www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / czy pracodawca ma prawo tak postąpić? (4500 - wyświetleń)
- Autor julianna Dodany 2010-09-29 09:50
Witam! Pracujemy w ZPCHR. W tej chwili pracodawca każe nam pisać wypowiedzenia z pracy bo jak twierdzi"przepisy się zmieniły i na osobe które uzyskały stopień niepełnosprawności w trakcie zatrudnienia on nie dostaje dofinansowania".Czy to prawda? Twierdzi że zatrudni nas z powrotem w bliźniaczej firmie:(
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-09-29 22:38
A co dokładnie oznacza, że "każe wam pisać wypowiedzenia z pracy"? Czy każe Wam się dobrowolnie zwolnić? Jeśli tak, absolutnie tego nie róbcie. Jeżeli nie ma zamiaru Was dalej zatrudniać, niech sam Was zwolni. W innym wypadku wiele tracicie.
Natomiast obietnice o zatrudnieniu w bliźniaczej firmie włożyłam między bajki od razu... Bo niby dlaczego miałby to zrobić?
Nadrzędny - Autor julianna Dodany 2010-09-30 07:58
Też tak myślimy, że to jakieś oszustwo. Ale czy ktoś wie czy to prawda z tym dofinansowaniem?
Nadrzędny Autor chrupka79 Dodany 2010-09-30 08:38
Żaden problem podejdz lub zadzwoń do PFRON-u lub PCPR lub CPR powiedz jaką masz sprawę oni udzielą ci informacji szczegółowej ,adresy i telefony znajdziesz w internecie wystarczy że wpiszesz nazwę jednostki oraz nazwę miejscowości w której mieszkasz to pokieruje cię do najbliższej jednostki z w/w. Nie dajcie się oszukać on was nigdzie nie zatrudni tylko chodzi mu oto że jeżeli sami się zwolnicie to on na was oszczędzi całkiem ładną sumkę.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2010-09-30 11:33
julianno, w waszej obecnej sytuacji nie ma żadnego znaczenia jego argument (nawet gdyby był prawdziwy). Bo w takim razie czy zatrudniał was tylko po to, aby czerpać "zyski" z zatrudniania osób z orzeczeniami - z założeniem, że ileś tam osób "sobie załatwi" te orzeczenia? Czy chciał dawać pracę ON i prowadzić politykę zgodną z założeniami programu zatrudniania ON?
Pracodawca i tak może zwolnić każdego - bo np. uzna, że już mu się nie opłaca. Musi jednak przy tym zachować standardowe procedury, zgodne z KP. Ale nie może nikogo zmuszać, aby to zrobił dobrowolnie z jakiegokolwiek powodu. Tym bardziej, że wówczas będziecie pokrzywdzeni.

Nawet jeśli z dofinansowywaniem byłoby tak, jak piszesz (odpowiedź na to znajdziesz nawet na tym forum, poczytaj), jest to problem szefa a nie wasz - skąd weźmie pieniądze na wasze pensje czy odprawy. Niech się teraz martwi, skoro nie przemyślał wcześniej sprawy do końca.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-09-30 19:21 Zmieniony 2010-09-30 19:42
bluengel coś mi tu w Twojej wypowiedzi nie gra ale ja nie znam ZPCHR. Jak podpisywałam umowę o pracę było wyraźnie napisanie że na 3 lata. W ciągu 3 lat nie ma prawa pracowdawca zwolnić no ale to nie było teraz. Jak jest obecnie i na dokładkę w ZPCHR to nie wiem. Owszem kiedyś też były kanty w tym zatrudnianiu ON....

A może tu znajdzie się odpowiedź? (Prawo Pracy)
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2010-09-30 20:35
Ella, nawet w Twoim przypadku wtedy nie oznaczało to, że szef nie mógł Ciebie zwolnić przed upływem tych 3 lat - np. za rażące naruszenie, nie wypełnianie obowiązków albo słabą wydajność itp. . On musiał jedynie utrzymać stanowisko, ale osoba na nim mogła się zmieniać.

Ale autorka wyraźnie napisała o innej sytuacji - próbie uzyskania finansowania na osoby, które uzyskują orzeczenie w trakcie pracy.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-09-30 20:41 Zmieniony 2010-09-30 20:44
bluengel tak się składa że tam było ciekawe zdanie w umowie - obie strony muszą dotrzymać umowy bez zmian jej. Dlatego napisałam że nie znam ZCHPR. Poza tym kasę za mnie wziął i wydał od razu za 3 lata.......
Więcej nic nie wiem na ten temat a już obecnie to zerowe wiadomości
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2010-10-01 09:29
Ciekawy zapis. Wprawdzie nielegalny z punktu widzenia prawa pracy a więc i tak nie miał mocy prawnej, ale ciekawy:)
Nieważne, jak sama napisałaś, to już przeszłość i nie o to chodzi autorce wątku.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-10-01 15:57
Wiem dlatego podałam stronkę. Ta stronka mieści się w tegotygodniowym "Biuletynie ON"
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2010-10-04 13:09
Nie ważne czy ma prawo czy nie, tylko czy ewentualnie sąd pracy da tobie wiarę czy pracodawcy.

Jeśli firma chce kogoś zwolnić to i tak go zwolni. Będzie szukać, węszyć a jak ci się noga powinie to pracodawca będzie już czekał z wypowiedzeniem albo dyscyplikanrką.

Pracodawcy to cwane lisy i dobrze wiedzą kiedy im się opłaca naginać a kiedy nawet je łamać. Oni już to mają skalkulowane.

Faktycznie przepisy się zmnieniły i ten kto dostał stopień niepełnosprawności podczas zatrudnienia, to firma kasy na niego nie dostanie.

Pracodawca Twierdzi że "zatrudni nas z powrotem w bliźniaczej firmie:( " Pituś bajduś, Kaczyński obiecywał, Tusk obiecywał wszyscy obiecywali, że będą obiecywali i na tym się skończyło.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / czy pracodawca ma prawo tak postąpić? (4500 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill