www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / zwolnienie lekarskie - renta (8605 - wyświetleń)
- Autor ejfib Dodany 2011-07-31 20:55
Witam, Mam taką sprawę: Od 04.01.2010 byłam na zwolnieniu 182 dni, potem 3 miesiące zasiłku rehabilitacyjnego. Wróciłam do pracy i wysłano mnie na urlop. Dowiedziałam się, że po powrocie dostanę wypowiedzenie, chyba mnie to wszystko przerosło - w moim wieku utrata pracy graniczy z wegetacją. Poszłam do swojego lekarza i wystawił mi zwolnienie "na pozbieranie się", potem kolejne zwolnienie i skierowanie do psychiatry. Zus odmówił wypłaty zasiłku chorobowego, więc złożyłam odwołanie do Sądu - kolejne zwolnienia lekarz wystawiał do 182 dni, czyli do 24 maja 2011r. W między czasie dr psychiatra skierowała mnie na rentę. Otrzymałam orzeczenie o niezdolności do pracy na okres do końca lipca 2012r. Sprawę w sądzie mam wygraną (tak mówi biegły sądowy - stwierdził, że są to dwie inne choroby i nie wie dlaczego zus nie chciał mi wypłacić zasiłku) W sądzie jest zaznaczone , że okres o którym mowa, to choroba od 22.11.2010 do 14.02.2011r. Wiem , że jak wygram sprawę zus powinien mi wypłacić za całe zwolnienie. Jednak problem jest z tym, że od 01.03.2011r. mam przyznana rentę (nie mam jeszcze decyzji - czekam) i Zus mówi, że prawdopodobnie będę miała wstrzymaną rentę do momentu zakończenia sprawy w sądzie. A wiadomo jak to sąd, nawet jak będę miała wyrok na moją korzyść, to Zus może złożyć odwołanie i tak sprawa może się ciągnąć jeszcze ze 2 lata. Czy jest jakaś ustawa mówiąca o tym, że powinnam mieć wypłacaną rentę.... proszę o podpowiedź nie wiem gdzie mam się udać i co robić, a długi rosną, a kasy nie widać. Pozdrawiam Ewa
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2011-08-01 07:11 Zmieniony 2011-08-01 07:15

>Od 04.01.2010 byłam na zwolnieniu 182 dni, potem 3 miesiące zasiłku rehabilitacyjnego>


Ewa Fibich (dane o sobie podałaś w  profilu), w Internecie jest Twoje ogłoszenie: "Rozliczę osoby z Urzędem Skarbowym, wypełnię PIT-Y, solidnie". Jest też data, która mówi że na zwolnieniu lekarskim ogłaszasz chęć pracy.
Jak naprawdę jest?
Odnośnik link napiszę na priv.
Nadrzędny - Autor ONAMaZawszeRacje Dodany 2011-08-01 07:52
A ja się pytam jak to się stało, że dostałaś w ogóle rentę na coś takiego???
Nadrzędny - Autor ejfib Dodany 2011-08-01 08:30 Zmieniony 2011-08-01 08:46
Dawałam ogłoszenie o rozliczeniu pit. Niestety nie udało mi się rozliczyć ani jednego formularza - brak chętnych. Chęć zarobku w czasie zwolnienia - no właśnie od listopada 2010r. nie mam żadnych pieniędzy, więc chciałam choć 20 czy 30zł zarobić rozliczając pit. Choroba kręgosłupa,(2010 rok) (wówczas rehabilitacja itd..) nie stawiały problemu, aby przez 10 min rozliczyć pit. Trudno, napisałam na forum z prośbą o pomoc, a widzę, że to tak nie do końca działa. Trudno....Tak to już jest, że ciężko w życiu bywa. Druga sprawa - jak dostałam rentę. Mam taką chorobę, że lekarze orzekli, iż jestem niezdolna do pracy na 1 rok - mam nadzieję, że po tym okresie będę mogła podjąć pracę. Nie rozumiem "że dostałaś w ogóle rentę na coś takiego???" na co takiego???  Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor ejfib Dodany 2011-08-01 08:47
Jednak widzę, że pomocy, to nie ma się co spodziewać, zapłacić prawnikowi, na e-porady ... dziękuję wszystkim za miłe słowa
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-08-01 09:17
Rzeczywiście, w weekend relatywnie rzadko odpowiadam na pytania z forów i e-mail.
Nadrzędny Autor ejfib Dodany 2011-08-01 09:27
Witam, natomiast dostałam odpowiedź na skrzynkę e-mail pisząc osobno do Centrum, za co dziękuję. Pozdrwiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / zwolnienie lekarskie - renta (8605 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill