www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / renta socjalna a własna działalność gospodarcza (3588 - wyświetleń)
- Autor magkar81 Dodany 2011-04-09 08:14
Witam . Czy może ktoś mi poradzić i wytłumaczyć czy mogę założyć działalność gosp.. i pobierać rente socja.. ???
Jeśli tak to czy są jakieś limity zarobków miesięcznych , lub limity na wystawionych fakturach , które raz w miesiącu wystawiał bym firmie której świadczył bym usługi związane z moją działalnośćią jaką bym prowadził .
Proszę o poradę i podpowiedzi jak mogę to załatwić ?
Nadrzędny Autor danielxs Dodany 2011-04-12 10:20
oj znawcą nie jestem ale z tego co słyszałem to niestety nie można jednocześnie prowadzić własnej działalności i pobierać renty jakiejkolwiek, poczekaj co ci odpisze centrum integracja
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-04-12 11:39
Osoba pobierająca rentę socjalną, będzie miała ją zawieszoną w momencie rozpoczęcia działalności gospodarczej, chyba że, skorzysta z 24 miesięcznej ulgi (w opłacaniu składki ZUS) dla osób rozpoczynających działalność po raz pierwszy lub po upływie 5 lat do czasu zakończenia poprzedniej działalności.
Tym samym, rencista socjalny może przez 24 miesiące prowadzić działalność gospodarczą i równolegle otrzymywać rentę z ZUS (niezależnie od osiąganych przychodów).

Podstawa prawna:
Art. 10. Ustawy dnia 27 czerwca 2003 r. o rencie socjalnej
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / renta socjalna a własna działalność gospodarcza (3588 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill