www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / hiogiena osób niepełnosprawnych (4166 - wyświetleń)
- Autor kajek Dodany 2011-11-13 18:05
Witam! Mój młodszy brat jest niepełnosprawny. Mamy problem z dbaniem o jego higienę jamy ustnej. Ma niesprawne raczki, więc sam sobie ząbków nie umyje. Mama tez nie jest mu w stanie myć ich pastą do zębów, bo mógłby się zachłysnąć wodą z pastą. Żaden lekarz nigdy nam nie podpowiedział jak można sobie z tym radzić. Proszę podpowiedzcie mi czy macie podobny problem ze swoimi dziećmi? Czy macie jakąś alternatywę dla mycia zębów? Jak można rozwiązać ten problem?
Nadrzędny Autor maka Dodany 2011-11-15 08:48
Moja córka jest wiotka i całkowicie niepełnosprawna ruchowo. Sadzamy ją w krzesełku lub u siebie na kolanach i pochylamy głowę do przodu. Zęby myjemy szczoteczka elektryczną z minimalna ilością pasty. Dzięki pochyleniu głowy do przodu nadmiar wody (pasta także) wypływaja jej z buzi na pieluszke rozłożona pod szyją. Usta płukamy po myciu tylko poprzez wielokrotne płukanie szczoteczki i mycie nią po raz kolejny ząbków. 

pozdrawiam, marta
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-11-25 20:47
Kajtek, a może myć tak jak niemowlakom jamę ustna przy aftach? Gazę na palec i wodą przegotowaną ze środkami dezynfekującymi, rumiankiem i p/grzybiczymi przecierać zęby i język? Warto spróbować. Popytaj w aptekach obecnie jest sporo środków.
Pozdrawiam :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / hiogiena osób niepełnosprawnych (4166 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill