www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Tagi: UWAGA!, Kościół katolicki, Oszustwa Rozmiar tekstu: st (9985 - wyświetleń)
- Autor poczta12 Dodany 2010-12-30 18:05
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/oszust-zalozyl-koloratke-i-zarabial-miliony,1,4093897,region-wiadomosc.html

Tagi: UWAGA!, Kościół katolicki, Oszustwa Rozmiar tekstu: standardowyRozmiar tekstu: średniRozmiar tekstu: dużyOdsłuchaj Oszust założył koloratkę i zarabiał milionydzisiaj, 12:13
NP / Uwaga! TVN
Podawał się za księdza i benedyktyna. Pod szyldem dobroczynnego stowarzyszenia zorganizował ogólnopolską sieć wolontariuszy, zbierających pieniądze na pomoc niepełnosprawnym. W oficjalnych sprawozdaniach wykazywał kwoty rzędu 20–30 tysięcy rocznie, ale z ustaleń reporterów UWAGI! wynika, że zbierał od dwóch do czterech milionów złotych. Nie wiadomo, co się stało z pieniędzmi.

Nazwisko Jacka K. nie widnieje w żadnym oficjalnym wykazie polskich duchownych. W 2005 roku mężczyzna założył Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie i Osobom Niepełnosprawnym. SPRiON uzyskał zgodę Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na kwestowanie w całym kraju.

Fałszywy ksiądz zarabiał miliony - zobacz reportaż "UWAGI!" TVN:

Po interwencji UWAGI! MSWiA cofnęło pozwolenie na zbiórki publiczne dla SPRiON-u. Sprawa podejrzanej

działalności Jacka K. trafiła już do prokuratury
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2011-01-03 20:31
Przysłowie mówi: "Okazja czyni złodzieja". Tę starą prawdę wykorzystał oszust. Ze względu na charakter tego oszustwa warto się zastanowić jak to się stało i dlaczego tak długo mógł oszust działać.

Powszechnie w Polsce ksiądz jest postrzegany jako osoba godna zaufania - to po pierwsze.
Drugim elementem pozwalającym na to oszustwa było -również powszechnie spotykana -  czołobitność/płaszczenie się urzędników państwowych na widok osoby ubranej w sutannę. Widząc strój urzędowy funkcjonariusza Kościoła urzędnicy zapominają o prawnych procedurach, byle tylko spełnić księżowskie życzenia.
Trzecim elementem tej układanki jest pozbycie się przez państwo obowiązku troski o swoich obywateli. Zamiast utworzyć specjalne urzędy, które pod kontrolą państwa udzielałyby pomocy, ten obowiązek przekazało do organizacji pozarządowych. Głównie zajmują się tym organizacje kościelne. Dzisiaj mało kto słyszy o Polskim Czerwonym Krzyżu. Za to głośno jest o Caritasie i innych kościelnych ośrodkach pomocy.

I właśnie te elementy wykorzystał oszust. Nie dziwmy się więc, że ludzie mu ufali, bo w nim widzieli osobę duchowną.  Nie dziwmy się, że oszust żerował na osobach niepełnosprawnych, gdyż to otwierało przed nim ludzkie serca i portfele.

Czy można było tego uniknąć?  Oczywiście, że można było.
To państwo powinno troszczyć się o swoich obywateli pod każdym względem i od chwili narodzin aż do śmierci. Jeżeli nie spełnia tego, to przekazując ten obowiązek organizacjom pozarządowym państwo powinno zapewnić bieżącą ich kontrolę, a nie tylko na podstawie rocznych sprawozdań. Wówczas już na samym początku działalności oszust byłby zdemaskowany.
Nadrzędny Autor 123456 Dodany 2011-01-04 17:09
a widzisz mówisz moim językiem tylko bardziej wyraznie bez błędów co morze nie
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2011-01-04 17:06
no i dobrze a mówią że w polsce nie ma złodziei i policja jest dobrze opłacana tak według mnie to nie jego powinni ukarac lecz ludzi którzy z nim współpracowali gdyż dzisiej karzdy morze podać się za kogoś innego i bardzo prosty sposub morze komuś namieszac tak ze ten ktoś nie bedzie w koncu wiedział czy to dobry czy zły człowiek daje przykłąd ostatnio znalałem komurke za miejwiecej 2000tysiączki i co nie znałem prawa bo niby zkont za jakieś 2 dni póka do mnie policja i mówi iz ukradłem no ico jestem potencjalnym złodziejem jednak mnie zdążyli wyczaic gdyż aparat tego typu mają wewnątrz wbudowany gps czy coś podobnego niestety na ludzka głupote niema mocnych takich ludzi nie powinni zamykać tylko stawiac na wysokich stanowiskach dlatego iż im więcej inicjatywy i pomysłuw zostanie zaprojektowanych w ich głowach tym lepiej nam wzsystkim będzie  a co do koścoła w polsce to zgraja bałwanów już dawno przestałem wierzyć wjakiegoś boga i jest mi ztym dobrze gdyz uwolniłem się od kłopot.ów  jeślichodzi o umieranie a na tym to wszystko polega jak masz umrzec to i nic ci njie pomorze a wypadek czyszby zemsta boga to dlaczego giną niewinne dzieci nie tylko w polsce jest wiele innych kwesti wiary i nie tylko w chrzećijaństwie lecz wszędzie najlepiej by było gdyby prokuratorzy byli uczciwsi tak naprawde uczciwi jeszcze pozwólcie iż powruce do religii niby bóg powiedział do kobiety że w bulach bedziesz rodziła dzisiaj są środki znieczulające lecz co mo do zwierzat one terz cierpią w bólach i nie tylko przy porodzie a co przy zabijaniu no za daleko zaleciałem życze miłego roczku i niech most kosmicznego światła pozostanie z wami na ten i na przysze lata
Nadrzędny Autor poczta12 Dodany 2011-01-12 18:03
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/krakow/student-oszukal-ponad-dwa-tysiace-osob,1,4105335,region-wiadomosc.html

Tagi: Oszustwa, Studenci, Kraków, Małopolska Rozmiar tekstu: standardowyRozmiar tekstu: średniRozmiar tekstu: dużyOdsłuchaj Student oszukał ponad dwa tysiące osób27 minut temu
SG / PAP
Za oszukanie ponad 2,3 tys. osób z całej Polski pod pozorem oferowania pracy chałupniczej w internecie odpowie przed krakowskim sądem student renomowanej krakowskiej uczelni Krzysztof W.

- Prokuratura Rejonowa dla Krakowa-Krowodrzy skierowała w tej sprawie akt oskarżenia do sądu - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska.

Prokuratura oskarżyła studenta, że od lutego do sierpnia 2010 roku oszukał 2 tys. 302 osoby z całej Polski na kwotę 18 tys. 600 zł.

Mechanizm przestępstwa polegał na tym, że Krzysztof W. oferował za pośrednictwem internetu możliwość pracy chałupniczej, związanej m.in. z oprawą książek, składaniem długopisów, sklejaniem kopert. Podawał przy tym fikcyjne dane rzekomej firmy, a podjęcie współpracy uzależniał od wpłacenia przez każdą osobę 8 zł na jego konto.

W rzeczywistości, jak ustaliła prokuratura, nie prowadził on żadnej działalności gospodarczej i nie zamierzał z osobami wpłacającymi pieniądze podejmować żadnej współpracy.

Prokuratura dowiedziała się o sprawie od jednego z banków, zaniepokojonego ilością wpłat po 8 zł, które mogły budzić podejrzenia co do legalności operacji.

W śledztwie Krzysztof W. przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i wyjaśnił, że pieniądze, które wpłynęły na jego konto wydał na swoje potrzeby. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Jak okazało się w toku śledztwa, student już wcześniej został skazany na karę w zawieszeniu za wyłudzenie kredytu bankowego.
Nadrzędny - Autor kubam3 Dodany 2011-02-05 21:51
Kościół to jest samo oszustwo. W 1991 dałem Caritasowi pieniądze na pomoc głodującej Ukrainie i tak się złożyło, że widziałem całą akcję, bo w tym czasie pojechałem na Ukrainę i 80% żywności się zmarnowało, bo polscy księża dawali tę żywność tylko katolikom. Tak jest przeprowadzana większość akcji Caritasu gdzie część pieniędzy i darów znika pod sutannami.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2011-02-06 21:01
Jak możesz tam mówić. Jeszcze na ciebie ekskomunikę nałożą,... ale zdejmą ją za 10 tys. złotych :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2011-02-07 01:12
Nic ując i nic dodać...
Nadrzędny - Autor migotka Dodany 2011-03-20 13:37
A jakby się przebrał za ślepca, to też winni by byli wszyscy niewidomi?? Razem ze Związkiem Niewidomych??
Paranoja, woda na młyn antyklerykałom, to takie typowe.
Nadrzędny Autor 123456 Dodany 2011-04-08 10:54
możesz trochę jasniej j to opisać z tym młynem bo ja słyszałem tylko o jednym młynie tym z Watykanu iż dla wiernych bardzo wolno mieli natomiast dla kleru mało wiatraka nie urwie
Nadrzędny Autor 123456 Dodany 2011-04-08 10:51
ja by chciał by na mnie w końcu nałożyli ekskomunikę byłbym pierwszym w Polsce w tych czasach i przeszedł bym do historii jako antychryst staram się jak mogę najlepiej i nic dobrze dbają o moja dusze wiec sobie hasam tu i tam bo nic mi nie grozi ze strony złego hahahahahahaha
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Tagi: UWAGA!, Kościół katolicki, Oszustwa Rozmiar tekstu: st (9985 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill