www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Prawo jazdy.. (3137 - wyświetleń)
- Autor piekar Dodany 2009-10-29 16:29
Witam Czy ktoś z was jest chory na Dystrofię mięśni i posiada prawo jazdy??? a moze inne powazne schorzenie  i kieruje samochodem??

Pytam bo jest chory na dystrofie.. postac obreczowo konczynowa,  i kazdy uwaza ze jezdze super autem, niemam z tym zadnych problemow. mam problem z chodzeniem ze wstawaniem itp.. mam prawko od 2002 roku i moj stan zdrowia od tamtego czasu sie NIE Pogorszyl.,, neurolog u ktorego sie lecze uwaza ze nie dam rady prowadzic samochodu nie widzac nawet jak mi idzie itp itd. moze dlatego ze to stara baba.. czy sa jacys lekarze wyspecjalizowani w tej sprawie??? ktorzy wydaja decyzje czy osoba moze kierowac autem?? Czytalem ze w dzisiejszych czasach niema schorzenia ktore by dyskawlifikowalo osobe ktora chce kierowac samochodem.. pewnie troche chaotycznie napisalem ale mam nadzieje ze wiadomo o co chodzi :-)
Nadrzędny - Autor kropka Dodany 2009-10-29 17:26
Nie bardzo rozumiem - jeśli masz prawo jazdy i jeździsz - to o co chodzi?
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-10-29 17:48
Kropko - prawdopodobnie chodzi o badania kontrolne. Po X latach (zależnie od tego na jak długo wydano prawo jazdy), lekarz musi potwierdzić, że dana osoba nadal jest zdolna do prowadzenia pojazdu.

Piekar - zapytaj w szkole, w której robiłeś prawo jazdy (jak rozumiem choroba była już wtedy jawna i był to ośrodek szkolący również niepełnosprawnych kierowców). Oni powinni wiedzieć jacy lekarze w okolicy np. opiniują ich kursantów (tak np. pozwolenie dostałam ja - nie miałam już czasu iść do swojego lekarza, więc kierownik szkoły polecił mi orzecznika w pobliżu miejsca odbywania się kursu).
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-10-29 17:44
O pozwolenie od lekarza. Tak ja to zrozumiałam. Bez takiego papierka niestety nie każdy może prowadzić auto.
Nadrzędny Autor kropka Dodany 2009-10-29 17:50
Ella - ja jestem tez kierowcą i wiem o czym mówię. Jeśli człowiek ma prawko od 2002 r. i jeździ to chyba wie jak to się załatwia. Prawdopodobnie miał prawko na czas określony. 
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-10-29 19:58
I oto mi chodziło kropko.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Prawo jazdy.. (3137 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill