www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Czy mam szanse odzyskać rentę socjalną (8453 - wyświetleń)
- Autor luśka12 Dodany 2011-05-12 10:28
Witam

Jestem tu pierwszy raz  szukam rad nad moim problem w skrócie  opisze historię .
Więc 3 lata temu zabrano mi rentę socjalną a miałam ją  przez 5 lat .Choruje na skrzywienie kręgosłupa  (skolioze) wykryto ją jak miałam 6 lat
2003 roku Powiatowy Zespół d/s Orzekania o Niepełnosprawności wydał orzeczenie o stopniu niepełnosprawności  umiarkowanym i rentędostałam z MOPsu  na  2 lata .W 2005 roku stawałam na komisję w zusie  i lekarz orzecznik orzekł całkowicie  niezdolna do pracy i dostałam na 3 lata do 2008r. i stanełam ponownie na rente pani orzecznik stwierdziła że nie jestem całkowicie niezdolna do pracy  nie rozumiałam tego przez 5 lat byłam niezdolna a po pięciu  już zdolna do pracy .Odwoływałam się  do komisji lekarskiej zus  ale oni też mnie uzdrowili więc postanowiła walczyć i odwołałam się do sądu pracy ale tam tez mnie uzdrowili w sumie byłam na  6  komisjach. Na tych komisjach nie zbyt dokładnie badali tylko pytali o wykształcenie i czy się uczę a także o dokumenty leczenia  których nie miałam  bo zagineły  .  Jedźiłam pytałam  się ale powiedziano mi że dokumenty w archiwum leżą tylko 10 lat  a potem są  niszczone z dziwiło mnie to ponieważ 2003 roku jak stawałam pierwszy raz na komisje już nie było żadnych dokumentów jedynie  jedno zdjęcie rengenowskie  które mam  i gorset w który chodziłam znalazłam  w domu.
Mam pytanie czy mam szanse odzyskać rentę  i jak załatwić sprawę z dokumentacją leczenia proszę  o pomoc
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-05-12 19:39
Jeśli jesteś nadal chora, po co ci stara dokumentacja, daj nową, a do starej się odwołaj. Obecnie w ZUS interesuje ich bardzo wiele, że jesteś chora to nie wszystko. Ważne jakie masz wykształcenie - czy twoje schorzenie nie pozwala ci pracować w zawodzie. Jeśli w międzyczasie coś skończyłaś to zależy jaki związek ma ze schorzeniem podstawowym. Poza tym jesteś osobą młodą i dziwię się, że z powodu skoliozy, którą obecnie ma co drugi polak nie chcesz pracować. Popracuj z 5-10 lat i jeśli jesteś, będziesz taka chora to wystąpisz o normalną rentę.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2011-05-12 20:22
Wiesz co, bober? Wróć tu może, kiedy naprawdę staniesz się niepełnosprawna.
Skoro innych jesteś w stanie osądzić w ten sposób na podstawie ŻADNYCH informacji, Twój przypadek wygląda co najmniej tak samo (a dla mnie zdecydowanie gorzej - czyli jeszcze lepiej).
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-05-12 20:41
Nie rozumiem bełkotu. Skoliozę ma większość dzieci od wieku szkolnego ja też i pracowałam. Może jest różnego zaawansowania, ale wtedy 6 komisji by to widziało. Poza tym tak jest lekarz orzecznik ocenia (obecnie) możliwość pracy w zawodzie i tak księgowa nie dostanie renty a górnik tak przy identycznym schorzeniu i zaawansowaniu. Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2011-05-12 22:19
Akurat bełkotem to można raczej nazwać Twoje wywody. Piszesz tak, jak gdyby Twoje tezy można było uznać za oczywiste - a takie wcale nie są. Górnikowi też mogą kazać się jedynie przekwalifikować i nadal pracować - tak się zdarza. Ewidentnie pływasz w temacie (nie tylko tym zresztą), więc  lepiej nie szkodzić innym malkontenctwem.
Skoro nie dysponujesz odpowiednią wiedzą, nie rozumiesz, nie chcesz zrozumieć - po co pisać?
A nie przyszło Ci do głowy, że z jakiegoś powodu wcześniej dziewczyna miała przyznaną niesprawność i to nie lekką? Po co bawić się w Pana Boga? Pasowałaby Ci rola takiego orzecznika ZUS? Złóż aplikację...
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-05-12 22:33
Pitu, pitu dużo kitu. Przeczytaj blu-coś tam co napisała ta dziewczyna uważnie, przeczytaj co to jest skolioza, poczytaj tak o wszystkim. Ty teoretyzujesz ja piszę na podst. doświadczenia, ale nie widzę powodu abyś o tym wiedział. O mojej chorobie wiesz tyle co chciałam aby ktoś wiedział, a o mnie, pracy, doświadczeniu itd. to już nic. Nie wylewaj frustracji na mnie.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-05-12 22:37
Z górnikiem i księgowa to jest "przykład" i zgadza się mogą dać rentę szkoleniową na "przekwalifikowanie", a także nie dać górnikowi tylko księgowej. Czytaj ze zrozumieniem. Dobrych snów.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2011-05-13 08:12
To w takim razie, dziecko drogie (bober znaczy), nie życzę Ci powodzenia (bo nie lubię hipokryzji) w Twoich utarczkach z ZUSem. Jakaś tam astma, niby problemy z oddychaniem... phi. Ciężka praca Cię uzdrowi. Ale nie, sorry, ty się wybierasz do sanatorium - żeby pohulać na dancingach za pieniądze podatników (tak, jak by takie 2 czy 3 tygodnie w takim przypadku mogły kogokolwiek uzdrowić).

I co? Miło?
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-05-13 15:54
bluengel jesteś typową złośliwą na coś chorą osobą, która nienawidzi wszystkich,. Tacy on też są, uważają, że tylko oni są on. Jest powiedzenie do twojej wypowiedzi: " psie głosy nie idą pod niebiosy", a moja koleżanka może bardziej chora obecnie od ciebie powiedziała: " w d...,była, g... widziała". Ode mnie: nie czytałaś dokładnie wypowiedzi. ZAZDROŚĆ ZŻERA, ŻE HULAĆ BĘDĘ?! A BĘDĘ JAK SIĘ DA! ROMANTYCZNYCH NOCY ZAŻYJĘ I TO NIE Z MĘŻEM HA, HA! UTARCZEK Z ZUS NIE MAM BO ICH NIE ROBIĘ I NIE ROBIŁAM. CHORY NIE MA SIŁY NA KŁÓTNIE I CIĄGŁE BADANIA. Może nie uzdrowią, ale dlaczego tacy jak ty dobijają się do PFRON o dofinansowania na wyjazdy. PO TYLU LATACH PRACY ZAPRACOWAŁAM NA COŚ OD ZUS, TY PEWNIE NIE PRZEPRACOWAŁAŚ ANI 1 DNIA I BRAŁAŚ RENTĘ Z MOICH "PODATKÓW" I SKŁADEK! W przeciwieństwie do ciebie życzę ci powodzenia.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2011-05-13 17:04
Wot, i aluzji nie poniał:):-):-)
Cholera, tu nawet nie ma się z kim pokłócić:)
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-05-13 17:20
Ile lat ty masz, że po ruski gawarisz? Aluzja wygląda inaczej.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2011-05-14 16:00
Aluzje jest przede wszystkim formą inteligentną... a więc nie dla wszystkich zrozumiałą...:-)
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-05-14 16:51
"Ojciec chwalą nas, kto? Ty mnie, ja Was". Uważasz się za osobę inteligentną? Czy przekłada się to na osiągnięcia w jakiejś dziedzinie? B. wątpię. Pozdrawiam i podziwiam twoje samozadowolenie.
Nadrzędny - Autor Romek. Dodany 2011-05-14 17:46
Czy ta pyskowka ma pomoc w odpowiedzi na pytanie?
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-05-14 18:02
Za chusteczkę nie! Jednak napisałam to co wiem z życia-doświadczenia.
Nadrzędny - Autor liskowa171 Dodany 2011-06-20 17:40
hehe a ja mam skoliozę jestem po operacji wstawienia implantu i mam na dole niehaczenie i lekarz orzecznik ZUS zapytał się tylko na komisji czy skończyłam już studium(miałam 2-letnie) i powiedział że jestem zdolna do pracy bo mam wykształcenie....a reszta go nie interesuję...i co Wy na to??Oczywiście odwołuję się  wyżej....zobaczymy co będzie dalej...Niepełnosprawna byłam 9 lat i cały czas całkowita niezdolność do pracy...Niehaczenie powstało 2 lata temu i lekarz przyznał mi na 2 lata a teraz cyrk bo ukończyłam szkołę....Najlepiej być chyba po podstawówce i tak żyć...
Nadrzędny Autor Ona131721 Dodany 2011-06-20 22:24
Bober i Liskowa171 mają rację. Ja też mam skoliozę i mnóstwo innych chorób. Razem pewnie z kilkanaście. Jedne poważne inne mniej. I niestety nie mam renty, mam taki sam stopień niepełnosprawności wg zusu jak ktoś kto ma tylko skoliozę. No i skończyłam studia, co także przyczyniło się do decyzji lekarzy z zus. Niestety taka jest prawda, ze skoliozą ciężko uzyskać rentę, tym bardziej z wykształceniem.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Czy mam szanse odzyskać rentę socjalną (8453 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill