www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Chorobowe,składki,zus???? (2150 - wyświetleń)
- Autor gajorek Dodany 2011-12-04 16:41
Witam.Jestem tu nowy więc proszę o łagodne traktowanie :-) i pomoc. Posiadam stopień umiarkowany i pracuje w zakładzie pracy chronionej. 6-tego października wylądowałem w szpitalu. Po szpitalu dostałem zwolnienie 53 dni (23 dni szpital+30 dni po szpitalu) teraz jestem na chorobowym ze względu na stan zdrowia do 22-go grudnia. Proszę mi napisać jak to teraz jest z wypłacaniem chorobowego? Czy pierwszy miesiąc płaci pracodawca a reszte dni zus? Proszę też o informacje jak to jest liczone i ile powinienem dostać wypłaty? Pytam bo niby pracuje w ZPCH ale wiecie jak to jest.Nie dość że o wypłate trzeba się prośić to szef robi mi teraz straszne problemy z płatnością za chorobowe.Mam jeszcze pytanie o to czy pracodawca może mnie zwolnić jeśli jestem na chorobowym? I czy zakład pracy chronionej powinien albo musi mieć ubezpieczenia grupowe? Bardzo proszę o wyjaśnienie tych kilku pytań.Z góry dziękuję.Pozdrawiam Piotr
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2011-12-04 21:57
Piotrze,

Proponuję, żebyś zadał to samo pytanie w dziale Porady Centrum Integracji czyli tutaj (klik). Tam zaglądają ludzie, którzy powinni być przeszkoleni do udzielania odpowiedzi - w pozostałych działach udzielają się zwykle "normalni" forumowicze. Jest oczywiście szansa, że ktoś z nich będzie umiał odpowiedzieć na Twoje pytanie, ale nie masz takiej gwarancji.
Nadrzędny Autor gajorek Dodany 2011-12-05 10:28
Ok dzięki. Już napisałem,mam nadzieję że ktoś mi to wyjaśni.Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Chorobowe,składki,zus???? (2150 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill