www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / CIECHOCINEK SANATORIUM GRACJA OPINIE (17080 - wyświetleń)
- Autor Kasia DM Dodany 2008-06-16 19:29
Jestem młodą (przed 30) osobą niepełnosprawną po MPDz dostałam skierowanie na leczenie w sanatorium GRACJA w Ciechocinku w terminie 3-23.09.2008 interesują mnie opinie na temat tego obiektu (pozytywne i negatywne). Dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych łazienek, poziom rehabilitacji i takie tam. Na krótkich dystansach poruszam się o kulach na dalsze wycieczki zabieram wózek...
Nie będzie to moja pierwsza wyprawa do Ciechocinka natomiast pierwszy pobyt w Gracji...
Dzięki za wszystkie opinie
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2008-06-16 21:34
W tym wieku Ciechocinek powinnaś sobie w ogóle odpuścić - zachowaj go sobie na... dalsze lata życia:)

Teraz znajdź sobie fajne stowarzyszenie czy fundację, które jeżdżą z młodymi osobami zdobywać świat a nie kręcić się wokół pseudorehabilitacji. Szkoda życia:)
Nadrzędny Autor minutka Dodany 2008-06-21 20:28
Kasiu - nie wiem dokładnie jak jest w Gracji, ale nie słuchaj takich głupich uwag że masz teraz nie jechać do Ciechocinka. Tam jest pięknie i naprawdę są różni ludzie w różnym wieku. Też mam ponad 30 lat i już drugi rok z rzędu jadę do Ciechocinka, tylko że co CNż.
Nadrzędny - Autor Kasia DM Dodany 2008-10-07 13:30
Jakiś czas temu wróciłam z SANATORIUM GRACJA i... mam bardzo złe wspomnienia...
Ośrodek słabo przystosowany do przyjmowania osób na wózkach (bardzo małe i ciasne pokoje i łazienki - do łazienki w żaden sposób nie ma możliwości wjechania na wózku). Bardzo słaba baza zabiegowa i niskie kwalifikacje pracowników...

Moja pseudo rehabilitacja wyglądała tak: tylko dwa zabiegi dziennie zamiast minimum trzech

    * masaż wibracyjny

    *gimnastyka indywidualna - jednak niestety tylko z nazwy w rzeczywistości: ćwiczenia w UGUL (na podwieszkach), jazda na rotorze.

Od lekarza prowadzącego usłyszałam: "U nas nie ma ćwiczeń indywidualnych z terapeutą, są tylko ćwiczenia indywidualne na przyrządach" - to nazywa się mechanoterapia i w żaden sposób nie można wtedy mówić o ćwiczeniach indywidualnych.
Jeśli nie musicie nie jedźcie tam... ale sam Ciechocinek jest O.K.
Nadrzędny - Autor lanta1966 Dodany 2011-07-03 19:23
Wyjeżdżam z Zus do sanatorium Gracja w Ciechocinku 29/08/11 i jestem przerażona opiniami  o tym ośrodku.Będę wdzięczna za każdą opinię.Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.A może ktoś też jedzie w tym terminie?
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-07-06 19:55
Każdego zadowala coś innego. Trzeba samemu sprawdzić. Jak zależy Ci na zabiegach to delikatnie wspomnij o ZUS. Umowy ZUS z ośrodkami się kończą, nie ma umowy - nie ma kasy. Powinno być 5 zabiegów - licząc każdą "pierdołę". Znajomi chwalą sobie pobyty w Ciechocinku.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / CIECHOCINEK SANATORIUM GRACJA OPINIE (17080 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill