www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / problem renta socjalna???????? (9482 - wyświetleń)
- Autor arturos167 Dodany 2006-11-29 22:05
Witam!!!

Może najpierw historia  jestem od 10 lat na recie socjalnej uprzednio wypłacanej przez MOPS od dwóch lat w Zusie mam choroby wrodzone czyli wadę serca oraz urodziłem się ze  zniekształconą nogą krótszą 4cm w późniejszym terminie zaczęły się kłopoty z kręgosłupem w każdym bądź razie leczę się u kardiologa,ortopedy,reumatologa oraz neurologa dzieciństwie przebyłem operację na nogę w wieku dwóch lat oraz na serce w wieku 4lat ledwo przeżyłem.Od pięciu lat choroba serca się nasiliła pogorszyło się dużo moje ekg oraz echo serca , przejdźmy do sedna jak uprzednio wspomniałem renta socjalna wypłacana była prze MOPS dwa LATA TEMU STANąłEM PIERWSZY RAZ DO Zusu i co się okazało orzecznik stwierdził że jestem częściowo niezdolny do pracy, a nie jak poprzednio orzecznicy w Powiatowym zespole do spraw orzekania o niepełnosprawności jakie było moje zdziwienie no cóż odwołałem się do zusu oczywiście odrzucono ,później odwołałem się do sądu i co sąd orzekł że jestem jednak całkowicie niezdolny do pracy czyli dostałem umiarkowany stopień niepełnosprawności na dwa lata .

dwa tygodnie temu stawiłem się ponownie na komisję w zus wchodzę na wezwanie orzecznika i co widzę siedzi przede mną orzecznik który zabrał mi rentę dwa lata wcześniej no myślałem że zemdleje po przeczytaniu dokumentów kazał mi wyjść to wszystko trwało może 5min. za chwilkę mnie wezwał dał mi skierowanie do konsultanta kardiologa za trzy dni stawiłem się u konsultanta człowiek  wyglądający bardzo podejrzanie z dziwnym cwaniackim uśmieszkiem na twarzy mnie przywitał i oznajmił mi że jeszcze moje dokumenty nie dotarły z zusu ja oczywiście wyciągnąłem  kopie i mu dałem przegladnął pytał się co mnie boli mówię że serce duszności itd on mi mówi że serce mnie boli od krzywego kręgosłupa no myślałem że mnie trafi zaraz coś, ale się nic nie odezwałem no przecież on jest lekarzem on wie lepiej jak ja się czuję to jest żenujące w każdym bądź razie  po 13dniach otrzymałem orzeczenie stopień niepełnosprawności i organizmu nie powodujący całkowitej niezdolności do pracy  czeka mnie złożenie sprzeciwu w zusie itd itd Jeszcze jedno stanąłem również w Powiatowym zespole do spraw orzekania o niepełnosprawności lekarz oznajmił mi że jestem całkowicie osobą niezdolną do pracy otrzymałem umiarkowany stopień niepełnosprawności spytałem go jak z moim zdrówkiem czy będzie dobrze odpowiedział mi że sam wiem najlepiej jak się czuję on by niechał być na moim miejscu szczery aż do bólu ale niestety taka jest prawda tak się czuję do tego jeszcze upodlony przez ZUS CHORA INSTYTUCJE,TO JEST JUż KONIEC MOJEJ HISTORII...

NIEROZUMIEM TEGO UPRZEDNIO  SąD STWIERDZIł UMIARKOWANY STOPIEń NIEPEłNOSPRAWNOśCI POWIATOWY ZESPół DO SPRAW ORZEKANIA O NIEPEłNOSPRAWNOśCI RóNIEż A ZUS NIE O CO TU CHODZI???????

Moje pytanie brzmi następująco czy jak napiszę sprzeciw do ZUSU to czy mogę w tym samym terminie napisać odwołanie do sądu czy nie czy muszę czekać co podejmie Zus aha bo już zapomniałem o tym czy do sądu piszę również odwołanie czy już Zus przesyła do sądu?

Moje orzeczenie wygląda następująco stopień niepełnosprawności i organizmu nie powodujący całkowitej niezdolności do pracy  czyli jak ja mam to rozumieć częsćiowo czy całkowicie zdolny do pracy jak ja mam to rozumieć bo tu więcej nic nie pisze

Ps. Proszę fachowców o pomoc z góry dziękuję apropo jeżeli ktoś chce adres gdzie przyjmują cudotwórcy którzy w 5min uzdrawiaja chętnie podam- żarty na bok oni sobie żartują ze stanowiska które reprezentują brak mi słow!!!!!

Pozdrawiam Wyleczony przez cudotrwórcę po raz drugi
Nadrzędny Autor arturos167 Dodany 2006-11-30 20:58
Witam!!!

Przepraszam czy któryś z fachowców jest mi w stanie odpowiedzieć na moje pytanie?

Pozdrawiam artur
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-01-05 10:42 Zmieniony 2007-02-02 09:26
W Polsce obowiazuja dwa równoległe, niezależne systemy orzekania o niepełnosprawności: do celów rentowych /np. ZUS/ i do celów pozarentowych - Miejskie/Powiatowe Zespoły Orzekania o Niepełnosprawności.  Posiadanie orzeczenia o umiarkownym stopniu niepełnosprawnosci nie jest równoznaczne z wydaniem  przez ZUS orzeczenia o całkowotej niezdolnosci do pracy.
Więcej informacji można znaleźć  w naszej publikacji " Osoby niepełnosprawne- od rehabilitacji do pracy"
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/14850
Zgodnie z obowiązującymi przepisami nie ma katalogu schorzeń i odpowiadajacych im stopni niepełnosprawnosci. Ustalenia całkowitej niezdolności do pracy dokonuje lekarz orzecznik Zakładu.  Renta socjalna przysługuje osobie pełnoletniej całkowicie niezdolnej do pracy z powodu naruszenia sprawności organizmu, które powstało:
  1)  przed ukończeniem 18. roku życia;
  2)  w trakcie nauki w szkole lub w szkole wyższej - przed ukończeniem 25. roku życia;
  3)  w trakcie studiów doktoranckich lub aspirantury naukowej.
Od decyzji w sprawie renty socjalnej wydanej przez jednostkę organizacyjną Zakładu lub przez organ emerytalno-rentowy osobie ubiegającej się o rentę socjalną przysługują środki odwoławcze przewidziane dla decyzji w sprawach emerytur i rent w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych.  Od orzeczenia lekarza orzecznika przysługuje sprzeciw do komisji lekarskiej ZUS w ciągu 14 dni od dnia doręczenia tego orzeczenia. Sprzeciw wnosi się za pośrednictwem jednostki organizacyjnej ZUS właściwej ze względu na miejsce zamieszkania osoby zainteresowanej.
Komisja lekarska, rozpatrując sprzeciw lub zarzut wadliwości, dokonuje oceny niezdolności do pracy.
Zgodnie z przepisami istnieje możliwość wniesienia do Sądu Pracy Ubezpieczeń Społecznych odwołania od decyzji ZUS. Odwołanie takie wnosi się za pośrednictwem ZUS.
http://www.zus.pl/swiadcze/emer015.htm
Osoba posiadająca orzeczenie  o co najmniej umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, nieposiadająca dochodów i jednocześnie spełniająca kryteria wynikające z ustawy o pomocy społecznej moze ubiegać sie o przyznanie zasiłku stałego
http://www.pomocspoleczna.ngo.pl/x/72550
                                                                                                                                                                                                                                                                     
Nadrzędny Autor arturos167 Dodany 2007-01-24 21:21
Witam!!!

To ponownie ja  napisałem sprzeciw wezwano mnie ponownie na komisję i co czyżby cud niestety zdolny do pracy no cóż taka karma spróbujemy szczęcia w sądzie nóż widelec uda sie podejrzewam że zabrali mi rentę juz dwa lata temu  ponieważ od kilku lat pracowałem najpierw w zakładzie pracy chronionej ponad dwa lata niecałe trzy ,a później  Rzeszowie w firmie ochroniarskiej z Krakowa w sumie tylko przy monitoringu ale pracowałem dobra robota aha mała pomyłka dwa lata temu niestety sąd mi nie przyznał renty i  przez te dwa lata przepracowałem w Rzeszowie w sumie było ok od 10 do 12 dni w miesiącu można było się zamieniać takiej pracy tylko szukać ale co dobre szybko sie kończy zabrali służbowy samochód nie opłacało się już jeździć chociaż pensja była nawet 1200zł ale to 76km . Teraz pewnie ZUS przewertował moje dokumenty i doszukał się działalności gospodarczej przeze mnie prowadzonej jedna firma jest remontowo-budowlana a druga Firma Handlowa Usługowa tylko  handel hurtowy pewnie na ZUSIE zrobiło to wrażenie na firmie remontowej nie ma duzych zarobków trzeba jeszcze troszkę poczekać aby się polepszyło ale jako Firma Handlowa  zarobiłem prawie 40tys.na rączkę  zł chyba Zus był w szoku ale przecież i urząd skarbowy zarobił i Zus chyba na tą rentę zarobiłem nieprawdaż na szczęscie ze zdrówkiem nie jest tak źle to sie jeszcze troszke popracuje i zarobi  więcej niz ta ich cała rencina .Dobra ale przejdźmy do sedna mam w sumie stopień niepełnosprawności nadany umiarkowany także płacę tylko zdrowotne ale podobnież od lipca niepełnosprawni będą płacić cały ZUS od jakiegos czasu jest zwalczanie przciwbezrobociu a raczej dla aktywnych z główką na karku  płaci się sporo mniejszy Zus tylko zdrowotne i co poniektóre składki wychodzi około 300zł czy np. od Lipca będę mógł uczestniczyć w tej całej pięknej sprawie czy nie?Czy poprostu mnie to ominie jako że działalnośc mam już od jakiegoś czasu 
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / problem renta socjalna???????? (9482 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill