www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Dziecko-ADHD i opóźnienie w rozwoju (6359 - wyświetleń)
- Autor Magda2007 Dodany 2011-02-01 12:27
Witam
Moj synek ma stwierdzone ADHD przez neurologa oraz psychologów. Jest opóźniony w rozwoju ma 4 latka ale umysł 1,5 letniego dziecka. Nie mówi, sam nie je, sam nie ubiera się itd.  Ma przyznane wczesne wspomaganie rozwoju dziecka. Mam pytanie czy nalezy mu się zasiłek lub świadczenie pielęgnacynje? Niestety nie mogę pracowac synek wymaga stałej opieki.
Nadrzędny - Autor ania_sb Dodany 2011-02-02 07:21
Magda2007 Po prostu spróbuj, złóż wniosek,i czekaj.Będąc u neurologa poproś o skierowanie na TKgłowy ,jeśli będą zmiany to opis[ksero]dołącz do wniosku lub pokarz na komisji.Piszę Ci tak jak to u nas było,życzę powodzenia.
Nadrzędny - Autor nova Dodany 2011-02-02 15:14
Zasiłek pielęgnacyjny - na pewno, co do swiadczenia to o tym decyduje komisja. Jest to duże opóźnienie w rozwoju umysłowym, więc jeśli masz na to ''papiery'' to spokojnie stawaj na komisję.
Nadrzędny Autor luneczka Dodany 2011-02-18 22:26
Witam,
Jestem studentka 5 roku Pedagogiki Rewalidacyjnej(Specjalnej) i pisze prace mgr na temat opinii rodziców na temat metody dogoterapii. Interesuje mnie opinia rodziców na temat tego rodzaju terapii i ewaluacja ich poglądów w miarę długości stosowania terapii u ich dzieci.
Temat jest mi bliski gdyż prywatnie czas także poświęcam dogoterapii (poszerzam wiedzę, umiejętności).
Z góry dziekuje za poświęcony czas, wyniki bardzo mi pomogą w napisaniu mojej pracy. Zaznaczam że ankieta jest anonimowa, a wyniki wykorzystane będą wyłącznie w celach naukowych.
http://www.ankietka.pl/ankieta/53729/postrzeganie-dogoterapii-przez-rodzicow-dzieci-niepelnosprawnych.html
Nadrzędny Autor iosiecka Dodany 2011-02-23 17:08
świadczenie pielęgnacyjne przysługuje dla osoby która zrezygnowała z zatrudnienia, aby zajmować się osobą, u której stwierdzono niepełnosprawność u dzieci do lat 16 ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze  znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji i znaczny stopień niepełnosprawności powyżej 16 roku życia
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Dziecko-ADHD i opóźnienie w rozwoju (6359 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill