krasnale stawiać, jak we Wrocławiu, które tylko ośmieszają wizerunek ludzi niepełnosprawnych...
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-08-03 07:28
Panie 62norbi dodaje nr......agenta 03 Proszę mi wytłumaczyć,dlaczego Pan twierdzi ,że krasnale we Wrocławiu mnie ośmieszają.Jestem ON ze znacznym stopniem niepełnosprawności i nie czuję się ośmieszanym.Dlaczego Pan występuje w moim imieniu ,jak o to Pana nie prosiłem.Czy już ON nie może spojrzeć na uśmiechniętego krasnala.To też wpływa na samopoczucie osoby patrzącej na tak miłego krasnoludka......Czy Pan już jesteś tak "napromieniowany",że nie bierzesz Pan pewnej estetyki ,jako terapii dlaON.
Pozdrawiam .
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-08-03 14:27 Zmieniony 2010-08-03 14:36
Szanowny Panie Eligiuszu. Ja też jestem osobą niepełnosprawną z wieloma niesprawnościami i szlag mnie trafia jak pan twierdzi że te Wrocławskie krasnale są elementem jakieś terapii dla niepełnosprawnych... Ponieważ nadal uważam i mam takie prawo tak uważać, że te krasnale są pośmiewiskiem inwalidów... A jak pan inaczej uważa, to jest to pańska, wyłącznie pańska osobista sprawa i także ma pan w zupełności prawo do swojego zdania... Każdy ma tu prawo do swojego zdania... Na tym polega demokracja...  Moim zdaniem te krasnale nie tylko ośmieszają ale stawiają w złym świetle niepełnosprawnych... Ja należę do tej grupy ludzi co twierdzą, że na te krasnale poszły pieniądze po daremnie, dlatego że, za darmo je nie zrobiono... a to się wiąże z tym, że przez te dziwaczne krasnale zabrakło pieniędzy aby komuś pomóc lub zlikwidować jakieś bariery... A napromieniowany jestem. lecz zawsze pozytywnie... A jak się panu nas portal nie podoba, to jest, znów kwestia pańskiego gustu... I ma pan do tego prawo...  :-)  Lecz zapewniam Pana, że są osoby, którym się nasz portal podoba... Na tym polega także demokracja, jedni są za a drudzy przeciw... a jeszcze inni są  "za a nawet i przeciw".... :-) ;-)
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2010-08-03 14:44
ELIGIUSZ,NIC NIE ROZUMIESZ,NORBUS MA RACJE -KRASNALE GO OSMIESZAJA,SAM JEST JAK TE KARŁY,SMIESZNY,MALUSI I LEDWO WIDOCZNY NA TLE INNYCH.JEMU NIE POMOGA  MALUTKIE KRASNOLUDKI,DLA NIEGO TERAPIA BYŁYBY KOLOSY.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-08-03 17:58
Staruszko... Jak masz chęć, pożartować sobie z niepełnosprawnych, to zaznaczam, że to nie odpowiednie miejsce... Więc zaprzestań tego typu zagrywek, bo jak zauważyłem, na każdym forum w którym jestem użytkownikiem, bądź adminem jesteś źle widziana przez większość użytkowników... A tu także...  Nikt cię nie będzie lubił, bo nie potrafisz nawiązać dialogu z nikim... Więc, jak cię temat nie "grzeje" to nie wypowiadaj się... To lepiej obstoisz...
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2010-08-03 22:09
[usunięte]
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2010-08-04 20:17
Staruszko, my tu omawiamy bardzo palący temat jak: Integracja po polsku... >>Kliknij tu<< , proszę, nie zaśmiecaj nam wątku...
Nadrzędny Autor eligiusz Dodany 2010-08-03 14:47
Panie norbi-zgoda,tak jest, wiem jeszcze jako starszy człowiek......że "dziurki"są różne, okrągłe i podłużne.Pozdrawiam,niech tak zostanie.......Każdy ma swoje racje,na tym polega demokracja....
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-08-05 14:30
No tak, ale takie poradniki to może napisać prawie każdy, w niektórych momentach ewentualnie trzeba skorzystać z pomocy fachowców - architekta czy prawnika. Ale Integracja dostaje na to środki więc to nic nadzwyczajnego.

Zdjęcia z absurdami - jeśli tylko na tyle was stać, to powstała strona która się tym zajmuje i z tego co się orientuję oni nie dostają pieniędzy z PFRON.

Z wierzchu to może wyglądać że to co robicie to nic specjalnego -sami widziecie że inni robią to dużo lepiej i grosza za to nie biorą -, więc niech Integracja przestanie udawać tę farsę.

Teraz pojawił się szalony (raczej odważny) wózkowicz, który robi coś za co wy bierzecie pieniądze.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-08-05 17:06 Zmieniony 2010-08-05 17:11

> No tak, ale takie poradniki to może napisać prawie każdy, w niektórych momentach ewentualnie trzeba skorzystać z pomocy fachowców - architekta czy prawnika. Ale Integracja dostaje na to środki więc to nic nadzwyczajnego.>


>Zdjęcia z absurdami - jeśli tylko na tyle was stać, to powstała strona która się tym zajmuje i z tego co się orientuję oni nie dostają pieniędzy z PFRON.>


>Z wierzchu to może wyglądać że to co robicie to nic specjalnego -sami widziecie że inni robią to dużo lepiej i grosza za to nie biorą -, więc niech Integracja przestanie udawać tę farsę.>


>Teraz pojawił się szalony (raczej odważny) wózkowicz, który robi coś za co wy bierzecie pieniądze.>


Tak, barnaba24, masz w zupełności rację... A ja jeszcze raz daję linka do tej strony... Antybudynek >>kliknij tu<<
Popieram też działania szanownego pana Marka Sołtysa, Szalonego wózkowicza", który robi bardzo dobrą robotę 
i  t o  z a  d a r m o... Okazuje się bowiem, że można...  Więcej takich ludzi jak Marek Sołtys a przewrócimy  U R Z Ę D A S O M   stereotypowe myślenie, że tego się nie da,  B O  Z A D R O G O...
Nadrzędny - Autor Lilith IPON Dodany 2010-08-24 13:47
Norbi jakim prawem podwazasz czyjas niepelnosprawnosc?? Piszesz ze staruszka drwi z niepelnosprawnych tak jaby ona nie nie byla ON........... ty sie uwazasz za najbardziej on na tej planecie a wszyscy inni to sumulanci oszukujacy panstwo....to tylko pokazuje twoj ogromny snobizm, brak kultury, egoizm, brak wychowania i ciezka nieuleczalana glupote... zal mi ciebie bardzo.
Nadrzędny - Autor Buziaczek08 Dodany 2010-08-30 19:47 Zmieniony 2010-08-30 19:59
62NORBI03 NAPISAL/A

>Tak, barnaba24, masz w zupełności rację... A ja jeszcze raz daję linka do tej strony... Antybudynek >>kliknij tu<< Popieram też działania szanownego pana Marka Sołtysa, Szalonego wózkowicza", który robi bardzo dobrą robotę  i  t o  z a  d a r m o... Okazuje się bowiem, że można...  Więcej takich ludzi jak Marek Sołtys a przewrócimy  U R Z Ę D A S O M   stereotypowe myślenie, że tego się nie da,  B O  Z A D R O G O...>


Lilith IPON NAPISAL/A

>Norbi jakim prawem podwazasz czyjas niepelnosprawnosc?? Piszesz ze staruszka drwi z niepelnosprawnych tak jaby ona nie nie byla ON........... ty sie uwazasz za najbardziej on na tej planecie a wszyscy inni to sumulanci oszukujacy panstwo....to tylko pokazuje twoj ogromny snobizm, brak kultury, egoizm, brak wychowania i ciezka nieuleczalana glupote... zal mi ciebie bardzo.>


DROGA Lilith IPON

TU, NIE WIDZE ABY 62NORBI03 W TYM WATKU NALATYWAL NA STARUSZKE. NATOMIAST WIDZE ZE TY NAJEZDZASZ NA NORBIEGO A JEDNOCZESNIE ZASMIECASZ WATEK AUTORSTWA  barnaba24. OJ NIE LADNIE, TAK NALATYWAC NA TEGO CO PISZE NA TEMAT. CHYBA WIEM, ZA CO DOSTALAS BANA NA NAPROMIENIOWANYCH. ZA NIEDOSTOSOWYWANIE SIE DO TAMTEJSZYCH TEMATOW W WATKACH. BO WIDZE, ZE KIERUJESZ SIE, TYLKO TYM ABY DOPIEC NORBIEMU. A NIE W TROSCE O KULTURE BO I TAKZE NIE MASZ POJECIA CO TO JEST "KULTURA". A JESLI ZAS CHODZI O SNOBIZM I EGOIZM, TO, TY TU, TE DWIE RZECZY, JAK NAJOKAZALEJ JE POKAZUJESZ.
Nadrzędny - Autor Lilith IPON Dodany 2010-09-03 16:42
buziaczku po pierwsze...skoro nie widzisz to otworz oczy i jeszcze raz to co norbi napisal przeczytaj.....po drugie nie masz pojecia za co dostalam na tym smiesznym portalu bana i i tak mam tego bana gleboko....po trzecie snobizm i egoizm to nie rzeczy a cechy charakteru, rzecz to krzeselko, stolik, ubranie :-) po raz ostatni ci pisze abys sie do mnie nie odzywal i nie pisal w nie swojej sprawie bo norbi umie sie sam bronic... a moze nie??
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-09-05 15:40
Lilth Ipon...
Przestańmy na siebie nalatywać jak messerschmitty za czasów II wojny światowej... OK... Ja wyciągam do Ciebie dłoń pojednania... Więc od dziś nie będziemy się "publicznie" wyzywać... OK???
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-09-05 16:40
Czy w końcu nie możecie rozwiązywać spraw waszego forum sami tylko wywalać wasze brudy tutaj? sami zobaczcie ile to już trwa
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-09-05 17:13
Liliht Ipon już nie jest użytkowniczką naszego forum...
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2010-09-05 17:44
Nas to naprawdę nie interesuje
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Startuje Integracja po polsku - dopiero teraz !!! (15446 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill