www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / JUBILAT-LĄDEK ZDRÓJ (26347 - wyświetleń)
- Autor JUDYTA Dodany 2011-05-20 07:46
Witam:-) Jestem nowa na forum.Proszę o pomoc.Zus wysyła mnie 26 czerwca do sanatorium Jubilat.Nadmienię,że jadę pierwszy raz do sanatorium.Proszę o informację na temat tego miejsca.Pozdrawiam:-)Judyta
Nadrzędny Autor Joanna50 Dodany 2011-05-20 14:23
/www.ta.pl/sanatorium_jubilat.html/ zobacz tę stronę. Nie byłam w  Lądku, ale ogólnie znam opinie o tej miejscowości - same pozytywne. Gratulacje i miłego wypoczynku
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2011-05-20 15:58
Ja tam byłem z żoną. Było to połączone z 25 rocznicą ślubu. Ale to już historia. Ładne miasteczko, ładna okolica. Życzę miłego pobytu i dużo zdrowia.
A swoją drogą! Łaskawy ten ZUS
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-05-20 16:52
G... łaskawy, tak uzdrawiają - taniej wyjdzie jak renta! Sporo lat temu byłam w Lądku - "dziura, zabita dechami" i pluskwy !
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-05-20 16:54
Klimat też zwykły.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-05-20 18:10
Jeśli to wszystkie zabiegi jakie skopiowałam ze tronki to bober ma rację.

hydromasaż
sala gimnastyczna
siłownia
sprzęt sportowy
Nadrzędny - Autor JUDYTA Dodany 2011-05-21 07:28
Ile ludzi-tyle opinii....ale dziękuję za odpowiedzi.Z tego co już się dowiedziałam to w Jubilacie jest bardzo skromnie jeśli chodzi o zabiegi...trochę się nabiegam po innych ośrodkach,no ale trudno-najwyżej schudnę...a przyda mi się to:-) O wyjazd się nie prosiłam,zakład pracy mnie podkablował do zusu-u,więc zostałam wezwana na komisję.Przeszłam bez problemu(nie symuluję choroby) i zus zaproponował turnus,więc odmówić nie mogłam.Chcą mnie wyleczyć i tyle!
Nadrzędny - Autor JUDYTA Dodany 2011-05-21 07:57
Mogę tylko pochwalić zus za okazanie mi odrobiny zrozumienia.Mam 10-letniego syna,więc poprosiłam panią lekarz orzecznik,by skierowanie było na okres wakacyjny,ponieważ nie chciałam zostawiać syna w roku szkolnym,a wspomnę,że komisję miałam 13 kwietnia.Zaznaczyła adnotację w moich dokumentach.Nie liczyłam na cud!Ale się zdziwiłam.Zadzwoniła do mnie jakaś kobieta z zus-u i zapytała czy odpowiada mi termin 26 czerwca.Byłam w szoku!
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-05-21 12:11
miło z ich strony
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-05-21 15:57
Nie chwal bo przechwalisz, ja o nic nie prosiłam: komisja 19 kwietnia, a wyjazd 6 czerwca.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-05-21 16:12
życze powodzenia i miłego pobytu
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-05-21 18:12
Jak dożyje bo tak się czuję... ):
Nadrzędny - Autor JUDYTA Dodany 2011-05-21 18:54
A tak w ogóle to byłabym wdzięczna za informację :czy muszę zabrać do sanatorium np.czajnik,suszarkę,żelazko itd.....Nigdy nie byłam i nie mam pojęcia.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-05-21 20:54
Tym razem weź. Nie wszędzie są czajniki,sudszarki czy żelazko. Chyba że nie masz turystycznych ale jeśli jesteś w stanie wziąść weź. Proponuję zadzwonić i spytać ot tak prosto z mostu. ja zawsze pytam i o ręczniki.
Powodzenia.
Nadrzędny Autor JUDYTA Dodany 2011-05-22 07:25
Ella----bardzo dziękuję za informację :-)
Nadrzędny Autor JUDYTA Dodany 2011-05-21 18:36
barbaro33-----dziękuję za serdeczność :-)
Nadrzędny - Autor JUDYTA Dodany 2011-05-21 18:34
A ja prosiłam,bo bardzo mi zależało.Mam taką sytuację,że w roku szkolnym nie pojechałabym,po prostu bez względu na skutki-zrezygnowałabym.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-05-22 13:26
trzymaj się powodzenia
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-05-22 15:29
Trzymaj się Judyta i po powrocie w Rakingu o sanatoriach (jest taki tu wątek) opisz jak było :-)
Nadrzędny - Autor JUDYTA Dodany 2011-05-22 18:27
Napiszę na pewno-całą prawdę i tylko prawdę.Nie oczekuję cudów....tym bardziej po tym co się naczytałam na różnych forach na temat tego ośrodka.Ale były też opinie pochlebne...jak już wspomniałam-ile ludzi tyle opinii.Pojadę,przeżyję,opiszę.Dzięki ludziom o dobrym serduszku za wsparcie:-)
Nadrzędny - Autor malcia87 Dodany 2011-06-23 21:19
Witam! Ja niestety oceniam ośrodek Jubilat SŁABO. Byłam tam w kwietniu tego roku.
Pierwszym dużym szokiem było to,że Ośrodek do którego zostaliśmy skierowani był to ośrodek Narządu Ruchu , a lekarz przeprowadzający ogólne i najważniejsze badanie oraz ZABIEGI ma specjalistę gastroenterolog! Dla mnie jest to przepraszam, ale kpina. Większość pacjentów powinna dostać się w ręce lekarza specjalisty np. neurochirurga, który ma blade pojęcie o tym co człowiekowi dolega! Pani doktor ponadto przyjmowała w ośrodku codziennie od 11 do 13 po czym przez 3 dni nie można było się dostać do niej, bo Pani doktor bywała w ośrodku owszem,lecz na 15 minut!!Na marginesie warto wspomnieć, że Pani doktor, nie tylko w moim odczuciu, ale również pozostałych pacjentów, jest osobą bardzo antypatyczną. Na wszelkie zgłaszane problemy i dolegliwości reagowała złością. Nikt nie mógł podważyć jej decyzji, była nie miła i mało obchodziło ją kto jak reaguje na zabiegi.

Część ośrodka jest po odświeżeniu, lecz osoby "znajome" dostają pokój, który daleko obiega od norm już odnowionych pokoi dla kuracjuszy ZUS. Pokoje przed remontem mają wykładzinę i starą szafę, pokoje po remoncie mają panele i nową szafę, a pokoje te dla sfery wyższej są jak apartamenty!!!

Poza tym - miła obsługa na stołówce (lecz jedzenia mało). Panie salowe przemiłe , szkoda, tylko,że Panie pielęgniarki co niektóre nie potrafiły takie być. Codziennie po godzinie 22 był obchód. Zabiegów dużo, czasem była możliwość zrobienia ich wcześniej. Tylko fakt trzeba było się nagonić z najbardziej oddalonego ośrodka na 1 zabieg, wrócić np. na gimnastykę do Jubilata i z powrotem do najdalej oddalonego ośrodka na inny zabieg.

Basen w Adamie super!
Telewizor płatny 50 zł za turnus , internet 1 zł za 15 minut , leżak 10 zł za turnus. Oferty wycieczki u Pani, która wydziera się na stołówce są drogie! Lepiej wybrać się z kimś kto jest samochodem.
Okolica fajna, możliwość długich spacerów.
Rozerwać można było się w PIEKIEŁKU,  KAPRYSIE CZY ZDROJOWEJ.

P.S-Chodź najfajniej było w swoim gronie, a już ostatni dzień turnusu od 17 Kwiecień to była bomba ;-)
Pozdrawiam!
Nadrzędny Autor JUDYTA Dodany 2011-07-20 18:29
Byłam...przeżyłam...wróciłam z Jubilata!!!!! Byłam na turnusie psychosomatycznym od 26 czerwca do 19 lipca 2011 roku(skierowanie z zus-u)Cóż mogę napisać?Może tylko tyle że płakałam jak odjeżdżałam!Podstawa to towarzystwo-a ja miałam świetnych ludzi!Zabiegi-okey,właściwie to wszystkie na miejscu,więc nie trzeba biegać po całym Lądku.Lekarz prowadzący-psychiatra,więc jeśli chodzi o stronę medyczną-nie mam zastrzeżeń.Siostra oddziałowa(3 piętro)Ewa-bardzo miła,tak samo pani salowa Ania.Telewizor-50zł.za turnus,ale jest tylko jedynka,dwójka i polsat,leżak-10zł.,internet-15 minut-1zł.Parę osób miało swoje laptopy,ale nie działały w pokojach,więc i tak musieli schodzić z nimi do recepcji bo tylko tam był zasięg.Jedzenie-pyszne,ja nie dojadałam między posiłkami,chociaż widziałam jak koledzy prosili o dokładkę zupy i nie było z tym problemu...Pokoje ładne-po remoncie(tylko jeden pokój na 3 piętrze był przed remontem)A rozrywka!No cóż-polecam Piekiełko,Wojskową,a zwłaszcza Zdrojową!Wycieczki oferowane przez panią,która wydziera się na stołówce-drogie jak cholera!Lepiej wybrać się z kimś kto przyjechał własnym autem...ja miałam taką możliwość,więc zwiedziłam bliższą i dalszą okolicę.Polecam Czarną Górę(kolejka wagonikowa)piękne widoki,oraz wspinaczkę do Ogrodu Bajek-sam ogród mało ciekawy,ale trasa wspinaczki cudowna!Do czeskiej granicy około 4km.,ale warto pojechać jeszcze 10 km.by zwiedzić Javornik.Mam tylko jedno zastrzeżenie-pan który jest właścicielem sklepiku w Jubilacie-po prostu porażka!Niemiły i wiecznie nadąsany,robi łaskę że cokolwiek sprzeda!Będę miło wspominać pobyt w Jubilacie!!!!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / JUBILAT-LĄDEK ZDRÓJ (26347 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill