www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Podatek od czynności cywilno - prawnych - HELP (2135 - wyświetleń)
Autor stasiekpl Dodany 2007-01-15 14:23
Szanowni koledzy i koleżanki,

Mam problem dotyczący podatku od czynności cywilno-prawnych.
Kupiłem samochód i jako osoba niepełnosprawna o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności jestem zwolniony od w/w podatku. Ustawa mówi że ciężar tgo podatku ponoszą solidarnie obie strony umowy kupna sprzedaży w/w przedmiotu, czyli w moim przypadku obciążony podatkiem jest sprzedający w wysokości 1/2 całości czyli 1%.
Jednak w umowie kupna-sprzedaży którą zawarłem jest paragraf mówiący o tym, iż ponoszę w całości podatek od czynności cywilno-prawnych, czyli tak naprawdę jego połowę (1%). Tylko czy Urząd Skarbowy właściwy dla mojego miejsca zamieszkania przyjmie ode mnie deklarację dot.tego podatku? Gdyż jako zwolniony od podatku nie jestem zobligowany do składania deklaracji podatkowej.
No i pytanie 2, czy zapis w umowie kupna sprzedaży, że ponoszę w całości koszty podatku od czynn.cyw.prawnych, jest zgodny z prawem i gdybym wogóle nie opłacił tego podatku (w moim przypadku 1%) to czy sprzedawca mógłby dochodzić zwrotu podatku przeze mnie na drodze cywilnej (jeżeli US ściągnąłby z niego należny 1%) i czy miałby racje?

pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Podatek od czynności cywilno - prawnych - HELP (2135 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill