www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / dotyczy naliczenia emerytury (4529 - wyświetleń)
Autor elzanowska@interia.pl Dodany 2011-02-05 15:21
Moja sprawa jest nieco skomplikowana i obawiam się,że nie ma drugiej takiej osoby z tymi problemami,ale próbuję, może ktoś mi pomoże:otóż pierwszą pracę rozpoczęłam w 1972r,zaraz po ukończeniu szkoły średniej i pracowałam do 30 września 1989r czyli  pełne 17 lat ,po czym zwolniłam się,gdyż objęłam gospodarstwo rolne i przez następne 18 lat płaciłam kRUS,,gdzie składki były wliczane do stażu pracy a w2007 r przeszłam na emeryturę ZUS-owską po łącznym przepracowaniu 35 lat,i tu zaczyna się problem, bo do wyliczenia emerytury zgodnie z przepisami ,liczy się ,20 ostatnich lat pracy i z tego 10 najlepszych,i tu jest mój problem, ponieważ ,ja w ciągu ostatnich 20 lat od ubiegania się o emeryturę,mam tylko 3 lata przepracowane bo pozostałe lata  są w latach 30 mojej pracy zawodowej,a ,że miałam prawo jako osoba urodzona w 1952 r do wcześniejszej emerytury,to chciałam skorzystać z emerytury a ZUSIE a nie w KRUSIE.Moje pytanie brzmi; czy w tym czasie od 2007r wyszedł nowy przepis który mówi,że podstawą do obliczenia emerytury  mogą być brane wszystkie lata przepracowane ,a nie tylko 20 lat ostatnich....pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / dotyczy naliczenia emerytury (4529 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill